Příspěvky nebo odpovědi uživatele loudil









Příspěvky nebo odpovědi uživatele loudil. Výpis příspěvků 351 až 400 (481)


přečíst (2) 18.12.19 11:22  loudil  (205360)

Jinotaj

O prý velkých problémech Číny s tím či oním čtu nepřetržitě už od roku 1978 , kdy zahájila své ekonomické reformy. A zatímco USA už zažily pěknou krizi technologickou 2001 a málem se  úplně sesypaly při krizi 2008-9 , kdy tam nastal "run  na banky" dne 18.září 2008   a FED i vláda byli zoufalí, tak Čína stále šlape jako hodinky. Právě včera zařadila do výzbroje zcela novou letadlovou loď Shandong, délka 315 metrů, výtlak 65 000 tu,. 36 stíhaček na palubě. Cena = několik miliard dolarů. Takže blahopřání do Číny  k tomuto "novému pěknému kousku" !

Dosavadní doporučení: přečíst (2)
Vaše doporučení:

přečíst (4) 15.12.19 23:44  loudil  (205360)

Nedůslednost NÚKIBu

Ano, jde o čistě ekonomický boj. Huawei předstihl společnosti  v USA v oblasti vývoje 5 G komunikace , má je nejvyspělejší technicky a zároveň i nejlacinější. USA  ,když nemůžou konkurovat v technice, tak zapojily politiku   a prostě se snaží svým spojencům Huawei jakkoli zošklivit a zakázat. Je to něco jako nasypat před závodem Velké Pardubické soupeřovým koňům otrávený oves do žlabu. Fuj ! Hnus !

Dosavadní doporučení: přečíst (4)
Vaše doporučení:

přečíst (2) 09.12.19 15:49  loudil  (205360)

Obchod USA a Číny

Jen doplním "Drobnost" - v řínu klesl čínský export zboží o 0,9 % a v listopadu o 1,1 %. Ovšem "bobánkům" v USA klesl export zboží v říjnu o 3,7 % !! , tedy 4 krát více jak Číně. No , to už ale pány  na Kurzech CZ nezajímá, když se potápí "bratříček, tak to ututláme, když škobrtne mírně Čína, tak to ale "parádně rozmázneme". Dost divné. Tomu se říká : "Dvojí metr".

Dosavadní doporučení: přečíst (2)
Vaše doporučení:

přečíst (2) 06.12.19 14:40  loudil  (205360)

opravdu?

Ano, takových předpovědí bylo  i před fatálním krachem roku 2008,9 mnoho. Akciový trh i ten nemovitostní jsou opět nadhodnoceny . Proč ? Kam vložit peníze, když dluhopisy nesou záporný výnos a banky vám dají /zatím !!/ ještě NULU ? Co se nabízí ?? Akcie a koupě nemovitostí na spekulaci. Proč u nás spořit na důchod, když penzijní fondy loni připsaly výnos 0,7 % při roční inflaci + 2,7 % ?? Lidem zmizely za jeden rok z penzijních fondů 2 % majetku , už za 5 let to bude dělat desetinu !! majetku .  V USA letos stoupne hrubý státní dluh o pěkné číslo : 1 200 000 000 000 Dolarů  , což je 26 bilionů Korun. Celá světová ekonomika jde kupředu hlemýždím tempem jen díky dalším obřím dluhům. Němci mají vyrovnaný státní rozopčet a dluhy nedělají. Jak jim roste HDP ? O NULU. Ta gigantická dluhová bublina jednou musí prasknout. Čím dřív, tím líp pro všechny.

Dosavadní doporučení: přečíst (2)
Vaše doporučení:

určitě přečíst (3) 03.12.19 11:27  loudil  (205360)

Propouštění

V průmyslové výrobě máme značně velký "polštář" z gastarbajtrů z Mongolska,Vietnamu, Polska, Slovenska, Ukrajiny, Bulharska, Rumunska, ...atd. Ti půjdou při propouštění na řadu jako první. Postihne to ale značný počet jejich "ubytovatelů", kteří je často ubytovávají  načerno a mají z toho celkem tučné zisky. Tento "polštář" odhaduji min. na 200 000 gastarbajtrů z ciziny.

Dosavadní doporučení: určitě přečíst (3)
Vaše doporučení:

spíše nečíst (9) 28.11.19 10:16  loudil  (205360)

Hongkong

Když jsem se na youtube díval, jak demonstranti v Hongkongu "pracují", tak musím říci, že mne zrovna nepřipadají jako demokrati ! Vytloukají výlohy ,kácejí semafory a kanedelábry, demolují stanice metra, rabují obchody, na ulicích zapalují nábytek, . .. atd. Když k nim přistoupil nějaký muž a řekl, že se mu to nelíbí, tak ho polili benzínem a zapálili. To snad nedělali ani nacisti ! Člověk s jiným politickým názorem je polit benzínem a zapálen - "Bojovníky za demokracii" !! Já už ničemu nerozumím !

Dosavadní doporučení: spíše nečíst (9)
Vaše doporučení:

určitě přečíst (4) 25.11.19 15:58  loudil  (205360)

Hongkong

Když byl Hongkong britskou kolnií, tak tam nebyly politcké strany taky, gurvernér byl jmenován královnou a on pak jmenoval další nejvyšší papaláše této kolonie, všichni byli Britové.  Když byl Hongkomg předán 1997 Číně , tak bylo řečeno, že Čína na 50 let ponechá "současný stav". Divím se tedy ,že tam někdo požaduje demokracii, když tam žádná nebyla ani za Britů a ve smlouvě o předání, se píše, že bude zachovám současný stav. Ano, občané Hongkongu jsou právem frustrovaní  z toho, že jejich dřívější význam upadá a sousední čínská velkoměsta začínají být stejně bohatá jako oni. Hongkong už není výjimečný, už je jen jeden z mnoha.

Dosavadní doporučení: určitě přečíst (4)
Vaše doporučení:

přečíst (4) 25.11.19 13:57  loudil  (205360)

Rozumný článek

Ano, proč dávat úspory do dluhopoisů, kde dostanu mínus nebo NULU a nebo do banky, kde má dnes třeba česká spořitelna úrok na spořícím účtě + 0,2 %, když inflace je + 2,7 % ?? Peníze lidem požírá inflace jak na účtech  v bankách tak  v dluhopisech. Tak proč je "nenapumpovat" do akcíí ,když akcie tak stále pěkně rostou ??

Dosavadní doporučení: přečíst (4)
Vaše doporučení:

určitě přečíst (4) 25.11.19 11:56  loudil  (205360)

Nemocní v práci.

Mohu ze své zkušenosti v práci potvrdit, že zaměstnavatelé ani pravicové strany nemají pravdu ve zdůvodnoňování zvýšené nemocnosti, když říkají, že pracující zneužívají neschopenku. U nás v práci to bylo myslím si stejné jako jinde, když se nemocenská neproplácela. Pokud člověk dostal horečku, tak jsme to řešili takto : 1. Jestliže mu zbývala dovolená, tak si vzal dovolenou a nemarodil, 2. Přišel do práce a paralenem se snažil  práci přežít srážením horečky, 3. Pokud už neměl dovolenou, tak si domluvil s vedoucím náhradní volno, které si přijde nadělat jindy, až bude zdravý. Touto metdou to vypadalo ,že byli "zlikvidování povaleči, kteří zenužívají nemocenskou" ,nemocných skutečně ubylo. Ale jenom na papíře !!! Místo nemoci se čerpala dovolená, náhradní volno, nebo se nemoc prostě v práci přecházela a chřipku či rýmu tam pak rychle dostávali další  a další pracovníci.

Dosavadní doporučení: určitě přečíst (4)
Vaše doporučení:

přečíst (4) 22.11.19 10:36  loudil  (205360)

Německo

Raději vidím pomalý růst v Německu , ale s už 5 let přebytkovým státním rozpočtem a klesajícím státním dluhem  a spořícím obyvatelstvem, než ryrchleji rostoucí USA , kde se letos od února do listopadu zvýšil hrubý státní dluh z 21 na 22 bilionů Dolarů ,stoupl tedy o 1 bilion Dolarů za 10 měsíců, tedy o 23 bilionů Kč = 5 ročních českých HDP. Za 10 měsíců tak každý občan USA dluží o 3000 USD více = o 70 000 Kč. Takové žití ekonomiky na dluh musí zákonitě někdy prasknout.

