Příspěvky nebo odpovědi uživatele starý bursián









Příspěvky nebo odpovědi uživatele starý bursián. Výpis příspěvků 91 až 100 (106)


Zdrcující finanční krize

Škody způsobené finanční krizí by se měly pohybovat až kolem jednoho bilionu dolarů! Uvedli to představitelé Mezinárodního měnového fondu (MMF).
Dosavadní doporučení: spíše nečíst (6)
Vaše doporučení:

Wachovia krvácí -10%!!

Americký trh dnes oslabuje. V negativním teritoriu se obchodují především finanční instituce, a to kvůli horším než očekávaným výsledkům banky Wachovia (25 USD, -10,39%). Finanční instituce oslabují v průměru o dvě procenta, když Wachovia vykázala 14 centů ztrátu na jednu akcii a analytici očekávali zisk 41 centů na akcii. Banka také snížila výplatu dividend a dnes se obchoduje o deset procent níže. Tento týden zveřejňují výsledky i další banky v čele s JPMorgan (42 USD, -0,89%) (středa) a Citigroup (22 USD, -4,20%) (pátek).

Pozitivní náladu na trh nepřináší ani informace od analytiků Goldman Sachs (165 USD, -1,43%), kteří očekávají více horších výsledků od společností obsažených v indexu S&P 500, což dle nich bude katalyzátorem k dalšímu poklesu trhu.

Dosavadní doporučení: spíše nečíst (10)
Vaše doporučení:

vlnobití

Na konci týdne přišla silná prodejní vlna v celém regionu a investoři začali s velkým vybíráním zisků. Nejinak tomu bylo na českých akciích. Zahraniční investoři opouštějí české akcie. Domácí investoři při poklesu kupují. V následujících týdnech nečeká české akcie nic pozitivního. Lze očekávat další pokles všech významných titulů s výjimkou Českého Telecomu. Index bude svůj pokles korigovat, ale lze očekávat, že ceny budou ještě nižší a investoři budou mít dostatek času do nových pozic nastoupit.
Dosavadní doporučení: spíše nečíst (18)
Vaše doporučení:

slovníček

Ekonomická recese je sestupnou fází hospodářského cyklu a někdy bývá definována jako pokles hrubého domácího produktu ve dvou a více po sobě jdoucích čtvrtletích. Depresí se pak označují zvláště dlouhé a hluboké recese. Nejznámějším příkladm je tzv. Velká deprese z let 1929 až 1933, kdy HDP Spojených států pokleslo téměř o třetinu.

Fed znamená zkratku Federálního rezervního systému. Je to americká obdoba centrální banky. Fed se ale skládá z 12 bank, které jsou provozovány nezávislými subjekty. O měnové politice rozhoduje rada šesti guvernérů, které jmenuje prezident.

Dosavadní doporučení: přečíst (4)
Vaše doporučení:

Statisíce Čechů přišly o desítky procent svých úspor!

S tím, jak se zřítily po celém světě ceny akcií, jsou výkony podílových fondů, které akcie nakupují, žalostné.

Největší akciový fond, jehož podílové listy lze koupit přímo za koruny, ING český akciový, za poslední rok prodělal klientům 13,8 procenta. Další populární fond, ISČS Sporotrend České spořitelny, dokonce 17,3 procenta.

Na to nebyli Češi zvyklí. Akcie totiž čtyři roky po sobě silně rostly a tyto fondy přinášely za rok mnohdy i čtyřicetiprocentní výnosy. Současná špatná situace ale neznamená, že manažeři fondů se chystají nějak měnit své strategie.

"Úkolem fondů není spekulovat o tom, že něco půjde nahoru nebo dolů, ale udržet si určitou strategii. To je jejich hlavní smysl tak, aby ji investor mohl realizovat. Portfolio manažeři by neměli dělat žádné veletoče," říká generální ředitel ČSOB Investiční společnosti Jan Barta. O všem totiž nakonec stejně rozhodnou Spojené státy a stav tamní ekonomiky. Dokud se neuklidní akciové trhy po celém světě, jejichž stav právě na situaci v USA závisí, neporoste ani majetek v akciových fondech.

Reakce lidí?  

A jak reagují klienti? Co se týče domácích akciových fondů, tak se od ledna podílových listů spíše zbavovali. Celkově z domácích i zahraničních fondů 183 milionů korun stáhli.

Dosavadní doporučení: spíše nečíst (4)
Vaše doporučení:

propad akcií nekončí!

