Výpis příspěvků
1
až
9
(9)
Banky nemohou tisknout zlato ale jako by to dělaly.
Centrální banky opravdu nemohou tisknout zlato, zato ve velkém tisknou peníze, které prakticky zadarmo půjčují každému kolem. Půjčují je také firmám těžícím ropu, měď a tak dále, včetně těch co těží zlato. Těžaři tyto peníze vezmou a prohloubí za ně doly, koupí nové vybavení, zahájí přepracování starých hald hlušiny a podplatí místní úřady, aby mohly otevřít důl uprostřed přírodní rezervace. Výsledkem těchto, ze vzduchu vytištěných peněz je a bude hromada nově vytěženého zlata vrženého na trh.
Z tohoto důvodu padá cena ropy i když náklady na těžbu nikdy nebyli vyšší. Padají ceny všech ostatních těžených komodit i přesto, že náklady stále rostou. Proč si všichni myslí, že se zrovna zlato tomu vyhne?
Dosavadní doporučení:
přečíst
(3)
Vaše doporučení:
objevný názor
S tímto samozřejmě souhlasím. To ovšem neznamená, že by se stávající cenové poměry měly dál měnit ve prospěch zlata, v neprospěch jiných kovů.
Dosavadní doporučení:
přečíst
(0)
Vaše doporučení:
Měna
Přesně to samé jsem chtěl napsat. Peníze jsou uchovatel hodnoty a to dnešní fiat měny nejsou ani náhodou. Dnešní dolar a euro jsou vytvořené z dluhu a jsou to tedy dluhopisy. Každý dolar v oběhu a tedy i vaší peněžence někdo někomu dluží a musí ho splatit i s úrokem.
Každopádně to, že FED nemůže tisknout zlato bylo myšleno tak, že měnová zásoba, tedy počet dolarů v oběhu raketově vzroste, zatímco množství fyzického zlata zůstane téměř nezměněno a tedy jeho cenovka v dolarech musí zákonitě jít nahoru. Protože více dolarů se bude honit za stejným množstvím zlata.
Zlato je s 11% ročním výnosem nejvýnosnější třída aktiv posledních 20 let nepočítaje Bitcoint, což ale není investice, to je spekulace.
Dosavadní doporučení:
spíše nečíst
(1)
Vaše doporučení:
Zlato bylo vždy etalonem hodnoty i v mezinárodním obchodu.
Při celosvětovém nedostatku potravin, které hrozí některé státy se bojí že budou ke koupí spíše za měny podložené zlatem a nebo přímo za něj. Proto mají nejmajetnější USA více než 8 tis. tun, němci přes 3600 tun. Rusko 2290t, Polsko 219t a my ? my zase jsme nejchytřejší na světě a tak máme těch tun jen 9. Snad spoléháme že mávnutím kouzelného proutku či coronaviru budeme brzy poravinově opět soběstační a tak zlato nebudeme potřebovat. A inflační papírky ve kterých máme uloženy devizové rezervy nás zachrání. Vyměňte Rusnoka, nezachrání !
Dosavadní doporučení:
přečíst
(3)
Vaše doporučení:
objevný názor
tak zlato má využití v elektonice a elektrotechnice, v prakticky všech parametrech je lepší než měď, čili reálné využití hliníku, mědi a zlata v řádů desetitisíců tun ročně je dáno pouze cenou suroviny. Takže reálně bude zlato vždy dražší než měď a ta dražší než hliník.
Dosavadní doporučení:
přečíst
(1)
Vaše doporučení:
jak kvalifikovaný je to názor?
je to čobolák, čo bystě čakali....
Dosavadní doporučení:
určitě nečíst
(2)
Vaše doporučení:
jak kvalifikovaný je to názor?
Mezi základní předpoklady pro veřejná stanoviska patří znalost jazyka na úrovni vyšší, než jen znalost písmen a jejich skládání do slov či vět. Je mi líto, ale výrok "akciové trhy nemuseli dosáhnout" říká, že to zde splněno není. Ví autor o svém oboru tak málo jako o češtině?
Dosavadní doporučení:
přečíst
(1)
Vaše doporučení:
objevný názor
Tak to je jasné, že zlato se netiskne, ale výrobně těží. Podobně se těží i ropa. Ta je ovšem na rozdíl od zlata víc závislá na používání spalovacích motorů u spotřebitelů. Má zlato nějaký užitek v průmyslu, dopravě či jinde ? Co se týče emise peněz, tak celkem jde o jedinou cestu jak podpořit koupěschopnost a rozjet výrobu, kterou dusí ne virus, ale malá koupěschopnost. Od vymyšlení peněz se provádí emise peněz. Bez ní to v podstatě nejde. Proti vzrůstající výrobě musí být víc peněz. V deflaci se nedá provozovat hospodářství, resp. se vyplatí si nechat zhodnocovat peníze uložené někde v trezoru, než investovat a pak ve výprodeji utržit ztrátu. Drobná inflace (1-2% ročně) motivuje investovat úspory.
Dosavadní doporučení:
spíše nečíst
(4)
Vaše doporučení:
Měna
Penize= zlato, stribro
Mena nejsou penize. Mena je jenom kus papiru.
Oprava titulku: Centralni banky mohou tisknout menu, ale ne zlato.
Doporučuji zhlednout Hidden secrets of money od Mika Maloneyho
Dosavadní doporučení:
přečíst
(8)
Vaše doporučení:
Diskuze Centrální banky mohou tisknout peníze, ale ne zlato, další stránky: 1
Odkazy k diskuzi Centrální banky mohou tisknout peníze, ale ne zlato
Centrální banky mohou tisknout peníze, ale ne zlato - zdrojová stránka k tématu diskuze Centrální banky mohou tisknout peníze, ale ne zlato.
Diskuse je uzavřena