Příspěvky nebo odpovědi uživatele zdenek









Příspěvky nebo odpovědi uživatele zdenek. Výpis příspěvků 101 až 120 (925)


Téma: Akcie NWR
spíše nečíst (4) 24.11.10 13:27  zdenek  (144313)

Touha po cerne kronice

No ony nejsou peníze jako peníze. Něco jného je M1 nebo M2 a něco jiného jsou peníze procházející příslušným účtem centrální banky. To, co komerční banky půjčí, to do nich musel nejdřív někdo vložit. A to teprve mohou banky půjčit dál. (Po uložení určitého procenta do povinných rezerv.) Kdyby to bylo, jak říká magik, tak by nebylo potřeba navyšovat likviditu bank, aby mohly poskytovat úvěry.

Tím ale nové peníze nevznikly. A vzhledem k tomu, že si je (zpravidla) nikdo v tašce neodnáší, tak vlastně ze systému komerčních bank ani neodešly a tudíž nevznikly. Banka dlužníkovi jenom otevře účet, a když ho dlužník čerpá (tím že platí bezhotovostně z účtu na účet), tak se jenom mění účetní položky. Co se na jednom účtu objeví jako dluh, automaticky se na jiném účtu objeví jako vklad. To je ale jenom účetnictví - podobně by se mohl pekař domluvit s krejčím, že si nebudou platit penězi, ale že si zavedou sešit, do kterého si budou průběžně zaznamenávat a zaúčtovávat pohledávky, a jejich mikroekonomický minisystém bude fungovat jako finanční minioběh, aniž by si někdo troufnul tvrdit, že takhle vznikly skutečné peníze. Pravda se totiž ukáže v okamžiku, když se jeden z nich stane výrazným věřitelem a bude chtít po tom druhém, aby mu ten účetní rozdíl vyplatil ve skutečných penězích.

Teď to už doufám všem docvaklo ;-) A komu by se to pořád ještě zdálo divné, tak si projděte statistiky ČNB a porovnějte mezi sebou dluhy domácností a nefinančních institucí s peněžními agregáty. A zjistíte, že zákony zachování platí. Nebude tam samozřejmě ideální shoda, plus mínus nějaká ta procenta tam vždycky budou falírovat, protože ten celý systém rozhodně není triviální. Právě naopak.

Díky tomu, že banky vlastně poskytují vzájemné zaúčtování podobně, jako by to dělal krejčí s pekařem, vzniká iluze mnohem většího množství peněz než kolik jich skutečně je. A povinné rezervy jsou od toho, aby se to zaúčtovávání nemohlo množit donekonečna. (Pro vzdělané - připomeňte si z mat. analýzy konečné součty nekonečných exponenciálních řad se základem menším než jedna. Odečtení na povinné rezervy zajišťuje, že základ je menší než 1.)

Dosavadní doporučení: spíše nečíst (4)
Vaše doporučení:

Téma: Akcie NWR
spíše nečíst (9) 24.11.10 12:03  zdenek  (144313)

Ještě k Sorosovi

Poslední dobou se několikrát vyventilovalo na našich webech jakoby Sorosovo tvrzení, že Au (myslím tím Au jako kov, nikoliv Au jako "Au, au, biomasa":-) čeká pokles. Ano, to Soros řekl. Ale myslel tím, že Au čeká pokles, až prodělá exponenciální růst. Býčí trh Au je i podle Sorose teprve v první fázi. Média si, nevím proč;-), vybrala jenom několik posledních slov z jeho celé řeči.

http://kingworldnews.com/kingworldnews/KWN_DailyWeb/Entries/2010/11/22_George_Soros_-_Conditions_Ideal_for_Gold_to_Rise.html 

Dosavadní doporučení: spíše nečíst (9)
Vaše doporučení:

Téma: Akcie NWR
přečíst (8) 24.11.10 10:41  zdenek  (144313)

Touha po cerne kronice

To není malování čerta na zeď. To je elementární matematika. Nejen pro hmotu, energii a hybnost, i pro peníze platí zákony zachování. A koruna vznikne jenom tak, že se vyemituje z jednoho jediného účtu CNB. A během jejího běhání po ekonomice se nezvětší ani o haléř. Bez porušení principů (což se už leckde děje), na kterých je vystavěn finanční systém, je další fungování systému podmíněno "ozdravným" krachem dlužníků. (Vč. států.) Při porušení principů se znehodnotí měna. Nechci polemizovat o tom, co je pro národ méně bolestné. Pokud by se ale v 90-tých nezachraňovaly kampeličky a kampeličkáři, byli bychom na tom teď určitě mnohem lépe.