Miliardář George Soros, zakladatel úspěšného fondu Quantum, který dokázal zhodnocovat svým klientům vklady 31 procentním ročním výnosem po dobu 30 let, označil současnou krizi ve Spojených státech za nejhorší od roku 1929. Dále prohlásil, že propady na akciových trzích ještě pravděpodobně nejsou u konce. Odstartování hypoteční krize v USA v průběhu minulého roku přimělo uznávaného finančníka k tomu, aby se začal více zapojovat do dění na trzích, což činí prostřednictvím fondu Quantum Endowment. K aktivnější roli v oblasti investování vede investiční ikonu snaha ochránit svůj majetek, který je z velké části alokován právě do fondu Quantum. Soros vsadil v minulosti na klesající dolar a pád amerických a evropských akcií. Dále očekával posilování zahraničních měn a růst čínských a indických akcií. Tyto sázky následně přispěly k 32 procentní výkonnosti fondu Quantum za rok 2007. V následujícím období připouští další možné posilování jenu a eura vůči dolaru. Prohlásil, že se ve světě zvyšuje neochota držet americký dolar, nicméně prý chybí dostatek vhodných alternativ. Nevidí prostor pro další výrazné snižování úrokových sazeb ze strany FEDu. Nevzdal se zatím ani svých pozic v indických akciích, jejichž fundamenty označil za dobré. Mnohem méně jistý si je ovšem ohledně čínských akcií obchodovaných v Hong Kongu. Jako jednu z příčin současných problémů vidí nedostatečnou regulaci v bankovním sektoru.
Dosavadní doporučení: přečíst (9)
Vaše doporučení:

Zajtra začně výpraš

Víceguvernér ČNB Singer: situace je extrémně nejistá.
Dosavadní doporučení: přečíst (1)
Vaše doporučení:

Krach na burze

Krach na newyorské burze

Krach na newyorské burze (též zvaný Černý čtvrtek, anglicky Black Thursday) 24. října 1929 byl největším burzovním krachem v dějinách.

Došlo k němu po předchozím mnohaletém soustavném růstu v němž byl 3. září 1929 vytvořen nový rekord tzv. Dow Jonesova indexu. Jenom mezi lety 1927 a 1929 došlo ke zdesetinásobení celkového jmění investičních společností.[1]

První známky recese se začaly projevovat již na jaře roku 1929, přestože kurz stále mírně stoupal. Pouhé dva dny po historickém maximu, 5. září 1929 varoval před hrozícím pádem akcií významný finanční analytik Roger Ward Babson s tím, že akcie jsou nadhodnoceny. Jeho varování však většinou nebylo bráno v potaz a po krátkém propadu opět následoval růst, který ovšem nepřekročil rekord ze 3. září.[1]

Na přelomu září a října opět došlo ke krátkodobému propadu. Investoři byli neklidní. Ještě 15. října ujišťovali představitelé bank investory o „výborném zdraví amerických burz“. 20. října noviny informovaly o tom, že ceny mnoha akcií klesly na kritickou úroveň a velcí obchodníci s akciemi stojí před jejich nuceným prodejem. Další varovné signály přišly o den později, v pondělí 21. října. Tyto zprávy způsobily zvýšený prodej akcií investorů, kteří se obávali finanční ztráty.[1]

Ve čtvrtek 24. října došlo po počátečním zklidnění k další mohutné vlně prodejů, Šlo o prodeje investorů, kteří si na nákup akcií předtím otevřeli úvěr. V průběhu pouhých 30 minut bylo prodáno zhruba 1,6 miliónů akcií. Došlo k vyčerpání nákupních příkazů a investoři podlehli panice. Následovala nová vlna prodejů akcií, v té chvíli již za jakoukoli cenu. Několikrát dokonce došlo k uzavření burzy a přerušení obchodování. Celková finanční ztráta dosáhla 24. října 11,25 miliard dolarů.[1]

Krach na newyorské burze odstartoval Velkou hospodářskou krizi. Následující pokles akcií byl ukončen až roku 1932 kdy kurz dosáhl minima a nastal vzestup.

Následky krachu zasáhly postupně celý demokratický svět. Již následující den, tzv. Černý pátek, následky krachu dospěly také do Evropy, na jejíchž burzách došlo ke shodnému efektu. V Evropě ovšem došlo k podobnému dění v menší míře již o dva roky dříve, v pátek 13. května 1927, kdy došlo k nenadálému a citelnému propadu kurzů na Berlínské burze. V Americe došlo k podobné události předtím již roku 1869, konkrétně 24. září. V Amerických dějinách je také tato událost označována slovy Black Friday.

Dosavadní doporučení: přečíst (6)
Vaše doporučení:

Akciový krach-září 2001

Akciový krach na přelomu tisíciletí #07 - panika 911

Mnoho akciových burz reagovalo na teroristické útoky nejvetsími propady ve své historii. Zádný analytik se toho dne neodvázil vyslovit jakoukoliv prognózu o dalsím vývoji kapitálových trhu.