Dosavadní doporučení: přečíst (4)
Vaše doporučení:

přečíst (2) 08.11.19 10:47  loudil  (205360)

zlato je u konce

A právě v tom je ten problém Bitcoinu, že jeho rozšíření mezi běžnou populací nikdy nebude velké. Na základě čeho lidé jednají ?? Jen když zjistí, že je něco pro ně pohodlné a nebo jinak prospěšné. Já mám třeba účet v bance a k němu vydanou platební kartu. Bankomat mám jen 200 metrů od bytu, chodím kolem něj dvakrát denně. V obchodech platím buď kartou bezhotovostně nebo papíráky, když mi doma v šuplíku dojde hotovost , vzvednu za 1 minutu z bankomatu co potřebuji. Když platím nějakou větší částku, třeba dovolenou, tak zasednu k PC , spustím inernet banking a za 2 minuty je dovolená zaplacená. Synovi jsem tak zaplatil kus hypotéky a šlo o značně velkou sumu, stačí jen mít nastavený potřebný limit pro jednu operaci. A pokud by mne snad napadlo ukrýt část svého majetku před úřady, abych měl něco anonymního, tak jak jsem už psal, objednal bych si na dobírku pár uncí zlata , které by nebyly nikde evidované. A takto pracuje s penězi dle mého 99 % české polupace a jsou plně spokojení. Opravdu nevím,  v čem by mohl Bitcoin tuto moji dosavadní praxi práce s penězi nějak : zrychlit, zlepšit, zvýhodnit, zkvalitnit,..... a proto o něj, stejně jako 99 % ostatních, nikdy nebudu mít zájem. Otázka : V čem vlastně by pro mne jako spotřebitele bylo výhodnější, abych nákup nového auta, dovolené, nábytku,....atd. provedl  v Bitcoinu místo  v Korunách ???? A pokud tato jasná výhoda neexistuje, pak Bitcoin není pro běžné užití v široké populaci.

Dosavadní doporučení: přečíst (2)
Vaše doporučení:

přečíst (2) 07.11.19 19:28  loudil  (205360)

zlato je u konce

Pokud jde o nákupy zlata, stříbra ,není třeba nikam běhat , to už si i v ČR vyzkoušely desítky tisíc lidí, třeba www. AUREA.cz nebo www.Zlaťáky.cz . Večer si při kávě prohlížíte nabídku stříbra, zlata, platiny v podobě mincí, cihliček ... v cenách od 500 Kč až po třeba 3 miliony, pokud se vám něco libí , tak si zakliknete a do 48 hodin vám to pošťák přinese až do bytu. Rychlé, a bez námahy. Každý rok to tak dělají  v ČR desítky tisíc lidí, kteří nevěří  v papírové peníze. Nic , co by nepochopil i třeba zcela běžný člověk. Naopak mi připadá divné vaše tvrzení, že kdyby více lidí Bitcoinu rozumělo, už by měl hodnotu 100 milionů. Za 11 let existence Bitcoinu se mu téměř nikdo nenaučil  rozumět ?? To není dosti dlouhá doba na to, aby se ti, kdo o to mají skutečný zájem o to pokusili ?? Vždyť je to doba ,za jakou se vychodí celá Základní škola + skoro učňák k tomu ! Za jediný správný a poctivý finanční systém považuji období zlatého standartu  v období 1870 -1914. Stát měl ve sklepě třeba 500 tun zlata a jen v tomto objemu krytí mohl vytisknout své papírové peníze. Poto nebyl tehdá žádný problém ,přijít kdykoli do banky třeba s rakouskouherskou papírovou 100 Korunou a  v bance vám ji hned vyměnili za mince o váze 30 gramů čistého zlata, což tehdá bylo právě 100 Korun. Moc se mi ani nezdá vaše úvaha, že až lidé  i státy uvidí obří růst ceny Bitcoinu, tak zahodí zlato i papírové peníze a budou kupovat Bitcoin. Já si myslím, že k obřímu růstu ceny Bitcoinu již dávno došlo ! Začínal na pouhých 30 centech  a dnes má 9200 USD , jeho cena tedy stoupla závratně : 30 000 krát !! za 10 let. A to stále nestačí, aby lidé i banky "odhodily zlato i papírovou měnu" a vrhly se na Bitcoin ? Mně se nárůst 30 000 krát za 10 let zdá být plně dostatečný ,aby všichni pochopili - "jak je skvělý " !

Dosavadní doporučení: přečíst (2)
Vaše doporučení:

přečíst (2) 07.11.19 16:19  loudil  (205360)

zlato je u konce

Ale právě zlato je tím největším nepřítelem centrálních bankéřů i politiků. Oni totiž chtějí mít vše pod kontrolou, vaše účty, vaše nemovitosti, vaše auto, ... vše musíte mít evidované, aby vás mohli sledovat a danit. Papírové fiat peníze jim vyhovují, stačí spustit rotačky a natisknou si kolik chtějí. Pokud bych měl 1 000 000 Kč na účtě ve spořitelně, tak mne mají rádi, pokud ale tento 1 000 000 Kč budu mít někde uložen v podobě zlata , tak o tom nebudou vědět a nebudou se mnou moci manipulovat jako se svou loutkou. O kupcích zlata můžou vést firmy, které ho dnes prodávají záznamy, to je pravda, ovšem tento kupec ho pak často prodá v rámci své rodiny nebo jen tak daruje třeba synovi. A tato "druhá linie" majitelů je už 100 % anonymní majitel na kterého žádný centrální bankéř nemůže. Zlat je vnímáno světovou věřejností jako 100 % jistota v době krizí, když nedávno byla ona krize v Řecku, tak se tam vrhli lidé do zlatnictví a vše vykoupili. Papírovým penězům nevěřili , zrovna tak za velké krize 1930 v USA tam lidé noslili do bank papírové Dolary  a všechny si nechali měnit jen na zlaté mince, až tamní banky neměly žádné zlato  a zkrachovaly. Nyní opět stojíme před další krizí, až konečně vypukne, tak jsem opravdu zvědav, zda lidé poběží nakupovat Bitcoiny místo zlata. Zatím se to ale nepotvrzuje. Když Trump vyhlásil cla na Čínu, tak na burze vypukla panika a nahoru letěla cena zlata, ovšem Bitcoin nijak nereagoval. Lidé tedy stále zlato považují za onu "betonovou jistotu:" i po 10 leetch existence Bitcoinu. A ještě nakonec, pokud by Bitcoin skutečně jako projekt uspěl  a byl třeba za 5 let za 50 000 USD, pak nevěřím ,že se rychle neobjeví další podobní "podnikatelé" a nezačnou říkat toto : "Podívejte se, Bitcoin je už na vrcholu, lidičky, teď už ho nekupujte ! Je moc drahý ! My spustíme už za měsíc podobnou kryptoměnu se "startovní cenou" 1 Dolar za Kus  ,kupujte u nás a teď a za pár let jsou  z vás také milionáři !!  Nekupujte předražený Bitcoin, kupujte náš nový skvělý třeba Fitcoin nebo Hitcoin,".....atd.  a takovýchto : Fitcoinů, Hitcoinů, Hardcoinů, Goldcoinů, Schwarzcoinů, Gelbcoinů, ..... můžou být za pár let stovky astovky. A tím se "naředí trh" přesně stejným způsobem, jako když centrálbanky nekontrolovaně tisknou své "Fiat měny". Ovšem třeba zlato nebo stříbro nelze nijak ohrozit jejich novým konkurentem !, jděte do přírody  a přineste něco podobného zlatu , co mu bude konkurovat krásou vzácností, vlastnostmi.... to se zatí mnepovedlo 5000 let, že by nyní ??? Ovšem "zdublovat Bitcoin" vytvořením další kryptoměny podobných vlastností asi nebude až tak velký problém. A právě pokud bude Bitcoin úspěšný to podnítí rychlou tvorbu dalších  a dalších kryptoměn , aby se zcela bez práce "mohly napakovat" další  a další miliony lidí. Nová rada : Nepracuj, počkej si na novou kryptoměnu, kup 10 kusů a do 5 let budeš mít na 6 vilek  a 5 nových aut.

