Příspěvky nebo odpovědi uživatele jateční hejl









Příspěvky nebo odpovědi uživatele jateční hejl. Výpis příspěvků 181 až 200 (262)


Téma: Akcie NWR

kdy odhaujete konec téhle grotesky :-)))

už o prázdninách ,nebo dříve :.-)))
Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:

Téma: Akcie NWR

vrtěti hejlem :-)))

jinak ten bilionový balík jsem opravdu těžce podcenil ,vo tom žádná :-)))
Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:

Téma: Akcie NWR

vrtěti hejlem :-)))

na hrubky nebrat vohled jsem jen jateční hejl :-)))
Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:

Téma: Akcie NWR

vrtěti hejlem :-)))

žádám vysvětlení :-))) jak se někdo může dostat s krize už fčil na podzim ,když do ní vlastně ještě pořádně ani nezapadl :-))) To mě hlava nebere :-)))
Dosavadní doporučení: spíše nečíst (2)
Vaše doporučení:

Téma: Akcie NWR

vrtěti hejlem :-)))

MMF: Svět by se mohl dostat z krize na začátku příštího roku :-))) Cituji předešlé výblitky :-))) MMF: Svět by se mohl dostat z krize na začátku roku 2009 :-))) MMF: Svět by se mohl dostat z krize na podzim tohoto roku :-))) Co dodat závěrem ??? MMF: Svět by se mohl dostat z krize na začátku roku 2012 :-))))
Dosavadní doporučení: spíše nečíst (3)
Vaše doporučení:

Téma: Akcie NWR

muhehééé ale muhehééé

Velká část republikánů a bankéřů na Wall Street byla pro tento plán, nedařilo se však přesvědčit zbylou část Kongresu pro jeho podporu. N. Aldrich byl totiž kromě jiného považován za zástupce „východní větve“ zákonodárců a narážel na odpor kongresmanů z jihu a západu, kteří vnímali riziko kartelu bankéřů a politiků. Abychom dlouhý příběh zkrátili, po několika kolech politikaření došlo k tomu, že 23.12.1913 prezident Woodrow Wilson podepsal „Federal Reserve Act“, který ustanovil Fed tak, jak jej do značné míry známe dnes. Počet poboček se snížil na 12, přesto nedošlo k oslabení vlivu východní větve a Federal Reserve Bank of New York je stále cosi jako stát ve státě. Kromě jiného je to jediná pobočka, která má pravomoc na popud FOMC provádět operace na volném trhu.Rychlým posunem se vracíme do roku 2008 resp. 2009. Ještě pořád si myslíte, že Fed je federální centrální banka Spoejných států? Ale kdepak, právě naopak. Jde o výsostně soukromou firmu, která si před sto lety osobovala právo emitovat dolary a nyní spustila tiskařské lisy naplno. I proto dostaly největší americké banky výkupné z kapes amerických daňových poplatníků, o jakém se ani bankéřům samotným nejspíš vůbec nesnilo. I proto je bývalý prezident newyorského Fed (viz výše) Timothy Geithner nyní ministrem financí v administrativě prezidenta Baracka Obamy. „Change we can believe in“ ?… nebuďte naivní, ruka ruku myje…Hezký týden přeji,Petr Žabža, Patria Direct
Dosavadní doporučení: spíše nečíst (4)
Vaše doporučení:

Téma: Akcie NWR

muhehééé ale muhehééé

Jeho názorový veletoč se dostal do silné opozice politiků, kteří byli velmi obezřetní ve věci centrální banky a kteří současně upozorňovali na náklonnost N. Aldriche k bohatým bankovním skupinám, jako té kolem J.P. Morgan. Nemluvě o sňatku jeho dcery s Johnem D. Rockefellerem mladším.V roce 1910 se N. Aldrich a vrcholová vedení bank jako J.P.Morgan, Rockefeller a Kuhn & Loeb Co. sešla v tichosti na 10 dní na Jekyll Island ve státě Georgia. Účastníky tohoto setkání byli např.: Frank A. Vanderlip – prezident National City Bank of New York (a velký kamarád Rockeffelerů), Henry Davidson – senior partner u J.P.Morgan, Charles D. Norton – prezident First National Bank of New York, plukovník Edward House, pozdější blízký spolupracovník prezidenta W. Wilsona a zakladatel Council on Foreign Relations. Paul Warburg z banky Kuhn & Loeb Co. řídil celé zasedání a sepsal také první náčrty toho, co se později objevilo jako tzv. „Aldrich Plan“.Tento plán dostal konkrétní obrysy v letech 1911-1912, s podporou American Bankers‘ Association (proč také ne, vždyť ten plán sami připravili). Jeho bází byla jedna centrální banka – the „National Reserve Association“ – s kapitálem alespoň 100 milionů dolarů, čítající 15 poboček v různých sekcích. Tyto pobočky měly být kontrolovány jednotlivými členskými bankami v závislosti na jejich kapitalizaci. Tato banka by měla pravomoc emitovat měnu vázanou na zlato společně se směnkami, jež by byly závazky banky a ne americké vlády. Současně by tyto banka držela část rezerv členských bank, určovala by jejich výši, prováděla operace na volném trhu a držela by depozita federální vlády. N. Aldrich zpočátku bojoval za Fed zcela soukromý a bez jakéhokoliv vládního vlivu, později připustil účast vlády alespoň v rámci „Board of Director
Dosavadní doporučení: spíše nečíst (3)
Vaše doporučení:

Téma: Akcie NWR

muhehééé ale muhehééé

Tento systém byl však považován za relativně nepružný, zejména kvůli jeho vazbě na volatilní hodnotu amerických státních dluhopisů, spíše než na rostoucí poptávku po levném a dostupném úvěru. Pokud šla hodnota státních dluhopisů dolů, národní banky musely snížit objem peněz v oběhu buďto odmítnutím poskytování nových půjček či svoláním půjček stávajících. Navazující problémy s likviditou byly způsobeny pyramidálním systémem rezerv, v němž byly jednotlivé banky nucené držet rezervy u bank o jednu úroveň výše (tzv. „Reserve city banks“) a ty musely své rezervy deponovat u tzv. „Central city banks“. Vzhledem k tomu, že pojištění depozit v tu dobu ještě nefungovalo, nebylo problémem rozšířit o některé z bank spekulace o nedostatku likvidity a věřitelé a střadatelé byli schopni tuto banku „položit“. Navíc, díky ne nijak neobvyklé praxi bank půjčovat více než mohly pokrýt jejich aktiva (nepřipomíná vám to něco?), prošly v poslední čtvrtině devatenáctého a na počátku dvacátého století Spojené státy sérií finančních otřesů.Jedna z největších krizí, která proběhla v roce 1907, znovu nastolila otázku reformy bankovního systému a systému emise peněz. O rok později Kongres odsuhlasil tzv. Aldrich-Vreeland Act, který založil bázi pro vznik „pohotovostní“ měny a ustanovil National Monetary Commission, která měla za úkol připravit bankovní a měnovou reformu. Jejím vedoucím byl jmenován finanční expert a senátor Nelson Aldrich. Ten založil dvě sub-komise: jednu pro hloubkové zkoumání amerického bankovního systému a druhou – vedenou právě N. Aldrichem – pro studium evropského systému centrálních bank. N. Aldrich byl zpočátku oponentem systému centrálních bank, po jeho návštěvě Německa však změnil názor a začal prosazovat náhled, že centrální bankovnictví je lepší a pružnější systém než dosavadní metoda emise měny v závislosti na ceně státních dluhopisů.
Dosavadní doporučení: spíše nečíst (3)
Vaše doporučení:

Téma: Akcie NWR

muhehééé ale muhehééé

Fed je federální asi tak, jako firma Federal Express…1.6.2009 9:30Jedna z hlavních lží současnosti, více či méně cíleně vtloukaná do hlav veřejnosti je ta, že americký Federal Reserve a) je vlastně centrální banka, b) má nějaké rezervy a c) je federální. V zásadě nic z toho není dále od pravdy, pro pochopení současné reality je však třeba návratu do historie Spojených států o necelých sto let. Posuňme se tedy po časové ose zpět, přibližně do roku 1913.Federal reserve (Fed) tak, jak jej známe nyní, je třetí centrálně-bankovní institucí v historii Spojených států. V letech 1791-1811 jej předcházela First Bank of the United States, v letech 1816-1836 pak Second Bank of the United States. Obě tyto instituce měly mandát omezený na 20 let a obě mohly emitovat měnu, poskytovat komerční úvěry, přijímat depozita a nakupovat cenné papíry. Obě měly pobočky a obě fungovaly jako peněžní ústavy pro U.S. Treasury. V obou bankách měla vláda povinnost kapitálového podílu ve výši 20 %, současně s povinností jmenovat jednu pětinu ředitelů. Kontrolní majorita byla v rukou soukromých investorů, kteří nakoupili zbývající akcie daných bank.V roce 1933 prezident Andrew Jackson vetoval návrh legislativy na prodloužení mandátu Second Bank of the United States (za což si podle některých historiků vykoledoval dva pokusy o atentát v letech 1833 a 1835) a zahájil tak éru „volného bankovnictví“. V roce 1863 – jako cesta k financování občanské války – byla formou National Currency Act založena síť národních bank. Ty měly pravomoc emitovat standardizované bankovky, vázané na dluhopisy Spojených států v držení té které banky. Tento zákon byl kompletně revidován v roce 1864 a později dostal jméno National-Bank Act resp. National Banking Act. Administrace a dohled nad tímto staronovým bankovním systémem byla svěřena nově vzniklé instituci – „Office of the Comptroller of the Currency“ a jeho hlavnímu představiteli, nesoucímu titul „Comptroller of the Currency“.
Dosavadní doporučení: spíše nečíst (2)
Vaše doporučení:

Téma: Akcie NWR

já už se držím nějaký ten den mimo trh :-)))

jdu do kauflandu koupit tři plata vajec :-))) Ať je co metat :-)))
Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:

Téma: Akcie NWR

já už se držím nějaký ten den mimo trh :-)))

protože co se tady děje za komedii to se jen tak nevidí :-))) Tahle šaškárna s nějakou aukcí atd . je nad moje chápání :-))) Dovolené zdar :-))) JJ a zapomněl jsem vystřílet MM i s vepřojdem Koblicem na jednu hromadu :-)))
Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:

tak tu sedím :-)

PÍPY :-)))
Dosavadní doporučení: spíše nečíst (1)
Vaše doporučení:

tak tu sedím :-)

máš tam překlep ,,PÍPI :-)))

Dosavadní doporučení: přečíst (2)
Vaše doporučení:

tak tu sedím :-))

to nevím :-))) ale vím že dnes večer se zase s japoncem střískáme bio pivem a bio fernetem :-)))
Dosavadní doporučení: přečíst (2)
Vaše doporučení:

tak tu sedím :-))

:-))) voe ráno jsem byl na thu :-))) beru od jedné babky domácí :-)))
Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:

tak tu sedím :-))

s miskou jahůdek ,koláčkem a kafíčkem a čekám na tu stočtyřícítku :-))) Už se mi stýská po mém necku :-)))
Dosavadní doporučení: spíše nečíst (1)
Vaše doporučení:

Téma: Akcie NWR

že by konečně procitnutí :-)))

bylo na čase :-))) DS s Vandasem na vše nestačí :-)))
Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:

Téma: Akcie NWR

zesilte si rááádio

na tu halamajznu se stejně nedalo dívat :-))) ale to nejen ve Zlíně :-)))
Dosavadní doporučení: přečíst (2)
Vaše doporučení:

Téma: Akcie NWR

... toto ´sou oficiální data. OK :-))

na auta zapomeň :-))) Kůň je ekoligicky přijatelný :-)))
Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:

Téma: Akcie NWR

... toto ´sou oficiální data. OK :-))

sejdeme se v r. 2020 a pak se uvidí :-))))
Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:


« Předchozí | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | Další »
stránkovat diskuzi po 10 | 20 | 50

 Burza Prime 16:29 (4.7.2024) 
Název Kurz Změna
 COLT CZ GROUP SE  672.00  +0.90% 
 ČEZ  888.50  +1.31% 
 ERSTE GROUP BANK A  1 164.00  +0.34% 
 GEN DIGITAL  568.00  -2.07% 
 GEVORKYAN  258.00  +0.78% 
 KOFOLA CS  304.00  0.00% 
 KOMERČNÍ BANKA  788.50  +0.51% 
 MONETA MONEY BANK  103.00  +0.19% 
 PHILIP MORRIS ČR A  15 400.00  0.00% 
 PHOTON ENERGY  43.20  -0.69% 
 PILULKA LÉKÁRNY  124.00  0.00% 
 PRIMOCO UAV SE  1 020.00  +6.81% 
 VIG  761.00  -1.30% 
Komodity online
 Ropa 86.67 USD 05.07   
 Zlato 2388.72 USD 05.07   
 Stříbro 31.21 USD 05.07   
 Káva 230.25 USD 05.07   
 Cukr 20.12 USD 05.07   
 Bavlna 71.08 USD 05.07   
Zobrazit sloupec 
Kurzy.cz logo
EUR   BTC   Zlato   ČEZ
USD   DJI   Ropa   Erste

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby, Hypotéky

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzda, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, Nafta, Nafta v Evropě

Podnikání

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Katastrální úřady

Ochranné známky

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Registr vozidel - Technický průkaz, eTechničák

Finanční katalog

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat, Cookies

 

Copyright © 2000 - 2024

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.