Daň z mimořádných zisků veřejné finance neozdraví. Tato orbánovská daň akorát ODS připraví o voliče a nahraje Babišovi - Diskuze, názory, doporučení a hodnocení

 Hodnocení:      0 1 2 3      
Diskutující:
Návod    
 

Výpis příspěvků 1 až 20 (26)
 
spíše nečíst (1) 07.08.22 17:14  Alex  greenwichzavinacseznam.cz  (246333)

Psychopatický pisálek Kovanda

Sáíhodlouze rozebírá, co všechno vláda dělá špatně. Jen chybí podobně rozsáhlý výčet všech opatření, která by on, který ví všechno, zavedl, v situaci, kdy zuří válka na Ukrajině, kolabuje světový obchod, Putler škrtí kohoutky, inflace je celosvětová, atd. atd. atd. O dani z nezasloužených obřích zisků z prodeje předražené energie mluví snad všechny státy.

Dosavadní doporučení: spíše nečíst (1)
Vaše doporučení:

spíše nečíst (3) 01.08.22 18:41  Trubač  trbnowzavinacseznam.cz  (246067)

ČEZ - mimořádná daň ?

ČEZ - mimořádná daň ?

Dobrý den, před několika dny jsem psal svůj názor, návrh řešení ohledně cen elektřiny v ČR /krom jiného, ropa

a plyn/, nesetkalo se to s příliš velkým pochopením, poukazoval jsem na model z Francie, co se týká elektřiny,

kde 40 % levně vyrobené elektřiny si nechávají a zbytek teprve "obchodují" na Lipské burze, za podstatně vyšší ceny. Byl jsem od několika přispěvatelů "osočován", že chci /navrhuji/ zastropování ceny elektřiny, jako v případě Francie a tím "poškození" ziskovosti ČEZu.

Po několika dnech vláda zvažuje zavedení mimořádné daně a jak se ukazuje po zjištění "reality", se ukazuje od

našich ekonomů, kteří používají hlavu, že to není, tak jak se to tváří a že zavedení mimořádné daně, reálně zas tak moc, skoro nic neřeší a navíc poškodí energetické firmy víc, než model z Francie. Všichni "chytrolíni", kteří

jsou zastánci "mimořádného zdanění" energetických firem, zapomínají na "jádro pudla", daň jsou peníze, které mohou být v různé výši a najednou zjistíte, že těch peněz je málo, jenže domácnosti a průmysl na peníze "nefungují"- neposvítí, nezatopí s nimi. A Tady je Ta chytrost z Francie, řeší skutečnou energii /bez ohledu na cenu/, která je na trhu a to je ten chytrý rozdíl, protože energie, je To, co potřebujeme.

Snad jsem to napsal srozumitelně, kdo chce a přemýší, tak pochopí, co jsem velmi stručně chtěl "říci".

 

Dosavadní doporučení: spíše nečíst (3)
Vaše doporučení:

spíše nečíst (1) 01.08.22 17:05  freeteepek  (246063)

Proč psát tak dlouhé články když...

Proč psát tak dlouhé články, když to lze říct velmi jednoduše? Čím víc peněz vláda občanům a firmám sebere, tím nižší budeme mít inflaci a rozpočtový schodek. Vláda ze snižování zadlužení udělala jakési nové náboženství. Jen je potřeba přesvědčit co nejvíc občanů, aby uvěřili. Jinak hrozí, že současná vládní koalice nejenže nepřežije příští řádné parlamentní volby, ale dost možná padne ještě mnohem dřív. 

Dosavadní doporučení: spíše nečíst (1)
Vaše doporučení:

přečíst (7) 01.08.22 16:25  Ing.Roman Mysík  romanmysikzavinacseznam.cz  (246060)

Ále no tááák!

Socializace ztrát a kapitalizace zisků u velkých firem je přeci zavedenou a ustálenou praxí. Ovšem začíná toho být moc. V situaci kdy lidé začínají mít reálně hlad a je jim zima, máte dvě možnosti - buď trochu upravíte distribuci bohatství ve společnosti, nebo budete mít brzy desetitisíce chlapů s puškami v ulicích! Ano, pokud lidem ohrozíte základní životní jistoty, může i dnes v Evropě nastat klasická ozbrojená revoluce! Nějaký Fidel se vždycky najde!

