Výpis příspěvků
1
až
4
(4)
Chudáci dlužníci?
Lidé si berou půjčky v od několika věřitelů v řádech statisíců, protože zavedením zákona o insolvenci, jdou do insolvence, zaplatí malý zlomek napůjčových peněz ( dřive 30%) a žijí si bezpracně dál a po skončené insolvenci se vesele zadluží znovu.Neodbornými zásahy do legislativy exekučního zákona se musely exekuce po 6 letech neúspěšnosti zastavit a věřitelé nevratně přišli o své peníze. Takže není problém si půjčit miliony, nahlásit si bydliště na obecní úřad, nepracovat, žít z půjčených peněz nebo odjet a za 6 let jste za vodou. Pomalu, ale jistě se vracíme do 90 let minulého století, kdy dlužníci byli páni a věřitelé bez šance dostat své peníze zpět. Ve finále extrémní ochrana dlužníků zničí vymahatelnost práva a tím i důvěru občana, že má smysl soudní řízení, kde viník dopravní nehody sice má zaplatit škodu, ale ....cha cha
Dosavadní doporučení:
přečíst
(0)
Vaše doporučení:
Chudáci dlužníci?
Spíše přitvrdit v pravidlech půjčování. A aby je museli dodržovat i v celém nebankovním sektoru a bez výjimky. Smlouvy, které by nebyly podle zákona, by byly neplatné. A také stanovit jasná a přísná pravidla pro lichvu.
Dosavadní doporučení:
přečíst
(0)
Vaše doporučení:
Chudáci dlužníci?
"Ve finále extrémní ochrana dlužníků zničí vymahatelnost práva a tím i důvěru občana, že má smysl soudní řízení" - - - Je ale zajímavé, že důvěru mnoha věřitelů evidentně nezničí, a ti budou půjčovat stále více. Zatím dluhy celosvětově i v ČR utěšeně rostou a půjčuje se stále více. - - - Ono je důležité rozlišovat, kdy dluh má cenu odpustit a kdy ne, kdy se vůbec má půjčovat a kdy ne. Pokud se člověk dostane do dluhů kvůli nějaké nehodě, často jej požadavky na úplné splacení dluhu mohou zlikvidovat a neprospěje to nikomu. Jindy jak píšete jde o ... kteří toho zneužívají. Takže se podmínky přitvrdí, ukáže se že to nefunguje a tak se podmínky povolí a opět se ukáže, že to nefunguje. Polovina lidí křičí "chudáci dlužníci" a druhá polovina "chudáci věřitelé". Ale ony si ty dvě skupiny nemají co vyčítat, jsou v podstatě stejné - v obou jsou ti, co to myslí dobře, i ti, kteří chtějí odírat ostatní. Obě strany ignorují argumenty té druhé. Hledat kdy dluh má cenu odpustit a kdy ne se nikomu nechce. Takže se lítá od jednoho extrému k druhému a s oběma jsou problémy. Je to stejné jako s regulací trhů - buď se neregulují, což nefunguje, nebo se regulují špatně a pak se to řeší tím, že se zase regulují méně, což překvapivě zase nefunguje. Hledat jak to udělat správně nikdo nebude. Jinak k tématu dluhu doporučuji knihu Dluh - Prvních 5000 let (https://www.lidovky.cz/ceska-pozice/dluhy-se-splacet-nemuseji.A120125_090924_pozice_54183). Je mi ale jasné, že takové myšlenky zde jsou velmi proti proudu a nikdo nebude mít zájem si to skutečně nastudovat. Takže je to spíš takové volání do prázdna.
Dosavadní doporučení:
přečíst
(0)
Vaše doporučení:
Pan podnikatel exekutor
odmítá při svém obchodu s pohledávkami nést jakékoliv podnikatelské riziko a navrhuje za bagatelní pohledávku zabavovat baráky.
Dosavadní doporučení:
určitě přečíst
(6)
Vaše doporučení:
Diskuze Dluhy, které nejdou splatit: Kdo nese největší břímě?, další stránky: 1
Odkazy k diskuzi Dluhy, které nejdou splatit: Kdo nese největší břímě?
Dluhy, které nejdou splatit: Kdo nese největší břímě? - zdrojová stránka k tématu diskuze Dluhy, které nejdou splatit: Kdo nese největší břímě?.
Zasílání Denního souhrnu názorů na Dluhy, které nejdou splatit: Kdo nese největší břímě? e-mailem.
Přidat názor - vložte vlastní názor, doporučení, hodnocení nebo zkušenost k tématu Dluhy, které nejdou splatit: Kdo nese největší břímě?.