Dosavadní doporučení: přečíst (2)
Vaše doporučení:

přečíst (2) 06.11.19 23:15  loudil  (205360)

zlato je u konce

Jak píše už Jarda V., těžko se může nyní stát Bc nějakým rozšířeným platidlem mezi běžnými lidmi, když trpí tak obří volalitidou. Jen příklady : 12.května 2013 = 115 Dolarů o 7 měsíců později , 15.prosince 2013 = 876 Dolarů, 1.ledna 2015 = 314 Dolarů, 2.ledna 2017 =1.021 Dolarů o 12 měsíců později, 16.prosince 2017 = 19 497 Dolarů !! . 4.ledna 2019 = 3820 Dolarů a nyní zase 9293 Dolarů. To je pořád skokově nahoru a dolů o několikanásobky. Je vidět, že trh s bitcoinem je ovládaný spekulanty a nikoli skutečnými obchodníky. Když bych to převedl do našich Korun, tak  v květnu 2013 mám v bance 1 milion, o 7 měsíců později už ale 9 milionů, o rok později už zase jenom 3 miliony , na začáku r. 2017 tam mám 10 milionů ,na konci 2017 obrovských 195 milionů , letos v lednu zase jen 38 milionů a nyní 93 milionů. Na koupi nové Fabie bylo letos  v lednu třeba asi 4 Bitcoiny , nyní jen necelé 2 Bitcoiny. Kdybych si býval koupil Fabii  v lednu, to bych teda dneska pěkně nadával !!! Kdyby měl před sebou bitcoin tak fantastický obrovitý růst, jak očekáváte, tak by ovšem každý, kdo dnes něco za Bitcoin kupuje byl parádní idiot , protože když má nyní hodnotu 9300 Doláčů, za 5 let bude mít 100 000 a za 10 let rovný milion !! , tak proč dnes kupovat Fabii za 2 Bitcoiny, když už za 5 let bych ji měl třeba za 0,002 Bitcoinu a za 10 let za 0,0000002 ??

Dosavadní doporučení: přečíst (2)
Vaše doporučení:

přečíst (2) 06.11.19 17:38  loudil  (205360)

zlato je u konce

Absolutně nevěřím, že by banky mohly někdy měnit své zlato za Bitcoin. Zlato má totiž pevný základ , za 3000 let lidské kultury nikdo nikdy za něj nenašel náhradu. Je krásné, vácné, neopakovatelné, je nezničitelné, nerezaví .... před 30 lety jsem si pořídil zlatý snubní prsten, těch 30 roků jsem na něj nesáhl a on stále na slunci žlutě svítí jako nový. Na světě ročně přibude 80 milionů lidí , to je 40 milionů svateb = potřeba zlatých prstýnků, náušnic, řetízků ... bude věčná. Pokud váží náušnice a prstýnek pro jednu ženu cca. 10 gramů, je to ročně 400 000 000 gramů = 400 tun zlata. Bitcoinu hrozí oproti zlatu daleko větší hrozby , zlato je jediné  a nenahraditelné. Ovšem Bitcoinu může zcela klidně vyvstat konkurence v mnoha dalších kryptoměnách  a některé můžou být i lepší a úspěšnější jak Bitcoin. Tomu nemůže nkdo zabránit  . viz. třeaba Facebook  a Libra nebo čínská státem organizovaná kryptoměna. Protože světové bohatství má jenom jeden rozměr a je konečné , tak při vzniku dalších  a dalších kryptoměn se bude toto bohatství "ředit" mezi více majitelů těchto měn. Pokud by bylo skutečně vážně podložené vaše tvrzení, že ze dnešní hodnoty 9000 USD za Bitcoin stoupne jeho cena na 1 milion či dokonce miliardu Dolarů, pak by asi superbohatí lidé jako Warren Buffet, majitelé Googlu, Facebooku a další asi neváhali a své miliardy na účtech by rychle proměnili na Bitcoiny , dnes je na světě asi 17 milionů Bitcoinů, při ceně 9000 USD za jeden jde o sumu 150 mld. USD - je to hodně ,ale přední světoví boháči by to jistě dali dohromady, kdyby věřili , že se Bitcoin vydá  k ceně 1 milion za kus. Nevěřím ničemu, co je uměle vytvořeno , že bude odolnější jak zlato nebo stříbro. Ano, krátkodobé obrovské zbohatnutí těch, kdo stihli na začátku do letadla nastoupit je možné a i se stalo , ovšem v žádném případě to nevypovídá a budoucím vývoji ceny. Začátek parádní !!, ale co dál ? Pokud by se skutečně potvrdily ty superoptimistické předpovědi, že jeden rok jsem koupil Bitcoin za Dolar a už za 10 let budu mít bez práce rovnou miliardu !! , tak se rychle najdou ne desítky, ale tisíce následovníků, kteří budou chtít úspěch Bitcoinu zopakovat a budou se vytvářet nové kryptoměny jako na běžícím pásu. Pohádkově zbohatnout bez práce je jistě snem každého   a někdy to i vyjde, třeba dobrým tipem na novou akcii na burze  ,která se vyšplhá na 100 násobek hodnoty - ale aby to šlo metodou : "Hele zase vydali novou kryptoměnu po 1 Dolaru za kus, tak já si jich hned 20 koupím a pak uvidíme. A za 10 let budu miliardářem bohatším jak Babiš nebo Trump. Bohatnout bez práce je krásná představa,  99 %  pokusú takto žít však selhává.

Dosavadní doporučení: přečíst (2)
Vaše doporučení:

určitě přečíst (5) 06.11.19 12:09  loudil  (205360)

Krize 2008 trvá

Ano, vládám se své dluhy platit nechce,  přivodily by tím krizi a lidé by je při následujících volbách už nezvolili. Jde to dělat  i "fikaně", v Británii po válce její obrovský dluh umazala trvalá vysoká inflace, která tam byla desítky let. Mám známého, který si vzal roku 1990 půjčku na stavbu domu a velmi si liboval následné obří inflace v ČR ! Hned roku 1991 byla meziroční inflace 60 % !! a průměrný plat vyrostl za pouhých 10 let 1991-2001 ze 3000 na 12 000 , tedy 4 krát. Měsíční splátky, které se mu zdály roku 1990 vysoké, pak platil o 10 let později "levou zadní" ! Dluh mu zůstal stejný, ovšem plat měl čtyřnásobný. Pokud se vláda rozhodne zbavit dluhů inflací, jsou postiženi její poctiví občané, kterým se jejich úspory rozplývají pod rukama. Dlužníci se ovšem smějí, jim to "bodne".

Dosavadní doporučení: určitě přečíst (5)
Vaše doporučení:

přečíst (7) 06.11.19 09:13  loudil  (205360)

Krize 2008 trvá

Ano, je to tak. 30.září 2019 skončil v USA fiskální rok. Státní rozpočet USA hospodařil s deficitem 984 miliard dolarů, což je 4,77 % HDP. Při tom se tam letos čeká růst HDP asi o 2 %. Tedy nárůst dluhu je výrazně větší, než nárůst HDP, který se podaří novým dluhem "nabudit " !! To jsou mi více symatičtí Němci, kteří už 5 let hospodaří s přebytkovým !! státním rozpočtem a kterým patrně letos HDP skoro neporoste. Když Trump nastoupil před 3 roky do funkce, tak byl hrubý státní dluh USA 20 bil. USD, nyní je 23 bil. USD, nakynul tedy o 3 biliony. Fiktivní růst HDP  USA se tedy vytváří jen z nových dluhů. Je děsivé tvořit nové obrovské dluhy  v časech ekonomické prosperity. Jak to pak bude vypadat v časech krize ? Dluh poroste ještě 3 krát rychleji ! Není žádným uměním vykazovat růst, když si na to každý rok nově půjčím 1 bilion Dolarů. Půjčte mi někdo 1 milion, já si za to koupím nové auto, odletím na 3 dovolené, vyměním nábytek, 20 krát půjdu do kina, 20 krát do divadla a 300 krát na oběd do drahé hospůdky, koupím si patery nové boty a čtyři bundy. To mi krásně naroste můj - "osobní HDP" !! Ovšem ten 1 milion potom budu muset nějak splatit , tedy si naopak "odtrhovat od huby" ! Můj osobní HDP nejspíše zase klesne. Spotřebu budu muset přiškrtit.

