Příspěvky nebo odpovědi uživatele starý bursián









Příspěvky nebo odpovědi uživatele starý bursián. Výpis příspěvků 21 až 40 (106)


Electro World je na prodej

Britský maloobchodní prodejce elektrického zboží DSG nabídl k prodeji svůj ztrátový řetězec Electro World, který působí ve střední a východní Evropě, včetně České republiky. Informoval o tom v neděli britský list Sunday Times.
Dosavadní doporučení: spíše nečíst (6)
Vaše doporučení:

Zkrachovaly další dvě americké banky

Regulační úřady ve Spojených státech převzaly kontrolu nad Franklin Bank a Security Pacific Bank, které se dostaly do problémů kvůli klesajícím cenám domů a zhoršující se ekonomické krizi. V USA tak od začátku letošního roku zkrachovalo již 19 bank. Po hypoteční a realitní krizi zasáhla USA krize úvěrová, která se letos v září prohloubila do globální finanční krize.
Dosavadní doporučení: přečíst (4)
Vaše doporučení:

kalouskovy reformy

Ministerstvo financí navrhuje v novém zákonu o daních z příjmu zrušit nebo omezit ze 118 daňových výjimek 42, z toho u fyzických osob 31 a u právnických osob jedenáct. Úřad navrhuje například zdanit příjmy z prodeje cenných papírů, příjmy z prodeje nemovitostí nebo úroky z vkladů stavebního spoření. Zatímco dnes může podle něj střednědobý a dlouhodobý investor využít šestiměsíčního daňového testu, v navrhované úpravě by o něj přišel. Dále chce danit výhry z loterií, sázek a podobných her nebo kursový zisk při směně peněz u účtu vedeného v cizí měně.  
Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:

Panelové byty zlevňují

Ceny panelových bytů klesají. Zatímco letos v dubnu byty zlevňovaly prakticky jen v Praze, nyní se k hlavnímu městu přidaly i další oblasti – například Hradec Králové a Brno. Největší pohyby směrem dolů jsou stále vidět v Praze.„Jestliže se v dubnu dal běžný třípokoják v paneláku prodat za 3 miliony korun, nyní je reálná cena o pět set tisíc nižší, tak okolo 2,5 milionu,“ soudí Miroslav Havelka z Omega Reality. Garsonky podle něho zlevnily o zhruba tři sta tisíc z 1,5 mil. na 1,2 milionu a dvoupokojáky o čtyři sta tisíc z 2,4 mil. na částku okolo dvou milionů korun.
Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:

Vlastník ČSOB požádal belgickou vládu o 3 5 miliardy eur

Důvodem je nedostatek financí a snaha uklidnit investory a klienty. Skupina už v pátek avizovala, že zvažuje, že o státní garance požádá. Stalo se tak poté, co se její akcie dostaly na nejnižší hodnoty za posledních dvanáct let. V pátek padaly akciové trhy po celém světě a zasažena byla spousta dalších velkých společností.

Dosavadní doporučení: přečíst (3)
Vaše doporučení:

Co by se dělo kdyby zkrachovala Česká spořitelna?

Na účtech českých bank je uloženo více než 1 650 miliard korun, ale ve Fondu pojištění vkladů(FPV) je jen 8,1 miliard. Co by se dělo, kdyby zkrachovala třeba Česká spořitelna?

  • Vzhledem k významnosti České spořitelny by ji stát zřejmě nenechal zkrachovat a střadatelé by pravděpodobně o peníze nepřišli.

     

     

    Příspěvky do FPV platí banky z veškerých vkladů (včetně úroků) každý rok. Současný příspěvek, který je mimochodem nejnižší v naší historii, je 0,1% z každé vložené koruny. Podle výroční zprávy FPV za rok 2007 bylo koncem loňského roku na účtu fondu 8,1 miliardy korun. Z tohoto fondu by pak případně byly hrazeny bankovním klientům prostředky v momentě, kdy by jejich banka nemohla dostát svým závazkům. Naproti tomu to druhé, tedy garance státu za vklady občanů, je něco zcela jiného. Je to politický příslib a nutno podotknout, že poněkud laciný a nesmyslný.