A co se týká obchodování, pokud to děláš tak, jak píšeš, tak jenom odevzdáváš peníze. Já to dělám (ne u NWR) přesně naopak. Při poklesu dokupuji, při růstu odprodávám. A základní pozici buď nakoupím celou, pokud vidím dlouhodobý růst, nebo ji celou prodám.

A pravdu má štajger, když říká: "Kde by byl růst bez úvěrů ?" A o tom to celé je. Oddlužení nutně povede ke kontrakci ekonomiky. (A mnoha bankrotům a defaultům.)

Dosavadní doporučení: přečíst (8)
Vaše doporučení:

Téma: Akcie NWR
spíše nečíst (8) 18.11.10 08:26  zdenek  (144416)

Vyšel nový GEAB

http://www.leap2020.eu/GEAB-N-49-is-available-Warning-Global-systemic-crisis-First-quarter-2011-Breach-of-the-critical-threshold-of-global_a5458.html 

Merkelová to nemá jednoduché. Když se nechají PIIGS zkrachovat, doplatí na to banky, včetně německých. Když bude ECB poskytovat státům finanční pomoc, zaplatí všechno daňoví poplatníci, hlavně němečtí. A čím dál tím víc se ozývají hlasy, že součástí "řešení" musí být i držitelé dluhopisů. (Což by znamenalo deflační šok a pokles cen všeho, vč. NWR.) Ovšem my, dialektičtí (bývalí;-) marxisté, to vidíme naprosto jasně - bohatí to mají vždycky lepší. A proto bych sázel spíš na tu pomoc a to znamená zesílení inflace a v budoucnu vyšší daně a nižší životní úroveň pracujících.

Na dokreslení:

http://blogs.telegraph.co.uk/finance/ambroseevans-pritchard/100008667/the-horrible-truth-starts-to-dawn-on-europes-leaders/ 

No a tuhle pecku už vůbec nesmí pravověrný investor minout:

http://www.spiegel.de/international/business/0,1518,729408,00.html 

Dosavadní doporučení: spíše nečíst (8)
Vaše doporučení:

spíše nečíst (1) 16.11.10 12:56  zdenek  (144398)

Není to tak úplně pravda

Soros snížil jenom podíl v SPDR GT. Celkově se jeho investice do zlata zvýšily. Přibyly podíly v IShares GT. A část z těch 5244697 podílů koncem Q2 byla sdílená pozice. Kromě toho má taky call opce (700000?). A kromě toho - zdaleka ne všechny instrumenty jsou předmětem povinných hlášení, takže nejsou podchyceny.

A to o tom, že zlato je bublina, to řekl v trochu jiném kontextu a z toho kontextu rozhodně nevyplývalo, že by čekal pokles ceny.

Dosavadní doporučení: spíše nečíst (1)
Vaše doporučení:

Téma: Akcie NWR
spíše nečíst (13) 10.11.10 15:16  zdenek  (144313)

Pravdu měl Cimrman

Když tvrdil (přednáška o Yetim - JáTym, který mluvil sám se sebou), že člověk nepotřebuje řeč proto, aby se dorozuměl s ostatními jedinci svého druhu, ale proto, aby se mohl vykecat. Trefenýho housera určitě každej pozná.