Dosavadní doporučení: přečíst (7)
Vaše doporučení:

určitě přečíst (6) 05.11.19 23:17  loudil  (205360)

zlato je u konce

Jste ohledně bitcoinu přehnaně optimistický, už mi není dávno 20 a tak jsem poučen životem, že se podobná očekávání stávají většinou bláhovými. Je to uvažování stylu "letadlo" , řetězové hry, ...apod. Před 2 roky měl Bc přes 19 000 USD, dnes je na polovině . Hodnota Bc je dána jedinou věcí  a to "důvěrou" těch, co s ním obchodují. Bc není nic materiálního , je to virtuální pojem , který potřebuje onu důvěru, bez ní nemůže existovat. Nevím proto, proč by měla hodnota Bc tak exponenciálně růst, jak sám očekáváte. I cena zlata stoupá a klesá ,ovšem kromě vzácnosti kovu podporují cenu i nutné těžební náklady, které stále rostou a dnes jsou asi na 1000 USD za 1 unci. Pokud by cena zlata spadla pod 1000, tak těžaři zavřou většinu dolů, zlata bude obří nedostatek a cena vystřelí zpět nad 1000. Už před 2000 roky byli římští vojáci vypláceni ve zlatých mincích - Aureus a zlato neztratilo nic na ceně od té doby. Proto věřím v prověřenou tisíciletou kvalitu než ve "virtuální vynález" posledních několika roků.

Dosavadní doporučení: určitě přečíst (6)
Vaše doporučení:

přečíst (9) 05.11.19 22:40  loudil  (205360)

Dobrý článek

Velmi dobrý článek, jasný, konkétní. Souhlasím plně s tím, že čínský korporátní dluh o 185 % HDP je velmi specifický, jak je správně uvedeno, velká část z něj vznikla půjčkami obřích státních firem od  státem vlastněných a ovládaných bank. A hlavně !!!!  byl užit pro expanzi reálné ekonomiky , každý   v Číně si může "ohmatat" co  z těchto půjček vyrostlo , třeba za 10 let bylo postaveno 30 000 km vysokorychlostní železnice, řada jaderných elektráren, obrovské množství solárních a větrných elektráren, obří mosty, dálnice, letiště, třeba Daxing, běží stavba gigantických vodních centrál Baihetan o 16 000 MW a Wudongde o 10 200 MW, byl zprovozněn vodní kanál Jih - Sever, Čína vyrábí nejvíce aut na světě,.... čínský obří korporátní dluh se tak "zhmotnil" do velmi potřebných a důležitých věcí = železnice, dálnice, mosty, letiště, elektrárny, města, kanály,.... naopak, není mi nic známo, do čeho se vlastně "zhmotnil" korporátní dluh  v USA.

Dosavadní doporučení: přečíst (9)
Vaše doporučení:

přečíst (5) 05.11.19 22:16  loudil  (205360)

zlato je u konce

Pro mne jsou u zlata důležité tři věci 1. Po staletí odolává inflaci. Příklad - roku 1900 stály v Praze nové boty 10 Korun, což tehdá byla malá zlatá mince o váze 3 gramy. Když tuto 120 let starou minci dnes odnesu do zlatnictví, tak ji tam zváží a za 3 gramy Au mi dají 2500 Kč. A já si za těch 2500 Kč zase můžu koupit nové boty jako roku 1900. Tedy 3 gramy zlata byly jedny nové boty jak roku 1900, tak roku 2020. Pokud budu někdy mít vnuka a dám mu tuto minci, tak nijak nepochybuji, že r.2100 si za ni zase může pořídit nové boty. Za 2. Zlato je anonymní majetek, peníze na účtě se vám zdaní, u nemovitostí platíte daně, atd. atd. = úřady o vás vědí  a zdaňují vás. O vašem zlatě úřady nic nevědí, je to anonymní majetek. Za 3. O zlato se člověk nijak nemusí starat , dá ho do šuplíku na 100 let  a ono bude pořád porážet inflaci. Pokud ale budu mít akcie : Boeingu, ČEZU, Tesly, VW,....atd. stále musím sledovat, co se s nimi děje, zda je někdo nevytuneloval, zda  z nějakého důvodu nepadají  ,zda jim něco nehrozí,..... jak známo r.2008 zkrachovala jedna z největších US bank Lehman Brothers , automobilky Ford a GM byly před krachem, jeich akcie měly hodnotu 2 % původní ceny, pak je zachránil stát. Nebaví mne neustále číst nějaké přehledy, výsledky, burzovní indexy, ... které stejně často lžou o realitě.

Dosavadní doporučení: přečíst (5)
Vaše doporučení:

přečíst (1) 05.11.19 16:27  loudil  (205360)

zlato je u konce

Zlato také nemá šptný růst. Rok 1971 = 35 Dolarů a rok 2000 = 300 Dolarů, za 30 let 9 násobek, rok 2019 = 1500 Dolarů, = za dalších 20 let 5 násobek . Když si vezmeme celé půlstoletí 1970-2020 tak zlato stouplo z 35 na 1500, tedy 43 krát. Průměrná mzda v ČSSR byla roku 1970 - 2000 Kčs, nyní je  34 000 Kčs, stoupla tedy 17 krát. Zlato  v posledním půstoletí rostlo rychleji než průměrrná mzda.

Dosavadní doporučení: přečíst (1)
Vaše doporučení:

přečíst (2) 04.11.19 20:38  loudil  (205360)

zlato je u konce

Před 100 lety stála 1 unce zlata jen 20 Dolarů ,dnes je to už 1.500 Dolarů. Vy se tedy domníváte, že se tento stoletý trend obrátí ?? Tedy : 1919 = 20 Dolarů, 1971 = 35 Dolarů, 2000 = 300 Dolarů, 2019 = 1500 Dolarů a pak pokles ?? To těžko ! Všechno stále jen zdražuje, voda, pivo, popelnice, jídlo, auta, nájemné, byty,energie.....atd. , že by zlato vyrazilo úplně obráceným směrem ?? Jaký by asi byl ten důvod ?

Dosavadní doporučení: přečíst (2)
Vaše doporučení:

přečíst (4) 04.11.19 11:14  loudil  (205360)

zlato je u konce

Cena zlata nespadne, protože je podložena  nutnými průměrnými těžebními náklady a ty jsou dnes na 1000 až 1100 za jednu unci. Což odpovídá dnešní ceně zlata asi 1500 Dolarů. Těžko se může unce zlata těžit za 1000 a prodávat třeba za 300. To by nedělal nikdo. Zlato nemůže mít jen "průmyslovou hodnotu" , protože je krásné pro výrobu náušnic, prstýnků a řetízků. Já bych nechtěl vyměnit svůj zlatý snubní prsten za nějaký z jakési umělé hmoty. A podle toho vypadají i prodeje,. Třeba v Číně nakoupí lidé 1000 tun zlata ročně, ovšem jako invesiiční cihličky jen třetinu, plné dvě třetiny jsou právě krásné zlaté šperky. Těžko tedy zlato jako šperka nahradit nějakým PVC.