Dosavadní doporučení: přečíst (7)
Vaše doporučení:
přečíst (3) 01.08.22 22:41  PJPrince  (245714)

Ále no tááák!

Ale no tak. Fidel je na Kubě, tady je Karel. Karel si zajde večer na pivo za stovku, zanadává si, druhý den vyrazí do práce, do 12 dělá na daně a po 14. jde zase na to pivo. A tak dokola. Nevím, co by Fiala a spol. museli ještě zmrvit, aby desetitisíce chlapů někam vyrazilo... Nestane se to, to není česká nátura.

Dosavadní doporučení: přečíst (3)
Vaše doporučení:

spíše nečíst (14) 01.08.22 14:04  Marle1  (146336)

Naprostý souhlas

Tento zpúsob řízení ekonomiky silně připomíná program soc.dem,a připadný přechod k plánovanému hospodářstvi! Bohužel pravicový volič nema,dnes, na politické scéně žádnou alternativu! Snad jen přemluvit M.Kalouska,aby to ještě zkusil! Celá naše rodina důchodců mu dáme hlas!

Dosavadní doporučení: spíše nečíst (14)
Vaše doporučení:
přečíst (5) 01.08.22 19:59  Gvoz  (246076)

Naprostý souhlas

Správně. Kalouska na vás nenazrane důchodce, co tuhle zemi finančně vysávají. A jsou zbyteční. Kalousek by si s vámi poradil. Zvýšil by DPH na všechno o sto procent a zavedl nové daně, a důchodcům by vzkázal, aby se šli past. Nebo přesněji, aby si pěstovali brambory, pokud se chtějí vyhnout předčasnému odchodu na věčný odpočinek. Taky by se o 1000% zvýšil počet sebevražd, kvůli zvýšenému DPH.

 

Dosavadní doporučení: přečíst (5)
Vaše doporučení:

určitě nečíst (21) 01.08.22 12:09  Tomasso  (243566)

S touto vládou spokojenost

Já jsem zatím s vládou spokojen a považuju ji za nejlepší za posledních 25 let. Nesouhlasím se vším, co dělá, jako jsou rozdavačné nesystémové dárečky (5000 na dítě), socialistické mimořádné zdanění energií anebo prosakují crazy nápady valorizačně navázat minimální mzdu na průměrnou (takové finanční perpetuum mobile...). To jsou fakt totální úlety jako za Babiše, ale jinak celkovou práci vlády hodnotím velmi vysoko. 

Dosavadní doporučení: určitě nečíst (21)
Vaše doporučení:
určitě přečíst (16) 01.08.22 12:40  Pijack Jméno 'Pijack' používá stále stejný uživatel  (245993)

S touto vládou spokojenost

Tak pravda je, že Péťa nemluví sprostě, umí si vybrat správnou kravatu, i správnou diskuzní floskuli a elegantní oblek. Nonšalantní chování na jedničku. To se máme ale dobře... ještě zjistit, čím bude ČR v zimě topit a svítit :-))))

Dosavadní doporučení: určitě přečíst (16)
Vaše doporučení:
určitě nečíst (22) 01.08.22 13:06  Tomasso  (243566)

S touto vládou spokojenost

Tak to je možná váš pohled. Já za tou kravatou, elegantním oblékáním a slušným vystupováním vidím také konečně po dlouhé době inteligentního premiéra evropského formátu, který si dokáže jasně vymezit svou pozici a respekt. To je základní předpoklad pro funkční hierarchii vlády pod ním i pro vyjednávání na stejné úrovni ve světě. Nikoliv, jak jsme toho byli svědky u minulé vlády, kde to opravdu nefungovalo ani směrem dolů v rámci vlády a navenek už vůbec (v Evropě nula, vztah vůči Hradu naprostá katastrofa). Čím bude v zimě topit, je otázka, kterou řeší půlka Evropy. My zejména díky naší vlastní nečinnosti v minulých letech. Poláci nebo Pobaltí se celkem dokázali připravit. My jsme si zvali Orbána a tvářili se, že 100% závislost na Rusku je v pořádku.