Dosavadní doporučení: spíše nečíst (13)
Vaše doporučení:

Téma: Akcie NWR
spíše nečíst (8) 10.11.10 13:24  zdenek  (144313)

:) zdenku - mish Ti vzkazuje

Ale ale !? Takovej zájem o moje názory ? Na deflaci uvěřím teprve až se díky odepisování dluhů nedostanou věřitelé ke svým penězům. Dokud budou státy (tím, že se samy ještě víc zadluží) přebírat závazky institucí, které se dostaly do maléru z důvodu špatné kvality dluhového portfolia, na žádnou skutečnou deflaci neuvěřím. Deflace může propuknout teprve v okamžiku, kdy si střadatelé uvědomí, že takzvané "peníze na viděnou" v těch bankách ve skutečnosti nejsou. A také teprve tehdy, až vlády začnou skutečně splácet dluhy. Dokud se budou dál zadlužovat, bude růst měnová báze, protože nikdo jiný než CB (jo a ano, penzijní fondy - což je ale jen jiný druh nevratného příspěvku pracujících do systému) si jejich dluhopisy nekoupí. To k té dynamice. A z Mishe mluví pozice. Sitka Pacific má zainvestováno na deflaci.

Dosavadní doporučení: spíše nečíst (8)
Vaše doporučení:

Téma: Akcie NWR
spíše nečíst (8) 09.11.10 08:42  zdenek  (144289)

2 all koho to zajímá

Ostatní ať to ignorují.

Cituji: "... president of the World Bank, Robert Zoellick ... announced today (psáno včera - moje pozn.) that he felt a gold standard was just the thing to be incorporated into a co-operative monetary system that reflects emerging economic conditions. Writing in the Financial Times Monday, Zoellick pointed out that although textbooks may view gold as the old money, markets are using gold as an alternative monetary asset today.”

Dosavadní doporučení: spíše nečíst (8)
Vaše doporučení:

Téma: Akcie NWR
přečíst (8) 08.11.10 14:30  zdenek  (144277)

... GIPSI :) a tisk dolarů

Neměl jsem sílu dočíst to do konce. Už jen to porovnávání QE2 s M2 mě irituje. Proč s M2, když všechny ty dluhopisy skoupí FED ? Proč to neporovnat s měnovou bází ?

http://www.zerohedge.com/sites/default/files/images/user5/imageroot/gono/Fed%20Balance%20Sheet%20Projected%20Nov%203.jpg 

A pochyby o inflaci ? Ještě jednou se podívejte na ten obrázek. To není deflace. Když se ya poosledních pět let změnily ceny Au ze 400 na 1400, Ag ze 4 na 26, WTI ze 30 na 85, tak to není deflace. A to se netýká jen USD, ostatní měny musí následovat příklad, jinak lehnou jejich ekonomiky. 

A trend se už nemůže zastavit. Dluhopisy musí dál nakupovat CB, protože kdyby je "ocenil" trh, padnou jejich ceny (což většinu CB technicky zbankrotuje) a stoupnou úrokové sazby (což zkolabuje ekonomiky). Situace už při stávajících pravidlech (která sama o sobě jsou porušením pravidel, která platila ještě před třemi lety) nemá matematické řešení. Tedy má, ale to by se nikomu nelíbilo.

Stejně jako hrozil kolaps před třemi lety a byl nezbytný RESET (tím RESETem se stalo ignorování do té doby platných pravidel chování CB - čili nákup dluhopisů přímo od států a navíc ještě i kdejakého jiného junku), stejně tak bude brzy nutné změnit i stávající pravidla.

Námět k zamyšlení: Aby bylo v ekonomikách dost peněz, musí být dostatečně velká měnová báze. A čím vyšší úroky (a  tedy nižší ceny dluhových assetů) a čím vyšší povinné rezervy komerčních bank (a tedy potřeba objemnější báze pro zachování nabídky peněz), tím vyšší ocenění musí mít nedluhové assety.

Ta matematika je tak jednoduchá, že je až primitivní. Jakékoliv nejasnosti jsou jen úmyslnou kouřovou clonou, nepřehlednost je záměr.

Sami popřemýšlejte, jaký mají CB (hlavně CB Eurosystému) nedluhový asset a jak se bude muset zhodnotit, aby dal bilance CB dopořádku. Nebo myslíte, že CB raději vyhlásí default ? Vsadím se o co chcete, že raději nechají zhodnotit nějaký ten barbarský relikt. Není otázka "jestli". Jediná otázka je "kdy".

A co se týká PIIGS ( s tou druhou zkratkou bych počkal, až se třeba Irsko bude psát s Y na začátku), ony z toho vybruslí. Třeba tak, že se stanou pátou kolonou Velké Číny v Evropě.