Dosavadní doporučení: přečíst (4)
Vaše doporučení:

přečíst (2) 25.10.19 21:37  loudil  (205360)

neumym seski

Blbých lidí je stále opravdu mnoho. Stačí se podívat třeba na kupce stříbrných mincí u tzv. "Národní pokladnice". Smíchy se prohýbám,  když vidím, za co tam utrácejí své peníze ! Třeba příklad, roku 2017 prodávali 5 uncovou stříbrnou medaili J.A.Komenský, vyraženou ve 425 kusech za 15 990 Kč. A lidé to kupodivu kupovali ! Už brzy potom se to někteří kupující snažili zpeněžit na Aukru, a  ejhle !! , za 5000 to nikdo nechtěl, ba dokonce ani za 4000 ! Cena  5 uncí stříbra je dnes totiž jen asi 2000 Kč , když přihodíme něco na vzácnost /425 kusů/ tak je skutečná cena 3500 až 4000. Co mi vadí více jsou nulové úroky centrálních bank , které skutečně ožebračují miliony obyčejných lidí. Mám účet u spořitelny, ročně se mi tam díky inflaci a nulovému úročení "vypaří"  týdenní dovolená v Chorvatsku pro dva lidi s polopenzí. Centrální bankéři s nejvyššími politiky dělají špinavou práci. Tisknou ve velkém ničím nekryté papírové kšunty a kolaps celého tohoto systému se blíží. Obrana tu naštěstí je = nakupovat pozemky, nemovistosti ,sříbro, zlato.

Dosavadní doporučení: přečíst (2)
Vaše doporučení:

určitě přečíst (13) 24.10.19 22:45  loudil  (205360)

Jak tak tu čtu ty vaše příspěvky tak je mi to jasné

TO : Jarda

"Opačnou revolucí" proti r.1989  myslím to, že bude nutné se významně zamyslet a říkají to i velmi významní ekonomové, nositelé Nobelovy ceny, nad současným vývojem kapitalismu. Dochází totiž ke stále větší  a větší koncentraci bohatství ve stále menším počtu lidí , vývoj směřuje  k tomu, že 1 % obyvatel  světa bude vlastnit 99 % všeho bohatství. Já to tedy za správný směr nepovažuji . V řadě zemí se již proti tomuto vývoji bojuje, viz. Žluté vesty ve Franci nebo nyní v Chile , tam mají sociální bouře už 15 mrtvých a 200 raněných. A proč ?? Lidé mají pocit, že se na obyčejné lidi z vysoka  kašle. Ukazuje se, že ti, kdo vlastní firmy si hrabou do kapes podstatně rychleji, než stoupají platy jejich zaměstancům. A tím se nůžky stále rozevírají. Je správné, aby zisky majiele firmy ročně stoupaly o 50 % a na platech svým zaměstnancům aby ročně přidával po 3 % ??

Dosavadní doporučení: určitě přečíst (13)
Vaše doporučení:

přečíst (10) 24.10.19 14:19  loudil  (205360)

Samozřejmě.

úspěšná socialistická země dneška je Čína. Před 40 roky tam byli chudší jak Afrika, dnes ve velkých městech jsou už bohatší jak průměrný Čech. A tomu, že by kdysi ředitel TOSU měl menší plat jak obyčejný soustružník nevěřím. Proč by pak dělal ředitele = dlouhá pracovní doba, porady ,mytí hlav od nadřízených za neplnění plánu,.....atd. To by si jistě raději ráno odpíchnul, vyráběl 8 hodin nějaká kolečka u soustruhu a měl čistou hlavu a ještě by měl vyšší výplatu. Kdyby tenkrát měli obyčejní dělníci vyšší platy jak ředitelé, tak by ředitele nikdo nedělal. Kdyby měl třeba řidič autobusu vyšší plat jak ředitel ČSAD , nešel by náhodou ten ředitel raději kroutit volantem ? A nebo kdyby poslední člen údržby jaderné elektrárny Dukovany měl vyšší plat jak její ředitel, nebylo by snad výhodnější za vyšší výplatu zametat 8 hodin podlahy než zodpovídat za bezpečný provoz obří elektrárny ? Platy byly i za socialismu odstupňované, tedy ředitel nemocnice měl větší plat jak doktor a ten zase větší jak sestra.

Dosavadní doporučení: přečíst (10)
Vaše doporučení:

určitě přečíst (4) 23.10.19 20:47  loudil  (205360)

Nikdo odříznut nebyl

Souhlas, nikdo nechce opakování roku 2008 a hypotéční krize. Autor uvádí cenu nového bytu v Praze = 6,7 mil.Kč, to ale musí mladá rodina shánět jen ten nový ?? Já  v životě při stěhování šel vždy do staršího, který jsme pak postupně upravovali. Musím se smát výrazu : "Mladí si pak musí půjčit od příbuzných." Ptám se, co asi dělali rodiče těchto mladých, kteří se dnes v průměru berou ve 30 letech, tedy jejich rodičům bývá kolem 50 a 30 let tak již pracují ! Všechno už prohýřili ?? Já jsem dal s manželkou, nikoli půjčil !! staršímu synovi na třetinu ceny bytu a rodiče jeho přítelkyně také na třetinu , takže platí směšnou hypotéku 4000 Kč na 8 let. A to samé máme připraveno i pro mladšího syna. A to nejsme žádní podnikatelé  ani ředitelé, celý život jsme měli průměrné platy. Pokud ale člověk 30 let nehýří a dává každý měsíc stranou, něco se naspoří. 30 let = 360 měsíců ,  u dvou lidí = 720 měsíců , při 2000 Kč měsíčně = 1, 4 milionu ,při státní podpoře stavebka to dá 2 miliony.

Dosavadní doporučení: určitě přečíst (4)
Vaše doporučení:

určitě přečíst (10) 23.10.19 20:25  loudil  (205360)

Samozřejmě.

TO : Bejvoč

Ano, za socialismu byly malé rozdíly v platech , takže lékař nebo inženýr měl velmi podobný plat jako třeba soustružník nebo ošetřovatel krav  v JZD. Rozhodně se ale neměl krmič krav lépe jak konstruktér ve fabrice. I na vesnici se totiž muselo tvrdě makat, když chtěl člověk vyžít. Při přístavbě baráku moje máma i táta makali denně v montérkách u míchačky , a to odpoledne a večer, když přišli z normální práce. Kromě toho měla moje máma doma pletací stroj , na kterém po večerech pletla svetry na zakázku. Dodnes si pamatuji, že za jeden svetr si brávala 100 Kčs. Za socialismu se běžný plat pohyboval kolem 2000 Kčs hrubého, takže je mi dost divné, když nájemné stávalo 200 Kčs za 2 + 1, že vy jste nemohli vyžít. Rohlík = 0,30 Kčs, litr mléka= 2 kčs, chleba asi 5 Kčs, pivo = 1,70 Kčs. Za socialismu bývala platová rovnost, což byla chyba, ovšem nyní žijeme ve druhém extrému  ,kdy třeba právníci pobírají mnohamilionové sumy za jejich běžnou práci a na dělníky se často hledí  jako na nějaký póvl. Světový kapitalismus nyní směřuje k opačnému extrému, v USA už tuším 2 % obyvatel mají majetek jako zbylých 98 % lidí. Přijde opět revuoluce, ale opačného rázu než r.1989.

 

 

Dosavadní doporučení: určitě přečíst (10)
Vaše doporučení:

určitě přečíst (18) 23.10.19 15:02  loudil  (205360)

Samozřejmě.

To : Bejvoč

Nevím, koho nazýváte "lůzou". Prožil jsem dětství za socialismu s rodiči na vesnici, táta byl strojní záměčník ve skladu, máma nejdříve účetní  v JZD, později dělala u okénka v bance. Za 20 let socialismu 1969-89 jsme přistavěli na barák patro na dvougenerační, přistavěli na dvoře garáž, koupili Žigulíka-1200 , jezdili na rodinné dovolené na Šumavu ,Krkonoše, ale i k moři do Bulharska. Neměli jsme žádné půjčky naopak úspory a tak když jsem se na konci socialismu ženil , pořídili jsme z úspor veškerý nábytek, ojeté auto a hned po svatbě jsme odletěli k moři do Bulharska. Nijak jsme netrpěli tím, že se nemůžeme kopupat třeba ve Španělsku nebo Thajsku. Moře je všude stejně slané. Pokud tedy považuete - traktoristu ,instalatéra, popeláře, trolejbusáka, pošťačku, zedníka, truhláře, soustružníka,....za "lůzu" tak je to jen vaše ubohost.