     

    Případné prostředky by neplatil žádný fond, ale stát. Tedy daňoví poplatníci. Politici tak dospěli k úžasnému návrhu – garantují daňovým poplatníkům jejich vklady v bankách jejich vlastními daněmi.. :-))  

     

                                                                                                                                          

Dosavadní doporučení: přečíst (4)
Vaše doporučení:

Téma: Akcie NWR

OSN: Finanční krize připraví o práci 20 milionů lidí

Finanční krize má do konce příštího roku ve světě vymazat dvacet milionů pracovních míst, předpovídá OSN. Postiženi budou zejména zaměstnanci ve finančním sektoru, realitách, stavebnictví a automobilovém průmyslu. Dopad krize na nezaměstnanost může být ještě silnější, pokud se prognózy ekonomického vývoje zhorší. Pokud se předpověď vyplní, stoupne počet celosvětově nezaměstnaných na 210 milionů. Tolik lidí nebylo bez práce ještě nikdy v historii.
Dosavadní doporučení: spíše nečíst (3)
Vaše doporučení:

To nejhorší teprve přijde rok 2009 nebude dobrý

Očekává se, že finanční krize nepříznivě zasáhne letošní vývoj maloobchodních tržeb v USA. První úvahy o zhoršení situace se objevily již minulý týden. . Nyní experti očekávají, že to nejhorší retailový sektor čeká až v průběhu příštího roku. Problémy kolem hypotéční a finanční krize již nutí Američany přehodnocovat svůj tradičně silně konzumní způsob života a promítají se ve snižování jejich výdajů. Dlouhodobě se signál zdravého vývoje maloobchodu považuje jeho meziroční růst o alespoň 3% a více. Údaje pod touto hodnotou indikují problémy sektoru. Někteří analytici odhadují, že v příštím roce celý retailový sektor zavře 10-15% obchodů. Problémy sektoru by mohly umocnit letošní "sváteční" respektive vánoční tržby. Počítá se s jejich výrazným poklesem, což by mohlo být pro některé společnosti fatální, prorože není výjimkou, že právě prodeje v posledních 2 měsících roku představují až 50% všech příjmů. Finanční krize také znesnadňuje případně jen výrazně zdražuje prodejcům přístup ke krátkodobému financování aktivit. Předpokládá se, že největší problémy budou mít prodejci šperků, domácího zařízení, nábytku, v problémech by mohly být také restaurace. Problémy maloobchodu pak nemale ohrožují také ekonomický vývoj země. Pokles tržeb a pády prodejců budou tlačit na růst nezaměstnanosti, smaotné nižší spotřebitelské výdaje méně potáhnou ekonomický růst.
Dosavadní doporučení: přečíst (2)
Vaše doporučení:

hluboký kolaps hypotečního trhu a také další vystěhovávání.

Právě rizikové hypotéky loni v létě spustily krizi na trhu s bydlením. Následně se problémy přelily do celého bankovního sektoru a zasáhly postupně celý svět, včetně akciových trhů. Hypotéky jsou ve Spojených státech úročeny nejvíce za posledních několik let. Američané však mnohdy peníze nemají a musí své domovy opouštět. V nejhorších případech tíživou situaci nezvládnou natolik, že neváhají sáhnout na svůj vlastní život.Přehled vybraných událostí současné finanční krize: 7. září Ve Spojených státech se dostaly do problémů bankovní kolosy Fannie Mae a Freddie Mac. Pomoci musel stát 9. září Cena ropy kvůli tomu poprvé za pět měsíců spadla pod 100 dolarů za barel 15. září Zkrachoval další bankovní gigant Lehman Brothers 17. září Zestátněna byla největší světová pojišťovna AIG 25. září Další americká banka byla zestátněna, tentokrát Washington Mutual 28. září Finančí krize dobývá první finanční ústavy v Evropě. Belgická banka Fortis byla zestátněna 29. září Znárodněna byla britská banka Bradford and Bingley. Do problémů se dostává americká Wachovia 30. září S problémy se potýká další belgická banka, tentokrát Dexia 3. října Spojené státy schválily plán na záchranu tamní ekonomiky. Vláda chce do finančního systému nalít až 700 miliard dolarů 4. října Německá banka Hypo Real Estat oznamuje, že bojuje o přežití 5. října Německo se zaručilo za veškeré bankovní vklady 6. října. Dánsko se také zaručilo za bankovní vklady. Pražská burza zažívá nejhorší pád v historii 7. října Island se dostal do finanční tíže. Musel znárodnit druhou a třetí největší banku 8. října Šest světových centrálních bank, včetně FEDu a Bank of England, snižují hlavní úrokové sazby o půl procentního bodu. Britská vláda poskytuje největším ústavům v zemi 50 mld. liber. Slovenská vláda se zaručila za veškeré bankovní vklady.
Dosavadní doporučení: přečíst (4)
Vaše doporučení:

České fondy prodělaly v září osm miliard

Kromě masakru cen akcií, jejichž propady po celém světě tento týden stanovují nové historické rekordy, totiž fondy ohrožují problémy některých zahraničních bank, do jejichž dluhopisů investovaly.Peníze, které v nich mají lidé uloženy, se tak postupně rozplývají. Například akciový Sporotrend, jenž patří do skupiny České spořitelny, prodělal za poslední rok téměř 54 procent. Větší fond ING International Český akciový je v minusu o 40 procent.
Dosavadní doporučení: určitě přečíst (1)
Vaše doporučení:

Šéf zkrachovalé americké banky si vydělal 5 5 miliard

Šéf již zkrachovalé obří banky Lehman Brothers si za uplynulých osm let vydělal 300 miliónů dolarů, tedy přibližně 5,5 miliardy korun. Richard Fuld to uvedl během výslechu sněmovní komise pro dohled nad vládními reformami. V úterý o tom informovala BBC. Bývalý bankovní gigant Lehman Brothers byl pomyslnou první vlaštovkou, která v půlce září spustila pády dalších finančních subjektů a akciových trhů po celém světě. Následně se snesla vlna kritiky právě na šéfy společností za to, že vydělávali desítky až stovky miliónů dolarů, když se peněžní ústavy potýkaly s finančními problémy. Předseda komise Henry Waxman se u slyšení zeptal, zda je pravda, že si během uplynulých osmi let měl vydělat 480 miliónů dolarů a zda mu tato částka připadá jako odpovídající. Fuld odpověděl, že ve skutečně měl dostat kolem 300 miliónů dolarů (téměř 5,5 miliardy korun), a to ve výplatách a na odměnách.„Měli jsme k dispozici kompenzační výbor, který strávil neskutečně dlouhý čas tím, že kontroloval, aby zájmy zaměstnanců a vedoucích byly urovnané a v pořádku,“ hájil se Fuld.Waxman vytkl Fuldovi i neuvěřitelné plýtvání penězi těsně před pádem jedné z největších bank ve Spojených státech. „Navíc Fuld žádal o státní pomoc, přitom banka dál rozhazovala na platech pro šéfa,“ přidal Waxman. Podle BBC Fuld řekl, že se cítí hrozně za to, co se stalo.O Lehman Brothers:Richard S. Fuld byl generálním ředitelem od roku 1993. Lehman Brothers byla ještě loni čtvrtou největší investiční bankou v USA podle tržní hodnoty a jedničkou (již třetí rok v řadě) na londýnské burze v objemu obchodování. Od loňského jara, kdy začala v USA hypoteční krize, ale ztratila na tržní hodnotě přes 40 miliard dolarů a jen letos její akcie klesly o 80 procent.
Dosavadní doporučení: přečíst (1)
Vaše doporučení:

Téma: Akcie ČEZ

Buffett: USA prožívají hospodářský Pearl Harbor

Spojené státy potkal "hospodářský Pearl Harbor".