Dosavadní doporučení: přečíst (8)
Vaše doporučení:

Téma: Akcie NWR
spíše nečíst (2) 04.11.10 14:15  zdenek  (144187)

Mrkněte na komodity letí to nahoru jak raketa

Je tam malá chybka. Když byl USD za 40, bylo Au za 300. Ale pamatuji asi před 6 nebo7 lety Au za 10500 KČ.

Další chybka je to, že Au není komodita. Je to monetární kov, což je krapet rozdíl. Ten rozdíl spočívá v tom, že se Au těží víc než 2x tolik než se spotřebovává a už vytěžené a zrafinované zásoby by vystačily na víc než 100 let světové spotřeby. Být to !jenom! komodita, už dávno by se zavřely všechny doly a z Au by se dělaly patice žárovek.

Dosavadní doporučení: spíše nečíst (2)
Vaše doporučení:

Téma: Akcie NWR
přečíst (0) 04.11.10 13:50  zdenek  (144187)

Mrkněte na komodity letí to nahoru jak raketa

No je to příjemné. Ale z těch 2% je 1% na vrub poklesu USD.

Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:

Téma: Akcie NWR
určitě přečíst (4) 04.11.10 13:09  zdenek  (144187)

....

No dobré, no. Jen jednu větičku, která mě irituje, bych tam opravil. Nemá být, že banky musí skákat jak FED píská. Opak je správně, FED tančí, jak velké banky pískají.

Hodně se toho napovídalo o nezávislosti centrálních bank. Vždycky se tím ale myslí jen nezávislost na státu. Menší závislost na státu ale znamená větší závislost na velkých bankách. CB je buď nástroj státu na regulaci bankovního systému nebo nástroj bankovního systému na ovládání ekonomiky a státu. Tolik k té nezávislosti.

Dosavadní doporučení: určitě přečíst (4)
Vaše doporučení:

Téma: Akcie NWR
přečíst (0) 04.11.10 13:02  zdenek  (144187)

QE2 důsledky a dopady

Pegovat ne, ale swapovej kanál na doláč se už chystá.

Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:

Téma: Akcie NWR
přečíst (8) 04.11.10 09:54  zdenek  (144187)

QE2 důsledky a dopady

Nerozumím otázce. Ale zkusím odpovědět.

1 - očekávání byla naplněna. QE2 je takové, jaké se čekalo. (Ve skutečnosti je to díky dalším programům podpor a záruk ještě o 300 miliard víc.) A je to tolik, kolik chtěly velké banky. Ben se jich minulý týden ptal, jak to chtějí mít velké. Čili - nezmění se nic. Bankám se zvětší polštář na absorbci ytrát v důsledku depreciace assetů a komodity budou pokračovat v růstovém trendu. QE nemá za úkol zachránit ekonomiku - jenom velké banky.

2 - Nová očekávání (moje) jsou - snížení rizika u velkých bank. (Malé budou krachovat dál.) Dobré akcie a akcie přímo podporované governmentem můžou růst, ceny životních potřeb budou růst, ale jinak budou pokračovat deflační tlaky. Státní dluhopisy bude kupovat asi už jen FED a tvrdit o sobě, že to dělá, bude Buffett.

3 - doláč bude dál klesat rychleji než ostatní měny. Bude růst měnová báze, ale peníze se kvůli nižší multiplikaci budou do ekonomiky dostávat jen pomalu. Globální ekonomika je na životní podpoře a dokud to někdo nevypne, bude pokračovat vegetativní stav. Jednotlivým buňkám v těle se zdá, že je všechno OK, nehty a vlasy vesele rostou. Ale jen dokud někdo nevypne elektriku nebo dokud se nevybijí akumulátory.

EU bude tím QE ovlivněné jen málo, na jihu EU zesílí příliv čínského kapitálu.

Bude posilovat osa Berlín-Moskva. Politika Německa a Beneluxu se bude postupně vydělovat z politiky Velké EU a hospodářskými vazbami s Ruskem a Čínou se budou všechny tyhle země potichu a opatrně vyvazovat a izolovat od doláčové globální ekonomiky.