Dosavadní doporučení: určitě přečíst (18)
Vaše doporučení:

určitě přečíst (14) 23.10.19 09:34  loudil  (205360)

Nojo

Já jsem zažil socialismus desítky let. Nezaměstnaní žádní, školství a zdravotnictví zadarmo, žádný strach z vyhození z práce, perfektně hlídané hranice  =žádní dnešní běženci z Afriky by neměli šanci, žádní gastarbajtři ani bezdomovci, užívání drog rozšířeno minimálně, naši vojáci nebyli nuceni šaškovat v cizím zájmu na zahraničních vojenských okupacích různých států jako dnes /Kosovo, Afganistán, Irák,.../, nebyl zničen náš domácí sklářský, nábytkářský, hračkářský, papírnický, bižuterský, porcelánský,textilní, obuvnický, strojírenský průmysl importem laciných zahraničních šmejdů, v zemědělské výrobě jsme byli prakticky soběstační, byli jsme  v jednom státě spolu se Slováky,......atd. Mnoho věcí bylo i špatných = zanedbaná údržba bytového fondu, cestování na Západ jen na devizový příslib, zaostávání ekonomické úrovně za Západem, ...... ale těm obyčejným lidem = třeba dělníkům, zemědělcům, .. .se těch 40 let 1948-89 žilo velmi dobře a klidně.

Dosavadní doporučení: určitě přečíst (14)
Vaše doporučení:

přečíst (2) 16.10.19 16:02  loudil  (205360)

Huawei

Ano, když USA začínají na Čínu technologicky ztrácet, tak se ji snaží znemožnit za použití ideologických blábolů. Děkuji Němcům, že neustoupili nátlaku USA. Až si budu příště kupovat nový chytrý telefon, tak to bude jistě Huawei. Ta firma se mi líbí, předběhla USA ve vývoji 5 G sítí o 10 let. Takže palec nahoru pro Huawei.

Dosavadní doporučení: přečíst (2)
Vaše doporučení:

určitě přečíst (4) 10.10.19 20:40  loudil  (205360)

Mystifikace a kecy českých sdělovacích prostředků.

Faktem zústává, že jeden stát NATO přepadl sousední zemi vojensky s cílem vystěhovat tam z pohraničí přes milion kurdských civilistů. Stejně to udělal kdysi Hitler , když po Mnichovu 1938 vystěhoval  z pohraničí desítky tisíc Čechů. Má cenu zústávat v oganizaci, když někteří jeho členové konají jako Hitler ?? Já myslím, že ne.

Dosavadní doporučení: určitě přečíst (4)
Vaše doporučení:

přečíst (2) 10.10.19 15:33  loudil  (205360)

Utěrka tahá za kratší konec.

To bych neřekl, Rusko s Čínou by EU rádi a rychle nahradili. Rusko by Turecko zásobovalo plynem, ropou a zbraněmi, Čína zase elektronikou a spotřebním zbožím. Rusko tam už dnes staví čtyři jaderné reaktory a nedávno do Turecka postavilo plynovod South Stream přes Černé moře. Rovněž Turecku dodalo své rakety S-400 místo z USA nabízených Patriotů. Velká část turistů  v Turecku jsou dnes Rusové.

Dosavadní doporučení: přečíst (2)
Vaše doporučení:

přečíst (8) 25.09.19 22:12  loudil  (205043)

Graf hovoří jasně

No nevím třeba u akcií, jak se dá stále vydělávat. Jeden příklad- naše akcie ČEZ ,před několika lety měla 1400 Kč, dnes je někde kolem 500. Kdy bude mít zase 1400 a bude to vůbec někdy ?? Co když jsem právě já nakoupil tyto akcie za 1400 a nyní je musím prodat za těch 500 , protože potřebuji  nutně peníze na nové auto či byt ??? Parádní ztráta ! Předevčírem zkrachovala v Anglii obrovská cestovka Thomas Cook , kolik dosane ten, co vlastnil v době krachu její akcie ?? Před 11 lety zkrachovala v USA obří banka Lehman Brothers ,kolik po krachu obdrželi její akcionáři ? Atd, atd, atd,....  naopak nevím, že by někdy v uplynulých 5000 letech "zkrachovalo zlato". U drahých kovů je ideální průběžné investování , třeba po dobu 20 let každý rok koupit unci zlata. Pak se různé ty poklesy i prudké nárůsty ceny zprůměrují  a výsledkem je zisk . Tři důležité ceny zlata : Rok 1971 = 35 , rok 2000 = 300, rok 2019 = 1500. Za půl století nárůst ceny  45 krát. To je myslím velmi slušné !

Dosavadní doporučení: přečíst (8)
Vaše doporučení:

určitě přečíst (15) 25.09.19 14:18  loudil  (204885)

Článek lže o zlatu

Pan Novomeský o zlatu bohapustě lže. Je dobré znát fakta. Roku 1971 USA opustily fixaci Dolaru ke zlatu, tehdá bylo 35 Dolarů za 1 unci. O 30 let později roku 2000 stálo zlato už 300 Dolarů, tedy 9 krát více. Mně se zhodnocení o 800 % za 30 let docela zamlouvá ! A nyní stojí po dalších 20 letech už 1500 Dolarů, tedy za 20 let stouplo už 5 krát. Tedy + 400 % za 20 let. A úroky  v bankách ??? NULA !! A že by akcie byly málo volalitní ? Co třeba DJIA ! Roku 2000 měl 11500 bodů, roku 2009 jen 6300 a nyní má 27 000. Tedy nejdříve propad na 50 % hodnoty, potom zase skok na  čtyřnásobek !! To jsou malé "pohyby" ?? 1 unce zlala se na internetu u v ČR dala roku 2000 koupit za 12 000 Kč, letos už za 36 000 Kč, tedy za trojnásobek. Stejně rostl  v ČR i průměrný plat. Jedna unce se dá pořád koupit za jeden plat. Polská centrálbanka nedávno nakoupila 100 tun zlata, Maďaři - 30 tun, Rusko loni dalo do rezev 400 tun , slušně přikupuje i Čína,....atd. Zlato "neprůstřelně odolává každé inflaci". Jediný pravdivý příklad na konec. Roku 1900 stály  v Praze jedny nové boty 10 Korun, což byla malá zlatá mince o váze 3 gramy. Když dnes , po 120 letech !!! tuto malou rakouskou minci 3 K vezmu do zlatnictví, tak mi tam za ty  3 gramy zlata dají zhruba 2700 Kč, já zajdu do nejbližší prodejny obuvi  a koupím si za 2700 Kč opět jedny pěkné nové boty jako roku 1900 za časů Rakousko- Uherska !!!!!!!! Zlato neztratilo svou hodnotu 5000 let. A neztratí ji nikdy. Vždy ochrání před inflací a různými ekonomickými, válečnými a přírodními katastrofami. Když roku 1929  v USA vypukla velká hospodářská krize, tak lidé chodili rychle do bank měnit své papírové dolary za zaté dolarové mince až tam banky zkrachovaly. Roku 2012 za krize v Řecku se tam lidé vrhli na zlatictví  a skoupili všechno zlato. Zajímavé, že tomu "báječnému Euru" vůbec nevěřili ! Nad zlato není ! Je jen zlato, a pak dlouho dlouho dlouho nic.

Dosavadní doporučení: určitě přečíst (15)
Vaše doporučení:

určitě přečíst (4) 24.09.19 08:47  loudil  (204885)

Stříbro a zlato

Před 100 lety byl poměr ceny stříbra a zlata 1 : 15 , dnes je asi 1 : 75. Cena zlata tedy v uplynulém století rostla 5 krát rychleji, než cena stříbra. Pro možné investory do stříbra je to velké dilema, mají věřit, že se stříbro v tempu růstu ceny bude vracet a blížit ke zlatu, či bude dál jen ztrácet a ztrácet a třeba už za 30 let bude poměr 1 : 300 ??? Tedy, když to trochu přeženu, že se ze stříbra postupně stane jen - "Trochu dražší měď ??" Rád bych znal odpověď na tuto zásadní otázku.