Vecer obdrzela Deutsche Börse výhrůzku o chystaném bombovém útoku. Na frankfurtském parketu bylo obchodování predcasne ukonceno a doslo k okamzité evakuaci. Akciový index DAX, který se v tomto okamžiku nacházel na hodnote 4273 bodů, se v predcházejících hodinách propadl o více nez 8,5 procenta, coz znamenalo odliv 56 miliard Euro z trzní kapitalizace. Rovnez index Nemax All Shares zaznamenal 11. zárí znacný, témer sedmiprocentní pokles.

Také následující dny byly burzy ochromeny. Protoze Wall Street byla na neurcitou dobu uzavrena, chybel ostatním trhům tradicní americký vzor.

Nemecké indexy si také nevedely rady, byly nejisté a radeji si pripisovaly další lehcí ztráty. Zatímco svetová verejnost odsuzovala teror proti nevinným lidem a vyslovovala Spojeným státum svou úcast, pátralo se horecne po strujci techto útoku.

Vsechny prímé i neprímé důkazy ukazovaly na nechvalne známého teroristického vůdce, fanatického muslima , saudskoarabského miliardáre - Osama bin Laden a jeho podzemní organizaci Al-Kajda. Spojené státy soucasne potvrdily své odhodlání vystoupit vsemi prostredky proti původcům teroru a jejich komplicum a hovorily o válce proti USA a celé euroatlantické civilizaci.

V pondelí, 17. zárí 2001, obnovila obchodování také newyorská burza. Ve snaze co nejvíce omezit ocekávaný akciový propad, byly podniknuty veskeré myslitelné kroky. Proto pred zahájením obchodování snízila americká centrální banka vedoucí úrokovou míru na 3%. Analytici i predstavitelé jednotlivých podniků se rozhodli v ten den neuverejnovat zádná negativní hodnocení. Penzijní pokladna státu New York dokonce oznámila, ze nakoupí akcie za jednu miliardu dolaru. Také mnoho významných investorů se rozhodlo neprodávat velké akciové balíky.

Svetoznámý investor Warren Buffet prohlásil, ze v prípade razantnejsího poklesu akcií se sám postaví na stranu kupujících. Presto vsechno doslo po otevrení newyorské burzy k ocekávanému propadu. Na konci obchodního dne vykazoval Dow Jones sice znacnou ztrátu, presto vsak byl jeho pokles mensí, než se všeobecne predpokládalo. Jestlize 10. zárí uzavíral Dow jeste na 9605 bodech, pak 17. zárí ztratil pres 7 procent a skoncil na 8920 bodech. Byly to predevsím akcie leteckých spolecností, hotelů, pojistoven a dalsích firem z financního sektoru, které si tehdy pripsaly nejvetsí ztráty.
Dosavadní doporučení: přečíst (5)
Vaše doporučení:

To ještě nevypadá na konec?