Dosavadní doporučení: přečíst (8)
Vaše doporučení:

Téma: Akcie NWR
určitě přečíst (10) 02.11.10 10:00  zdenek  (144187)

Tak tohle je bomba :-)))

Pokud se nějaké právo musí explicitně deklarovat, je to příznak toho, že se toho práva někomu nedostává. A v tom lepším případě je to reakce na existující nežádoucí stav, s cílem napravit ho. Například ústavně v US zakotvené právo emitovat peníze výhradně pro vládu (kongres) a povinně předepsaná forma těch peněz (Au a Ag a definice USD jako konkrétní množství Ag) bylo reakcí na tehdy už dobře známou praxi centrálních bank (už Jefferson psal o organizování první inflace a následně deflace bankami s cílem přivlastnit si majetek občanů) a na pohnuté zkušenosti s papírovými penězi v 17. a 18. století.

Bohužel existují i horší pohnutky pro deklaraci práva. A jednou z nich je zastírání toho, že to právo ve skutečnosti neexistuje. Když lidem nějaké právo upřeme, tak abychom z toho nemohli být obviňováni, nejlepší je to právo veřejně deklarovat, ovšem takovou formou, aby nebylo prakticky realizovatelné. A obávám se, že právě ústava je na to jako stvořená. (Vzpomeňte si na řadu práv, zakotvených v ústavě za komančů.)

Obávám se, že uplatňování většiny deklarovaných práv (například svobody projevu) je existující praxí znemožněno. Ze svobody projevu nám zbylo jenom právo zaplatit si reklamní kampaň. Pokud na to máme. A to vše díky spokojenému stádu, které se za pravidelné přikrmování rádo nechá zavřít v ohradě. A pravidelné stříhání tomu stádu přijde jako přijatelná cena za to, že se nemusí trmácet do kopců a hledat si pastvu. A aby si většina stáda nevšimla, že existuje taky cosi jako jateční odřad, můžou se nevázat a odvázat. Spolu se sluchátky empétrojek trvale implantovanými do hlavy jsou to velmi efektivní metody duševní (a kdoví, jestli ne i jiné) kastrace.

Pračlověk neměl žádné právo deklarované, ale měl prostředky na to, aby svá práva efektivně uplatnil.

Když už tu dnes píšu, musím okomentovat některé názory, které se teď hojně objevují. A především názor na Keynese. Propaganda si z Keynese udělala modlu a podsunula mu obhajování státních intervencí na podporu ekonomiky. A na základě téhle dezinformace mu teď kritikové nasazují psí hlavu. Keynes ale státní podporu ekonomiky prosazoval jenom v určité době. V době, kdy to podle něj bylo přínosné. A podle vzpomínek jeho kolegů (kniha "Gold - the Once and Future Money") několik měsíců před svou nečekanou smrtí připravoval zásadní změnu ekonomické politiky. A z toho, co jsem od něj četl, to rozhodně nebyl žádný jednostranně zaměřený dogmatik. Tolik ke Keynesovi - nedělejte si o něm obrázek podle toho, co o něm píšou v novinách.

Na Patrii je v placeném obsahu (nejsem klient, tak nevím, co tam píšou) článek nadepsaný, že až přijdou jatka, přežije jen zlato. Opakuji, nevím, co je v tom článku, ale nad titulkem stojí zato se zamyslet. Záleží na tom, jaká jatka přijdou. Stávající měnový systém bude nahrazen jiným - to už je mimo diskusi. Některé měny ale asi přežijí - třeba změněné euro. Záleží na tom, jestli ty měny bude někdo bránit, ovšem za nevyhnutelnou cenu masivních bankrotů a útlumu ekonomiky. Nebo jestli ty měny obětuje pod nátlakem davu, ovšem za nevyhnutelnou cenu hospodářského a politického rozvratu s možným následným vznikem nového totalitního systému.