Dosavadní doporučení: určitě přečíst (4)
Vaše doporučení:

určitě přečíst (3) 18.09.19 09:31  loudil  (204885)

Jedině život na dluh a nic nešetřit

Ekonomika celého Západu jde nyní "do kytek". Japonci nastavili NULU v úrocích BOJ v r. 1995 a už se z ní nikdy nedostanou , mají NULU 25 let. HDP jim také roste přibližně o NULU, obyvatelstvo jim vymírá, je to "pomalé vyhnívání jejich civilizace". Státní dluh mají 240 % HDP. Před 10 lety jsme si nastavili u ECB úrok taky na NULU a už se z něj také nikdy nedostaneme jako Japonci. Evropa vkročila rovněž do etapy "pomalého vyhnívání hodnot". USA to postihne jen o pár let později, není úniku. Naše velké banky si s námi pěkně zahrávají ! Zatímco ČNB má sazby na + 2 %, tak ony nám úročí peníze na účtech směšným úrokem  0,01 %.Začínám uvažovat, že své peníze z účtu u ČS převedu do protiinflačního státního dluhopisu , který ve výnosech kopíruje minulou inflaci, plus přidává úrok 0,5 % a pak se to celé daní 0,15 %. Tuším, že se platí prvotní manipulační poplatek u ČSOB asi 500 Kč za vytvoření majetkového účtu. Pořád lepší, než mít úrok 0,01 % při inflaci + 2,9 %.

Dosavadní doporučení: určitě přečíst (3)
Vaše doporučení:

přečíst (2) 17.09.19 09:55  loudil  (204847)

Politika

Co je velmi mizerné pro lidi u nás je to, že velký přebytek peněz v oběhu nenutí banky ,aby se po nich sháněly  u lidí, naopak, banky naše peníze nechtějí. Jak to pak vypadá ??  V srpnu byla inflace 2,9 % meziročně, banky dávají lidem,  kteří u nich mají uloženy peníze 0,01 % úrok, tedy NULU. Příklad, kdo má třeba  u ČSOB nebo ČS uloženo 600 000 Kč, tak za rok přijde o kupní sílu těchto peněz 18 000 Kč. Jako by se mu to  z účtu ztratilo. Není to až tak málo.  Právě tolik stojí třeba týdenní dovolená v Chorvatsku u moře  v penzionu, včetně polopenze , dopravy a ubytování pro dvě osoby. Ročně vám tedy z účtu "zmizí" jedna dovolená  u moře pro dva.

Dosavadní doporučení: přečíst (2)
Vaše doporučení:

určitě přečíst (4) 15.09.19 11:55  loudil  (204444)

Známka

Každopádně je současný systém dálničnch známek krajně nespravedlivý. Můžu dát svůj vlastní příklad. Moje matka žije na vesnici u Mladé Bolslavi, já žiju trvale  v Plzni. Zhruba 6 krát ročně ji s manželkou jedeme autem navštívit po D5 a D11. Jinak dálnice užíváme zcela výjimečně, snad jen když jedeme  na dovolenou. Můžu si tedy koupit 6 krát 10 denní známku nebo 1 roční, vychází to zhruba na stejno v penězích. Kupuji si tedy jednu roční ,je to pohodlnější, než pořád lepit 10 denní. Mám známého, žije v Rokycanech , ale pracuje  v Praze. Také on si kupuje jednu roční známku. On použije za rok dálnici zhruba 220 krát, já 6 krát. Zaplatíme ovšem stejně. On se svým autem má podíl na vzniku ucpávek ná dálnicích ,on když jede 220 krát má výrazně větší podíl na poškozování  a opotřebení svršku vozovky. Je  zajímavé, že pro kamiony taková jednodení praxe jde. Když projede pod rámem firmy Kapsch ,tak to pípne a má placeno. Jedna jízda přes 'ČR = jedna platba. Znám i jednoho důchodce, který užije dálnici dokonce jenom jednou ročně  jeden den. A to když jsou Dušičky a on jede na hroby. Po dálnici jede 30 minut a zaplatí si 10 denní známku. Nevěřím, že neexistuje technické řešení pro elektronickou známku., aby jednodenní stála třeba 30 korun. Pokud by to bylo neekonomické, tak bych "přirazil" na ceně té jenoroční. Ať platí ti, co dálnici užívají prakticky denně.

Dosavadní doporučení: určitě přečíst (4)
Vaše doporučení:

určitě přečíst (4) 12.09.19 17:14  loudil  (204444)

Pit..ci z FEDU

TO : Bejvoč

 

Já to poznávám i podle výsledků turistiky  v ČR. Loni čínští turisté v ČR předhonili Američany  a po Němcích a Slovácích jsou u nás už třetí. Čínské turisty potkávám všude ,v Plzni, Praze, Bavorsku ,Petrohradě ,Paříži  a stále jen přibývaj a přibývají. A utrácejí na svých cestách více jak Američani nebo Němci. Čína za 10 let postavila 20 000 km vyskorychlostní železnice  a miliardy Číňanů tam jezdí 350 km/h. U nás se lopotíme nejrychleji  v Pendolinu - 160. Příští rok začne Čína stavět svou mezinárodní vesmírnou stanici. Jednotlivé moduly budou vážit 20 tun  a Čína umožní všem státům světa pobyt jejich občanů na této stanici. Letos v lednu přistálo čínské automatické vozítko na odvrácené straně Měsíce a pořád tem jezdí, fotí a měří. V Pekingu a Šanghaji už už mají obyvatelé vyšší životní úroveň jak průměrný Čech. Z 500 nejvýkonnějších superpočítačů světa dneška jich Čína provozuje 200 a USA jen 100. Firma Huawei se dostala nejdál na světě ve vývoji mobilních 5 G aplikací. Čína podepsala s Británii dohodu, že jim tm postaví svůj vlastní jaderný reaktor Hualong One o výkonu 1000 MW. Británie svj vlastní totiž nemá. Třetina zahraničních studentů vyskoých škol  v USA pochází z Číny. atd, atd, atd. = USA nestíhají čínskému tempu.

Dosavadní doporučení: určitě přečíst (4)
Vaše doporučení:

přečíst (4) 11.09.19 23:23  loudil  (204444)

Pit..ci z FEDU

Výraz -P....i  z FEDU plně svědčí o nízkém IQ člověka sedícího dnes  v USA v Bílém Domě. Ale říká se, že národy mají takové vůdce, jaké si zaslouží. Proto má Čína mimořádně schopného  a odpovědného chlapíka Xi ,no a na USA zbyl ten Trump. USA jako první mocnost tohoto světa nyní končí, střídá ji Čína.

Dosavadní doporučení: přečíst (4)
Vaše doporučení:

přečíst (3) 10.09.19 19:38  loudil  (204444)

Čína to zvládne

Čína už dnes vyrábí menší dopravní letouny pro vnitrostátní tratě  ,pro armádu vyrábí těžké tryskové transportní letouny s nosností 60 tun. Huawei je světovou jedničkou  v zavádění 5 G sítí. Čína má nejvíce superpočítačů ve světovém pořadí TOP 500. Čína provozuje 70 % světové délky vysokorychlostní železnice, vlaky tam běžně jezdí 350 km/h. Nyní vyvíjí vlak na magnetickém polštáři , který bude brzy jezdit 600 Km/h. V mnoha světových velkoměstech už jezdí čínské elekrobusy, v Maďarsku Čína otevřela továrnu na jejich výrobu. Atd, atd. Česko je už dnes proti Ćíně zoufale zaostalou zemí.

Dosavadní doporučení: přečíst (3)
Vaše doporučení:

přečíst (5) 08.09.19 23:03  loudil  (204444)

Zlato poroste

Centrální bankéři jsou nyní  v situaci v jaké dosud nikdy nebyli. Ekonomika směřuje do recese za situace, kdy úroky jsou na nule. Jakou "munici" tak mají bankéři k dispozici, když ne úroky ? pro nový rozjezd ekonomik světa ?? Opět budou tisknout biliony ničím nekrytých Dolarů  a rozhazovat je  z vrtulníků. Světový dluh je už nyní obrovitý a nesplatitelný. A bude ještě větší, o mnoho větší ! A právě v této situaci je zlato jako doma ! Čím větší průšvih na obzoru, tím lépe pro zlato. Zemětřesení zničí kompletně Itálii ?? Objeví se nový Hitler ? Během 2 roků roztaje kompletně Grónsko ? Teploty v Evropě v červenci budou stále na 58 stupních ve stínu ?? ....atd, atd. ? Ko věří ve zlato, přeje si , aby bylo co nejhůře a přišla těžká ekonomická krize. Pak zlato vyrazí ke 3000 za unci.

