Příspěvky nebo odpovědi uživatele Miloš

Příspěvky nebo odpovědi uživatele Miloš. Výpis příspěvků 1 až 20 (323)


přečíst (2) 03.05.24 17:26  Miloš  (289806)

toto by měli zakázat

Když majitel velkého balíku akcií ty akcie opěvuje, a vábí investory k jejich koupi, je to podobné, jako kdyby fotbalista chystající se kopat penaltu radil brankáři, na kterou stranu má skákat.Že se takové rady nerozpakuje udílet Ron Baron, tomu bych rozuměl.Nerozumím ale tomu, proč takovým šmejdovským praktikám s oblbováním investorů dávají prostor média. Ztráta soudnosti? Ron Baron už své pozice v Tesle redukoval, a vše nasvědčuje tomu, že potřebuje prodávat další akcie. Máme to brát jako placenou inzerci?
Dosavadní doporučení: přečíst (2)
Vaše doporučení:

přečíst (1) 03.05.24 17:06  Miloš  (289806)

aha pan Baron bude prodávat akcie

Klasika. Když někdo vychvaluje nějaké akcie, je nutné se podívat, jaký objem těch akcií vlastní. Častým důvodem oslavných chorálů bývá potřeba připravit si půdu před jejich prodejem.
Dosavadní doporučení: přečíst (1)
Vaše doporučení:

určitě nečíst (8) 06.03.24 09:03  Miloš  (283023)

symbolická akce

Praktický význam založení takového spolku je nulový. Vláda má právo rozhodnout o transformaci ČEZu bez ohledu na existenci třeba deseti takových spolků. Spolek může usnadnit obranu proti krokům, které by překračovaly práva akcionářů. Představa, že někdo nějak poškodí akcionáře ČEZu bez přiměřené náhrady, je však mimo realitu - to si u takové společnosti nemůže nikdo dovolit. Jasně, mnoho drobných akcionářů bude vždy vykřikovat, že je někdo poškodil, ale to už je jiná věc...
Dosavadní doporučení: určitě nečíst (8)
Vaše doporučení:

přečíst (8) 22.02.24 11:22  Miloš  darbujan34zavinacgmail.com  (274401)

..

No zničení ekonomiky Německa v režii USA se daří dobře, záchrana bude v přechodu na válečnou ekonomiku a hurá na Rusko, usa samo zustane mimo to nas všechny jen vyzbrojí jadernejma zbranema aby jsme se mohli bránit a zničit jejich nepřítele
Dosavadní doporučení: přečíst (8)
Vaše doporučení:

spíše nečíst (23) 20.12.23 11:55  Miloš  (270908)

us

Izrael okupuje Gazu a USA chtějí okupovat celý svět, to jsou kořeny největšího zla.Kolik že statisíců žen a dětí umřelo při válce usa proti iráku a kde jsou sankce a zabavování majetku na tohle největší zlo planety...
Dosavadní doporučení: spíše nečíst (23)
Vaše doporučení:

přečíst (9) 11.12.23 11:32  Miloš  darbujan34zavinacgmail.com  (274401)

chudnem

Chudneme rychlostí blesku co jiného se dá čekat když berem papír ,kterého se vytváří nekonečno.
Dosavadní doporučení: přečíst (9)
Vaše doporučení:

přečíst (43) 17.11.23 10:23  Miloš  darbujan34zavinacgmail.com  (274401)

USA

No kdyby nám naši západní majitelé nestahovali k sobě každý rok stovky miliard zisků co tady vytvořej díky naší šikovnosti levné pracovní síle a loutkové vládě možná už jsme tady taky měli líp,ale to by tu zas ta práce nemusela být že.Rusko bylo donuceno k válce roztahováním Nato k jejich hranicím USA by udělali to stejné kdyby jejich sousedi stavěli na svém uzemím ruské základny že, takže těch 100 tisíce slovanů co zahynuli v téhle válce maj jasného viníka, západ má krev na rukou,jak ten Napoleon i Hitler potřebuje získat pod svou nadvládu ohromné ruské uzemí plné surovin,aby prodloužil život umírajímu dolaru.
Dosavadní doporučení: přečíst (43)
Vaše doporučení:

spíše nečíst (1) 15.11.23 23:27  Miloš  (274311)