Musím končit :-(

Dosavadní doporučení: určitě přečíst (10)
Vaše doporučení:

Téma: Akcie NWR
přečíst (5) 21.10.10 16:57  zdenek  (144069)

Koho mé odkazy neomrzely

tady je jeden pěkný. Strýček Harry píše do Financial Times:

http://jsmineset.com/2010/10/18/jims-mailbox-562/ 

Dosavadní doporučení: přečíst (5)
Vaše doporučení:

Téma: Akcie NWR
určitě přečíst (11) 20.10.10 12:40  zdenek  (144049)

suma sumárum si dovolím tvrdit :-)))

Na tohle téma rád polemizuji ;-) Hyperinflace asi ne. A důvody jsou dva.

1. Hyperinflace by zhroutila systém a to není v zájmu bank a vlád, které ze systému žijí. Na rozdíl od inflace, která jako jediná může systém zachránit před zhroucením.

2. Nejsem si jistý, jestli může hyperinflace vzniknout jen jako efekt multiplikace ve fractional reserve bankingu. Velká inflace ano. Hodně velká až bláznivě velká inflace ano. Ale hyperinflace, když proti plusům na účtech stojí mínusy na jiných účtech ? Když část dluhů defaultuje, automaticky zmizí plusy na účtech jiných. (To se budete, holánkové, divit.) A díky multiplikaci ... 

A dost - o multiplikaci a jejím efektu v situaci defaultů a depreciaci assetů přece nemůžeme takhle veřejně diskutovat - to by možná mohlo být klasifikováno jako šíření poplašné yprávy :-(

No ale ono by se řešení našlo - stát by se mohl pochlapit, jako už mnohokrát, vydat dluhopisy a peníze nalít do ekonomiky skrz nějakou velkou zakázku. Pod Prahu se vejde ještě spousta tunelů, spousta polí ještě není zastavěná dálnicemi, parkovišti a průmyslovými zónami a určitě ještě nebylo řečeno poslední slovo ve vývoji, zdokonalování a expanzi elektronické státní správy (rozuměj elektronického špiclování a útlaku ob(v)čanů). A proč by se například OpenCard nemohla povinně zavést po celé republice ? :-))))

Ale zpátky k bodu 2. Klíčová je pro vznik hyperinflace ztráta kontroly nad růstem peněžní báze. (To jsou ty nenamultiplikované peníye.) A peněžní báze u nás už několik let stagnuje. Na rozdíl od té Americké, která udělala před necelými dvěma lety solidní skok nahoru a připravuje se na další.

Současný systém je inherentně nestabilní a hrozí mu deflační zhroucení. S tím by ale ruku v ruce musel jít státní default. Pokud budou vlády trvat na tom, že své dluhy splatí, je to dnes čistě matematicky možné jenom expanzí peněžní báze. A konkrétně tak, že centrální banky budou přímo odkupovat státní dluh (nebo jiné pochybné assety od jiných bak - což se intenzivně děje) a tisknout takto pochybně kryté peníze.

Pokud při expanzi peněžní báze budou komerční banky současně uzdravovat svá portfolia, přestanou poskytovat půjčky a bude se snižovat multiplikace v systému, mohlo by dojít ke kolapsu multiplikace. A pokud by rozhodující část peněz v systému byla právě jen peněžní báze, potom, pokud by byla dost vysoká, by MOŽNÁ mohlo dojít k hyperinflaci i v podmínkách elektronických peněz.

Ještě štěstí, že téměř nikdo netuší, jak vlastně vznikají a fungují peníze ;-)

Dosavadní doporučení: určitě přečíst (11)
Vaše doporučení:

přečíst (12) 11.10.10 09:43  zdenek  (130203)

Sleduj velké peníze

Sám nemám rád, když někdo jenom hodí odkaz místo toho, aby sám něco napsal. Ale když ono je to napsané stručněji a výstižněji, než bych to napsal sám:

http://www.telegraph.co.uk/finance/comment/ambroseevans_pritchard/8054066/Currency-wars-are-necessary-if-all-else-fails.html 

K deflaci a inflaci - stačí se podívat, jak se chovají velké banky. (Mluvím o US.) Kdyby čekaly deflaci, tak by se asi snažily udržet dlužníky u splácení hypoték. Pokud ve velkém organizují forclosures a zabavují domy, připravují se na inflaci.

Ani naší současné vládě nevydrží úsporný režim, pokud v zahraničním obchodě ztratíme přebytky. Ekonomika by se totiž zastavila. Většina zakázek je totiž z veřejných peněz. I znehodnocování naší měny bude nezbytné.