Dosavadní doporučení: přečíst (5)
Vaše doporučení:

přečíst (4) 31.08.19 11:13  loudil  (204444)

Ropa a USA

USA dnes spotřebovávají 19 mil. barelů ropy denně ,ale těží jen 12 mil. barelů. Jsou tedy velkým dovozcem ropy. Aby  osobě mohly hovořit jak o očistém exportérovi, tak by nynější těžbu musely zvednout ještě o 60 %, tedy o 7 milionů barelů denně. To je dost  a nebude to zítra.

Dosavadní doporučení: přečíst (4)
Vaše doporučení:

přečíst (1) 30.08.19 21:59  loudil  (204444)

Rosatom

To, co vybuchlo nedávno  v Rusku, byl mrňavý pohon ruské rakety využívající jaderný motor. S elektrárnami to nemá vůbec nic společného. Zdá se , že obří havárie ve Fukušimě vám nějak nevadí !, nebylo to totiž  u Putina, ale  v demokratické zemi. Rosatom má nyní závazné zakázky na výstavbu 29 reaktorů ve Finsku, Maďarsku ,Bělorusku, Turecku, Číně, Indii, Uzbekistánu, Bangladéši, Egyptě, Iránu,.. .soutěže na nové reaktory se nyní účastní i v Bulharsku. Pokud bude stavět Rosatom v Dukovanech ,budu klidný a spokojený.

Dosavadní doporučení: přečíst (1)
Vaše doporučení:

přečíst (7) 28.08.19 14:51  loudil  (204354)

Čína a ropa

Čína může ropu místo z USA nakupovat z Iránu, ten je pod US sankcemi  a tak svou ropu nutně potřebuje prodat komukoli za jakoukoli cenu ! tedy i velmi nízkou. Pokud Čína přestane brát US ropu a místo ní zamíří do Iránu, tak hodně vydělá. S USA není třeba jednat v rukavičkách, ale zásadně jenom  v boxerkách !! Jedině tomu USA rozumí !

Dosavadní doporučení: přečíst (7)
Vaše doporučení:

přečíst (4) 27.08.19 17:39  loudil  (204354)

USA odchází ze scény

Roku 1945 byl svět rozmlácen, tedy snad právě kromě USA.  V této době USA produkovaly 50 % světového HDP a přes 50 % světové průmyslové výroby. Jediné vlastnily jaderné zbraně. Rok 1945 byl jejich historickým vrcholem  a maximem. Od té doby už klesají. 1950 debakl jejich armády  v Koreji, 1973 - debakl ve Vietnamu, 1971 - pod tíhou obřích dluhů musely opustit zlaté krytí Dolaru, zpackané války proti Afganistánu, Iráku a Lybii  v tomto století, USA mohly být v období 1950-2020 díky svým obrovským ekonomickým prostředkům pro celý svět obří zemí DOBRA ,bohužel - staly se naopak zemí ZLA. Před 20 až 30 lety USA samy zahájily světovou globalizaci a vysalaly své firmy do Číny za levnou pracovní silou. Nyní si to Trump rozmyslel a říká, že je to chyba. Názory USA se obrací jako korouhvička ve větru , názor Číny je neměnný = světový obchod je třeba řešit bez pekážek cel a sankcí. Ten, kdo dnes razí svobodný světový obchod je Čína, USA razí protecionismus.Čína nabízí Novou hedvábnou stezku všem státům světa bez výjimky, USA nabízí jen cla a sankce. Věřím, že Čína zvítězí nad lží a nenávistí prýštící dens  z USA.

Dosavadní doporučení: přečíst (4)
Vaše doporučení:

přečíst (4) 26.08.19 12:58  loudil  (203347)

Trump

Ano, čínský prezident to má nyní "na pořád", Trump už ale  za rok bude národu ukazovat své výsledky před novou volbou. A pokud budou výsledky špatné, pak zvolen nebude. Stále vyšší a vyšší cla zasáhnou citelně americkou předvánoční nákupní sezónu  ,firmy cla promítnou do cen svých produktů. Uvalit vysoké clo na import zboží za 550 mld. USD = 14 bilionů Korun !!! chvíli před vánocemi není zrovna rozumné !

Dosavadní doporučení: přečíst (4)
Vaše doporučení:

určitě přečíst (5) 26.08.19 12:49  loudil  (203347)

Čína

Souhlasím s Čínou, že je nutné bránit své strategické zájmy a podniky. My jsme naopak odstrašujícím příkladem toho, jak to nedělat. Při privatizaci jsme své banky ze 100 % majetku prodali zahraničním vlastníkům, stejně tak vodárny, vodovody a kanalizace, Plzeňský Prazdroj,letiště...atd. atd. Nyní tak odtéká každoročně na dividendách do zahraničí nekolk set miliard Kč. , přitom třeba Budějovický Budvar prodán nebyl a ejhle jak jede ! Třeba u Bank se měla podat jen majoritní většina 51 % a zbytek měl zůstat státu. Podobné jak o u ČEZU. Stát by tak měl do rozpočtu každoročně o mnoho miliard navíc. A podobně  i s Parzdrojem.

Dosavadní doporučení: určitě přečíst (5)
Vaše doporučení:

určitě přečíst (7) 25.08.19 11:08  loudil  (203347)

Souhlas !

Že by se EU stáhla  z čínského trhu o tom pochybuji ! V Koreji i Japonsku jsou několikanásobně větší platy jak  v Číně a přesto s nimi stále Evropa mohutně obchoduje ! Čína už přastává exportovat trenýrky, trička, ponožky, tužky, košile  a je obřím exportérem : aut, letadel, počítačů ,lodí, jaderných reaktorů,.... a tam už tolik na výši platů nezáleží. Až někdy budou všude na světě stejně velké platy, tak si myslíte, že nikdo s nikým nebude obchodovat ??  V Číně je průměrný plat asi 25 000 Kč,  v USA asi 100 000 Kč a přesto Čína  z této země s velmi drahou pracovní silou dováží : Boeingy ,auta ,čipy, soju, ropu, uhlí, ...atd.

Dosavadní doporučení: určitě přečíst (7)
Vaše doporučení:


« Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Další »
stránkovat diskuzi po 10 | 20 | 50

 Burza Prime 12:27 
Název Kurz Změna
 COLT(CZG)  674.00  +0.60% 
 ČEZ  926.00  -0.80% 
 ERSTE  1 096.00  +0.64% 
 GEN(NORTON)  565.00  +1.80% 
 GEVORKYAN  255.01  -0.39% 
 KB  776.00  0.00% 
 KOFOLA  301.00  -0.33% 
 MONETA  100.40  +0.90% 
 PHOTON  43.95  0.00% 
 PILULKA  126.00  +0.80% 
 PM  15 380.00  -0.26% 
 PRIMOCO   910.00  0.00% 
 VIG  729.00  +0.41% 
Komodity online
 Ropa 84.96 USD 12:00   
 Zlato 2316.58 USD 12:00   
 Stříbro 29.02 USD 12:00   
 Káva 231.30 USD 12:00   
 Cukr 19.54 USD 12:00   
 Bavlna 75.20 USD 12:00   
Zobrazit sloupec 
Kurzy.cz logo
EUR   BTC   Zlato   ČEZ
USD   DJI   Ropa   Erste

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby, Hypotéky

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzda, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, Nafta, Nafta v Evropě

Podnikání

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Katastrální úřady

Ochranné známky

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Registr vozidel - Technický průkaz, eTechničák

Finanční katalog

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat, Cookies

 

Copyright © 2000 - 2024

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.