Dosavadní doporučení: určitě nečíst (22)
Vaše doporučení:
přečíst (7) 01.08.22 16:52  Ing.Roman Mysík  romanmysikzavinacseznam.cz  (246060)

S touto vládou spokojenost

To, že to řeší půlka Evropy, to mně nijak nepomůže. Já, šedesátiletý učitel matematiky, jsem si nechal přivézt třicet kubíků dřeva a prázdniny trávím řezáním a štípáním, abych v zimě nezmrznul. Elektřinu a plyn si se svým platem na topení nemůžu dovolit. A bude hůř. 

Dosavadní doporučení: přečíst (7)
Vaše doporučení:
spíše nečíst (9) 01.08.22 16:59  Tomasso  (243566)

S touto vládou spokojenost

No právě, v téhle situaci vám nikdo pomoct nemůže. Vítejte v realitě, ve které jde o opravdový život, a ve které nejsme neschopná mimina, za která všechno vyřeší stát. Prostě jsou životní situace, ve kterých vám nikdo nepomůže, ani nemůže pomoct, a ve kterých si jednoduše musíte poradit sám. Myslím, že tohle stále velká část populace, vychovaná iluzí socialistického státu, který se o vás "vždy postará" (přičemž to nikdy nebyla pravda), stále nepochopila...

Dosavadní doporučení: spíše nečíst (9)
Vaše doporučení:
spíše nečíst (5) 01.08.22 18:55  JendoSlaff  (235799)

S touto vládou spokojenost

Myslímže pan Myslík do reality zavítal už dávno - proto si koupil těch 30 kubíků dřeva. Myslím si, že je nedůstojne. když lidé kteří učili ostatní počítat musí trávit léto tímto způsobem. Pokud si tato společnost takto  váží vzdělání a lidí co ho šíří tak to půjde zkopce.

Dosavadní doporučení: spíše nečíst (5)
Vaše doporučení:
určitě přečíst (17) 01.08.22 14:06  Martik2020 Jméno 'Martik2020' používá stále stejný uživatel  (246031)

S touto vládou spokojenost

Tomasso absolvent vysoke školy života nás poučuje jak bude Evropa v zimě svitit já ti to ty jelito povim

Tam kde maji schopnou vladu topit a sviti budou, tam kde maji mafiana a idiota v obleku budou tlouct špačky zimou 

Mafian v kravatě je horši než mafian v roztrhanem kabatě s pistolemi za pasem....

Dosavadní doporučení: určitě přečíst (17)
Vaše doporučení:
spíše nečíst (14) 01.08.22 14:19  Tomasso  (243566)

S touto vládou spokojenost

Je pravdou, že Babiše jsme si zvolili pouze my, ale stejný problém mají Slováci, Bulhaři, částečně Němci, možná Maďaři. Poláci, Pobaltí, severské státy a západní Evropa to dá. V největším srabu jsme reálně my, ale fakt to nelze dávat za vinu současné vládě.

Dosavadní doporučení: spíše nečíst (14)
Vaše doporučení:
přečíst (1) 01.08.22 18:57  JendoSlaff  (235799)

S touto vládou spokojenost

Za vinu to současné vládě dávat lze a očividně velmi snadno. To jestli je současná vláda vina je totiž otázka úplně jiná než jestli se z toho dá vinit.

Dosavadní doporučení: přečíst (1)
Vaše doporučení:
určitě přečíst (17) 01.08.22 12:13  mai  (174272)

S touto vládou spokojenost

Jakou práci? To je vtip? Já za touhle vládou žádný posun nevidím. Babiše jsem neměl rád, ale tohle je ještě horší.