A co se týká rozpočtu, plošné škrty nebo zeštíhlování vůbec nic nevyřeší. Je potřeba rušit agendy. Stát toho musí dělat co nejméně. To je ale zase o něčem trochu jiném, přestože to s financemi souvisí.

P.S. Na NWR je některými lidmi přelidněno, tak jsem to dal sem.

Dosavadní doporučení: přečíst (12)
Vaše doporučení:

Téma: Akcie NWR
určitě přečíst (5) 06.10.10 14:40  zdenek  (130203)

Jasné a přehledné

vysvětlení. (Týká se včerejší diskuse.) Nakonec - nic nového, někteří k tomu, co tvrdí Norcini, tady už včera taky došli. Jestli BEN třeba o novém QE jenom blafoval, tak teď už blafovat nemůže. Musí to spustit. Zapomeňte na deflaci. A měnová válka tu inflaci roznese do celého světa.

http://kingworldnews.com/kingworldnews/KWN_DailyWeb/Entries/2010/10/6_Norcini,_Sinclair_-_Financial_Hurricane_To_Collapse_the_System.html 

Dosavadní doporučení: určitě přečíst (5)
Vaše doporučení:

Téma: Akcie NWR
přečíst (6) 06.10.10 13:01  zdenek  (130203)

každopádně je velmi poučné sledovat :-)))

Když už jsem sem juknul - ono s tou stabilitou USD během 20. století bych to neviděl tak optimisticky. Dobře si vzpomínám na jednu karikaturu ze sedmdesátých let, na které se strýček Sam  v pruhovanohvězdičkovaném klobouku držel za konec ocasu obrovského hada s tlamou dvakrát tak velkou, jako byl on sám, a křičel: "Už jsme ho zkrotili." Had měl na sobě napsáno INFLACE a právě se ho chystal spolknout.

Dolar devalvoval už FDR, když zdražil zlato z 20 na 35. Protože probíhala těžká deflace, kuypní síla se moc nezměnila, ale zato prudce klesla během války. Což ale souviselo spíš s nedostatkem spotřebního zboží díky orientaci na válečnou výrobu. BW systém pak také zažil devalvaci až na 42/ozAu, skryté znehodnocování ale v té době probíhalo už 15 let. Svět si to uvědomoval  a reagoval na to výměnou USD za Au. Proto Nixon zavřel zlaté okno, čímž tu skrytou inflaci pustil ze řetězu.

Teď nemám po ruce vhodný odkaz, ale dolar se znehodnocuje kontinuálně už skoro 100 let.

Dosavadní doporučení: přečíst (6)
Vaše doporučení:


« Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Další »
stránkovat diskuzi po 10 | 20 | 50

 Burza Prime 09:54 
Název Kurz Změna
 COLT(CZG)  677.00  +0.15% 
 ČEZ  884.00  -4.59% 
 ERSTE  1 098.50  +0.64% 
 GEN(NORTON)  565.00  0.00% 
 GEVORKYAN  254.01  +0.00% 
 KB  774.00  +0.39% 
 KOFOLA  304.00  0.00% 
 MONETA  100.00  0.00% 
 PHOTON  43.95  0.00% 
 PILULKA  126.76  +1.41% 
 PM  15 420.00  +0.52% 
 PRIMOCO   907.54  -0.27% 
 VIG  735.00  +0.55% 
Komodity online
 Ropa 84.47 USD 09:34   
 Zlato 2301.73 USD 09:34   
 Stříbro 28.77 USD 09:34   
 Káva 224.25 USD 09:34   
 Cukr 19.53 USD 09:34   
 Bavlna 74.88 USD 09:34   
Zobrazit sloupec 
Kurzy.cz logo
EUR   BTC   Zlato   ČEZ
USD   DJI   Ropa   Erste

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby, Hypotéky

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzda, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, Nafta, Nafta v Evropě

Podnikání

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Katastrální úřady

Ochranné známky

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Registr vozidel - Technický průkaz, eTechničák

Finanční katalog

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat, Cookies

 

Copyright © 2000 - 2024

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.