Wall Street 1929 - Největší finanční katastrofa.…včera barometr jěště pěkně ukazoval a dnes z jasné oblohy hřmělo a blýskalo se. Pro některé zkušené tradery to nebylo žádné překvapení. Stalo se to, co už mnohokrát v dějinách financí: burzovní boom nabobtná přitekajícími penězi a úvěry do obrovského balonu, který pak může píchnutím jedinného obyčejného špendlíčku prasknout – a takový zásah se dostaví neomylně.Není burzovní krach, kterému by nepředcházel burzovní boom, není boom, který by neskončil krachem.Události se seběhli rychle:22.řijen: velká vlna prodejů a rostoucí nervozita na Wall Street23.řijen: burza zlstává chabá, jen prá příležitostných kupců chce profitovat na levnýách cenách.24.řijen: nejdříve klid před bouří, která pak vypukla jako zkáza světa. Lavina prodejům které zůstaly bez kupců, pozřela Wall Street s kůží i chlupy. Shodou okolností z galerie sledoval jeden známý návštěvník, Winston Churchill, jak publikum popadá panika. Povyk přicházel nahoru od Broad Street, rožílený dav lidí se venku srotil a nedal se policií rozehnat.Bez klobouku a bez deštníku spěchal Charles Mitchell, prezident National City Bank, nejdůležitější figura v pozadí Wall Street, do Wall Street číslo 23, kanceláří J.P.Morgan.Proti hluku izolované kanceláře se nacházely ve dvoupodlažním paláci mezi mrakodrapy, na nejdražších pozemcích na světe. Před návštěvníkem sotva popadajícím dech zachoval John Pierpont Morgan II. klid. Vzpomínal na svého otce, Johna Pierponta Morgana I., který zachránil WS před katastrofou už v roce 1907. A nyní o dvaadvacet let později, tu byli zase a prosili Morganovy o pomoc.„Něco se musí stát, nebo se všechno položí,“ vykřikl burze ortel Mitchell roztřeseným hlasem.„Svolejme přece rovnou konferenci všech bankéřů,“ odpověděl J.P.Morgan. Nikdo si jěště nebyl vědom celého rozsahu tohoto dramatu. Ráno psal Wall Street Journal zaslepeně a stále jěště nedůvěřivě: „Je to jen zdravá a přirozená burzovní reakce. Některé papíry dosáhly přehnaných cen, korektura byla zapotřebí“.Ti vše ukazovalo na nesmyslnou naivitu. Jako vždy to začalo korekturou, ale po ní přichází druhá a třetí fáze.Je jasné, že kurzy akcií nikdy neodpovídají své hodnotě, pokaždé jsou vyšší nebo nižší. Má akcie vůbec nějakou objektivně měřitelnou hodnotu ? Kdyby to tak bylo, dala by se specifikovat hodnota firmy a žádná burza by nebyla. Existovala by pevná cena akcie, která by byla stanovena s pomocí počítače. Tak to ale nechodí. A proto selhávají i všechny experimenty, které se pokoušejí pomocí počítačů nebo jiných precizních zázraků předvídat burzovní tendenci, nemluvně pak o precizních kurzech. …… Nebylo možné ztrácet čas. Panika musela být utlumena. Bylo třeba co nejrychleji nalézt lék: peníze. Strategický plán byl navržen během hodiny. Bankéři se zavázali dát k dispozici podpůrnému fondu v té době gigantickou sumu 240 milionů dolarů, aby svými nákupy postavily Wall Street znovu na nohy.....ovšem ani však to nepomohlo.Stovky anekdot se šibeničním humorem přibližují atmosféru těch ponurých let. Spekulant vejde do restaurace na Wall Street, objedná ústřice, polévku, steak, pečivo a kávu. Protože mu připadá jako věčnost, než čísník ustřice otevře, odbíhá ven, aby se podíval na ticker.zrušte ty ústřice! zahuláká. Znova se podívá na tickerzrušte tu polévku! Znovu se otočí k tickeruzrušte steak!Tak to jde dál až ke kávě. Místo, aby se naobědval, musí právě zchudlý spekulant žádat o čísníka o sklenici vody a aspirin…Mrakodrapy, sbymobly bohatství byli prázdné. Počet sebevražd ústavičně rostl.Když jeden Angličan žádal v newyorském hotelu o pokoj ve vyšších patrech, aby si užil výhledu, byl dotázán: Chcete tam spát nebo skákat z okna ?A v číslech: 123.884 přestali používat Cadillak a začali chodit pěšky. 173.397 se muselo vzdát svých milenek 111.835.248 vyrazila mincovna nikláků pro lidi, kteří nikdy předtím nejeli metrem a teď ji museli používat.Záchrana:Roosvelt okamžitě svolal konferenci, dolar byl devalvován o 40 procent. Federal Reserve poslal čerstvé peníze do všech bank a přepážkdy se mohly znovu otevřít. To přineslo určité uklidnění veřejnosti.Cílem bylo nafouknout odpovídajícím způsobem peněžní zásobu a tím působit proti škrtící deflační psychoze. xD Vědle toho měl levnější dolar znovu vylepšit konkurenceschopnost USA, které o dva roky dříve utrpěla devalvací britské libry.*Muž, kterého krize na Wall Street na čtrnáct nesnadných let přivedla k moci si vydobyl čestné místo v amerických dějinách. *
Dosavadní doporučení: spíše nečíst (17)
Vaše doporučení:


« Předchozí | 9 | 10 | 11 | Další »
stránkovat diskuzi po 10 | 20 | 50

 Burza Prime 11:00 
Název Kurz Změna
 COLT(CZG)  682.00  +0.29% 
 ČEZ  881.00  +0.80% 
 ERSTE  1 134.00  +0.44% 
 GEN(NORTON)  577.00  +0.70% 
 GEVORKYAN  257.01  +0.39% 
 KB  781.50  -0.19% 
 KOFOLA  302.00  -0.66% 
 MONETA  102.00  -0.20% 
 PHOTON  43.00  -0.46% 
 PILULKA  124.00  -3.13% 
 PM  15 300.00  -0.65% 
 PRIMOCO   920.00  -1.08% 
 VIG  766.00  -0.39% 
Komodity online
 Ropa 87.04 USD 10:36   
 Zlato 2329.33 USD 10:36   
 Stříbro 29.28 USD 10:36   
 Káva 224.60 USD 10:36   
 Cukr 20.13 USD 10:36   
 Bavlna 73.49 USD 10:36   
Zobrazit sloupec 
Kurzy.cz logo
EUR   BTC   Zlato   ČEZ
USD   DJI   Ropa   Erste

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby, Hypotéky

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzda, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, Nafta, Nafta v Evropě

Podnikání

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Katastrální úřady

Ochranné známky

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Registr vozidel - Technický průkaz, eTechničák

Finanční katalog

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat, Cookies

 

Copyright © 2000 - 2024

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.