"Toto je skutečně hospodářský Pearl Harbor. Zní to dramaticky, ale tuto frázi jsem ještě nikdy nepoužil. Ono to tak ale skutečně je," prohlásil Buffett v pořadu The Charlie Rose Show.

Buffett mimo jiné řekl, že hospodářské problémy Spojených států už se začínají projevovat v některých odvětvích. Podle něj jde například o výrobu nábytku nebo klenotnictví.

Akcie firem z těchto odvětví přitom vlastní i jeho investiční společnost Berkshire Hathaway.

Investor předpovídá, že zbytek takzvané "Main Street" ekonomiky, což jsou převážně malé podniky, problémy teprve mít začne.

Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:

Stojí za připomenutí-pro optimisty

Buffett: Recese bude tvrdší a delší než si lidé myslíWarren Buffett, nejbohatší člověk na zemi, soudí, že americká recese bude hlubší a táhlejší, než lidé obecně očekávají. „Nejsem kovaným specialistou, ale cítím, že recese bude delší a hlubší, nikoli krátká a mělká," řekl investor televizi CNBC. „Mám za to, že spotřebitelé už nyní pociťují rostoucí ceny energií a potravin. Na jiné věci jim prostředky moc nezbývají," dodal
Dosavadní doporučení: spíše nečíst (5)
Vaše doporučení:

Pád cen domů v USA

USA: Ceny domů v 10 metropolitních oblastech v červenci klesly o 1,1 % meziměsíčně (v červnu -0,6 %) a o 17,5 % meziročně (S&P/Case-Shiller) (Reuters)
Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:

Finanční krize se z USA přenesla do Evropy banky se hroutí

Banku Fortis zachránily před pádem vlády Beneluxu.

Bance Fortis působící v zemích Beneluxu pomohla Evropská centrální banka a vlády Nizozemska, Belgie a Lucemburska.

Akcie banky Fortis poklesly na nejnižší hodnotu za posledních deset let. Fortis ale problémy popíral i poté, co jeho zisky za prvního půl roku poklesly o 41 procent ve srovnání se stejným obdobím loňského roku.

Fortis byl jedničkou mezi belgickými bankami.  

Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:

pozitůra

Ty jsi v pozici co? Hmm a za 1520, že? To máš blbý.
Dosavadní doporučení: určitě nečíst (2)
Vaše doporučení:

Ceny domů spadnou ještě o více než 30 %

Než se trh s bydlením zotaví, spadnou ceny domů v USA ještě o více než 30 % a než se úvěrový trh dostane z krize, budou banky nadále zdrženlivé v poskytování úvěrů. Řekla to analytička investiční společnosti Oppenheimer Meredith Whitney v rozhovoru pro americkou televizní stanici CNBC. Podle Whitney budou problémy na trhu s bydlením ještě horší, než odhadují ty nejpesimističtější předpovědi. „Myslím, že to bude mnohem horší, než 33 %,“ uvedla Whitney s tím, že „pokud se podíváme na trh futures kontraktů, indikuje stav kolem úrovní z let 2002-2003, kdy míra vlastnictví domů byla sice vyšší, ale v současnosti může méně lidí získat hypotéku, protože by museli nejprve složit 20 %, a to je pro lidi hodně peněz,“ říká Whitney. „Dále musíte najít banku, která vám půjčí, protože Countrywide vám již nepůjčí,“ dodala. Banky podle Whitney zatím realitnímu sektoru příliš nepomáhají, přestože využívají snahy Fedu o zvýšení likvidity, ale místo aby poskytovaly úvěry, raději si vylepšují své pokažené finanční výkazy. Banky v loňském roce vygenerovaly úvěry za 900 mld. USD, zatímco letos to bylo zatím jen 100 mld. USD, uvedla Whitney. Bankovní a realitní sektor se zotaví, teprve až se banky začnou cítit tak klidné, že začnou znovu půjčovat. Nedostatek kapitálu je podle ní primární důvod, proč se více bank ještě nekonsolidovalo. „Nikdo nemá kapitál a nikdo nechce prodat, pokud vaše akcie spadly o 80 %,“ uvedla analytička. „Ale ještě důležitější je, že každý jen vyčkává.“
Dosavadní doporučení: přečíst (3)
Vaše doporučení:

Buffett: Recese bude tvrdší a delší než si lidé myslí

Warren Buffett, nejbohatší člověk na zemi, soudí, že americká recese bude hlubší a táhlejší, než lidé obecně očekávají. „Nejsem kovaným specialistou, ale cítím, že recese bude delší a hlubší, nikoli krátká a mělká," řekl investor televizi CNBC. „Mám za to, že spotřebitelé už nyní pociťují rostoucí ceny energií a potravin. Na jiné věci jim prostředky moc nezbývají," dodal.
Dosavadní doporučení: určitě nečíst (6)
Vaše doporučení:

Penzijní fondy loni nestačily na inflaci letos bude ještě hůř!

Domácí penzijní fondy zveřejnily konečný přehled toho, jak zhodnotily vklady svých 4 mil. klientů za loňský rok. Zhodnocení peněz ve fondech bez státního příspěvku tak bylo loni téměř o tři desetiny nižší, než činil průměrný růst cen. Důchodové připojištění tak přestává plnit své základní poslání, kterým by mělo být přilepšení na stáří.Při průměrné uložené částce, která loni činila jen 450 korun měsíčně, a vysoké inflaci nyní budoucím důchodcům slouží spíše jako špatně vydělávající kapesné.Podle odhadů bude ještě hůř. Letošní výnosy totiž budou přinejlepším stejné jako loni, ale inflace bude podle posledních odhadů zřejmě přesahovat už šest procent. Reálně tedy klienti prodělají.Za slabšími výsledky fondů stojí propad cen dluhopisů a akcií na trhu, do nichž jejich správci umisťují peníze od klientů
Dosavadní doporučení: určitě přečíst (3)
Vaše doporučení:

V USA se mluví o finanční krizi století

Pád investiční banky vyvolal největší propad na americkém akciovém trhu od teroristických útoků ze září 2001, index Dow Jones ztratil jen během pondělí 4,4 procenta a klesl pod 11 000 bodů. Burzy se otřásají na celém světě. Analytici a politici hovoří o stoleté krizi a srovnávají ji s velkou hospodářskou krizí z třicátých let.

Demokratický kandidát na amerického prezidenta Barack Obama při projevu uvedl, že jde o „nejhorší krizi od krize třicátých let“ a volal po razantních opatřeních na trhu úvěrů.

Důrazné kroky slibuje i republikánský kandidát John McCain, který chce mimo jiné i snížit ceny potravin. „Viděli jsme vlastní zájmy, chtivost, neodpovědnost a korupci, která podminovávala tvrdě pracující americký lid," řekl McCain na mítinku ve floridském Orlandu, kde slíbil, že „skončí doba, kdy Wall Street fungoval jako kasino.“ Vyzval také k tomu, aby generální ředitelé přestali dostávat multimiliónové částky.“

Obama ovšem jen navázal na slova bývalého guvernéra americké centrální banky Fed Alana Greenspana, který už v podělí uváděl, že jde o krizi, jaká se objevuje jednou za století.

Hlavní obchodní stratég společnosti Jefferies & Co. Art Hogan řekl, že podobný propad na finančním trhu nemá precedens a mohl by se srovnat jen s Velkou hospodářskou krizí z třicátých let a nebo bankroty železnic v 19. století: „Nic takového jsme dosud neviděli. Pro tohle neexistuje plán.“

Podobně silná slova volil i vysoký představitel investiční společnosti PNC Advisors Jim Duningan: „Musíme vyhodit historické knihy, protože s tímto se nedá nic srovnat. Každý krok na cestě přináší další propad.“

Propady burz pokračují

Dow Jones spadl o 504,48 bodu na 10 917,51 bodu. Jde o největší bodovou ztrátu od 17. září 2001, kdy se propadl za jediný den o 684 bodů, a o největší procentní od 19. července 2002. Technologický index Nasdaq Composite se v pondělí propadl o 3,6 procenta na 2179,91 bodu a Standard&Poor o 4,71 procenta.