Dosavadní doporučení: určitě přečíst (17)
Vaše doporučení:
spíše nečíst (14) 01.08.22 12:26  Tomasso  (243566)

S touto vládou spokojenost

Ideální vlády jsou zpravidla ty, o jejíchž práci vůbec nevíte. Já nevím, co od vlády vyžadujete za výkony. Já nepotřebuju žádné velkolepé sliby, žádné předvolební všimné do kapsy, jediné co od ní požaduju, aby moje peníze, které jsem jí odevzdal, smysluplně rozdělila do rezortů tak, aby stát plnil své základní funkce, pokud možno bez dluhů a bez velkých přebytků. To je celé. 

Dosavadní doporučení: spíše nečíst (14)
Vaše doporučení:
určitě přečíst (13) 01.08.22 14:21  Aleš Teplý  ales_tzavinacvolny.cz  (245810)

S touto vládou spokojenost

Bohužel vládá selhává v zásadních věcech.
Nedokáže zajistit tržní ceny elektřiny - i když ji v ČR vyrábíme levně a v dostatečném množství. Ceny elektřiny jsou uměle vyšroubované sebevražednou německou Energiewende - stačilo by se v tomto od Německa "oddělit". Většina vlád EU toto zvládá.
Nedokáže uzavřít kontrakt na nákup plynu. Nakupujeme (opět v zásadě netržně) od německých obchodníků za 5x vyšší ceny, než jim prodává Gazprom. Opět - celá řada vlád EU zvládá.
Dokáže posilovat totalitní tendence (pandemický zákon, ořezaný zákon o zveřejňování informací - 106, připravuje zákon o dezinformacích).
Je mi to sice nesmírně líto napsat, ale Babišova vláda fungovala lépe.

Dosavadní doporučení: určitě přečíst (13)
Vaše doporučení:


Diskuze Daň z mimořádných zisků veřejné finance neozdraví. Tato orbánovská daň akorát ODS připraví o voliče a nahraje Babišovi, další stránky: 1 | 2 | Další »
stránkovat diskuzi po 10 | 20 | 50

Odkazy k diskuzi Daň z mimořádných zisků veřejné finance neozdraví. Tato orbánovská daň akorát ODS připraví o voliče a nahraje Babišovi

Daň z mimořádných zisků veřejné finance neozdraví. Tato orbánovská daň akorát ODS připraví o voliče a nahraje Babišovi - zdrojová stránka k tématu diskuze Daň z mimořádných zisků veřejné finance neozdraví. Tato orbánovská daň akorát ODS připraví o voliče a nahraje Babišovi.

Zasílání Denního souhrnu názorů na Daň z mimořádných zisků veřejné finance neozdraví. Tato orbánovská daň akorát ODS připraví o voliče a nahraje Babišovi e-mailem.

Přidat názor - vložte vlastní názor, doporučení, hodnocení nebo zkušenost k tématu Daň z mimořádných zisků veřejné finance neozdraví. Tato orbánovská daň akorát ODS připraví o voliče a nahraje Babišovi.

 Burza Prime 12:27 
Název Kurz Změna
 COLT(CZG)  682.00  +0.29% 
 ČEZ  923.50  +0.38% 
 ERSTE  1 175.00  +0.47% 
 GEN(NORTON)  565.00  +0.89% 
 GEVORKYAN  256.00  +0.79% 
 KB  782.00  -0.32% 
 KOFOLA  284.00  +0.35% 
 MONETA  97.10  +0.10% 
 PHOTON  45.70  +0.66% 
 PILULKA  178.00  0.00% 
 PM  14 960.00  +0.81% 
 PRIMOCO   800.00  0.00% 
 VIG  774.00  0.00% 
Komodity online
 Ropa 82.79 USD 12:08   
 Zlato 2416.38 USD 12:08   
 Stříbro 31.55 USD 12:08   
 Káva 209.91 USD 12:08   
 Cukr 18.71 USD 12:08   
 Bavlna 75.39 USD 12:08   
?

Zobrazit sloupec 

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby, Hypotéky

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzda, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, Nafta, Nafta v Evropě

Podnikání

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Katastrální úřady

Ochranné známky

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Registr vozidel - Technický průkaz, eTechničák

Finanční katalog

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat, Cookies

 

Copyright © 2000 - 2024

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.