Analytici se nejsou ale schopni shodnout, zda Dow Jones už dosáhl dna, obávají se, že propad může pokračovat, protože zasáhl celý svět. Evropský index FTSE 100 klesl o 4 procenta. Pražská burza se propadla o šest procent. Akcie evropských bank BNP Paribas, Société Générale, Dexia nebo Fortis klesly o šest až devět procent.

Pesimistům nahrávají další silné propady asijských burz. Japonský index Nikkei poklesl o 4,61 procenta, což je nejvíce za tři roky, a to první rána nepřišla už v pondělí, kdy byla burza zavřená kvůli svátku. Japonská banka intervenovala a poskytla finančním ústavům injekci ve výši 2,5 biliónu jenů, což posílilo jen.
Akciové trhy v Hongkongu a Jižní Koreji klesly o šest procent, šanghajská burza pak o 3 procenta, indická zažila už druhý propad za sebou, činil 2,5 procenta. „Jsme uprostřed krize,“ uvedl Y K Chan z hongkongského Philip Asset Managemet.

Krizi odstartovala černá neděle

Propad odstartoval bankrot čtvrté největší investiční banky v USA Lehman Brothers. Největší investiční banka Merrill Lynch byla týž den nucena přejít pod křídla Bank of America za 50 miliard dolarů v akciích.

K propadu přispěly problémy pojišťovny AIG (American International Group), která se musela obrátit na centrální banku Fed se žádostí o krátkodobý překlenovací úvěr ve výši 40 miliard. Letos přitom už získal injekci ve výši 20 miliard, ta se ale utopila v odpisech a ztrátách. Společnost už oznámila restruktualizaci a bude posilovat hotovost. Její akcie propadly o 60 procent. Společnost zatím nevydala žádné prohlášení, které by uklidnilo trhy. Akcie AIG přitom ztratily za rok 91 procent hodnoty.

Analytik skupiny Citigroup Joshua Sahnker ale uvedl: "Věříme, že AIG přežije, ale víme jen málo, co vše musí být prodáno.“ Spekuluje se, že společnost prodá flotilu letadel, kterou pronajímá leteckým společnostem.

Dosavadní doporučení: přečíst (2)
Vaše doporučení:


« Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | Další »
stránkovat diskuzi po 10 | 20 | 50

 Burza Prime 16:23 
Název Kurz Změna
 COLTCZ  671.00  -1.18% 
 ČEZ  938.00  -0.27% 
 ERSTE GROUP BANK  1 078.00  -1.51% 
 GEN DIGITAL  547.00  0.00% 
 GEVORKYAN  256.00  +1.59% 
 KOFOLA ČS  300.00  -0.33% 
 KOMERČNÍ BANKA  773.50  -0.13% 
 MONETA MONEY BANK  99.20  +1.22% 
 PHILIP MORRIS ČR  15 460.00  0.00% 
 PHOTON ENERGY  45.15  +2.61% 
 PILULKA LÉKÁRNY  142.00  +5.19% 
 PRIMOCO UAV SE  910.00  +1.11% 
 VIG  706.00  -1.26% 
Komodity online
 Ropa 85.16 USD 21.06   
 Zlato 2322.52 USD 21.06   
 Stříbro 29.54 USD 21.06   
 Káva 224.90 USD 21.06   
 Cukr 19.00 USD 21.06   
 Bavlna 72.32 USD 21.06   
Zobrazit sloupec 
Kurzy.cz logo
EUR   BTC   Zlato   ČEZ
USD   DJI   Ropa   Erste

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby, Hypotéky

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzda, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, Nafta, Nafta v Evropě

Podnikání

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Katastrální úřady

Ochranné známky

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Registr vozidel - Technický průkaz, eTechničák

Finanční katalog

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat, Cookies

 

Copyright © 2000 - 2024

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.