Demence anařů nezná hranic

Jaká klika, že jsme narazili na odbornici :-) Sice odbornici spadající do stejné kategorie jako její tvrzení, že "F-35 budou za 5 let zastaralé a úplně k ničemu", což zrovna moc duchaplná dezinformace není, ale další její příspěvky jsou naštěstí mnohem zábavnější.
Dosavadní doporučení: spíše nečíst (1)
Vaše doporučení:

spíše nečíst (11) 15.11.23 14:13  Miloš  (274257)

Demence anařů nezná hranic

Debatovat se dá jen s lidmi, kteří jsou debaty schopni, toto nemá smysl. Místo debaty vidím Tvé zoufalé pokřikování po diskutujících způsobené neschopností tolerovat, že jiní lidé mohou mít jiný názor než ten, který se usadil ve Tvé hlavě. Uznávám, že to není nic lehkého, žít s takovým handicapem - ale nevzdávej to. Co dnes vypadá beznadějně, se za pár let může obrátit k lepšímu, a slušně debatovat se třeba nakonec naučíš.
Dosavadní doporučení: spíše nečíst (11)
Vaše doporučení:

určitě nečíst (29) 15.11.23 08:46  Miloš  (274257)

Demence anařů nezná hranic

Přesně. ANO = všechno vyplundrovat a po nás potopa. Typické pro ně je, že nemají žádné ohledy na budoucnost - přitom letka se kupuje na půl století dopředu. Nedává smysl nakoupit nějaký šrot a někdy po dvaceti letech se to draze snažit napravovat.A pokud jde o starost, že v rozpočtu nebudou potřebné peníze, stačilo neblbnout a neplundrovat státní rozpočet naprosto nepřiměřeným a chaotickým zadlužením během covidu, a populisticky nerušit superhrubou mzdu - tím vším nejen rozvrátili státní finance, ale vydatně zatopili pod inflačním kotlem. Svádět problémy státního rozpočtu na nákup letadel, to je klasický argumentační faul.
Dosavadní doporučení: určitě nečíst (29)
Vaše doporučení:

spíše nečíst (1) 22.10.23 22:53  Miloš  (272716)

analytik Lukáš Kovanda

Možná místo vysmívání "uvědomělým zeleným" investorům, kteří se nechali "zmámit" zelenými technologiemi, aniž si uvědomili, že "špinavý průmysl" potřebujeme,možná by bylo vhodnější zmínit válku na Ukrajině a již v předstihu před ní zahájenou energetickou válku Ruska proti Evropě. K těm afektovaným výkřikům o historické nejvyšší ceně Shellu - na grafu použitém v článku Lukáš Kovanda sám ukazuje, že za necelé čtyři roky zhodnotil Shell cca o 25% - totéž, co index ESG. V této z kloubů vymknuté době bych toho od akcií Shellu čekal víc. A důvody, proč index ESG dostává v těchto letech "na frak", snad chápe každé malé dítě. Tedy až na výjimky :-)
Dosavadní doporučení: spíše nečíst (1)
Vaše doporučení:

přečíst (2) 09.10.23 11:15  Miloš  (270908)

usa

No tak jak řekl Trump , tenhle útok financovala americká vláda, cíl jasný útok na írán s podporou izraele.Usa žijí z válek největší prodejce zbraní války a chaos potřebuje.
Dosavadní doporučení: přečíst (2)
Vaše doporučení:

přečíst (26) 31.08.23 15:49  Miloš  (268758)

drzé čelo

Drzé čelo, to je to, co ukazuje Michl. Dosazení Michla Zemanem do čela ČNB byl totální průšvih, ČNB přestala aktivně pracovat, a Michl jen se založenýma rukama čekal, až se vše vyřeší "samo". Proti inflaci neudělal vůbec nic. Chlubil se, že se zaměřuje na udržování silné koruny, koruně však dávaly sílu devizové rezervy nahromaděné za Rusnoka, na kterého se teď Michl jen snaží házet špínu. Pokud se likvidita bankovního sektoru zvýšila o bilion korun, byl to další důvod pro zvyšování úrokových sazeb, ve kterých by ČNB nepochybně pokračovala nebýt té nešťastné změny ve vedení ČNB. Zemanův muž způsobil paralýzu ČNB, a tím obrovské škody. Nyní má tu drzost "sypat popel na hlavy svých předchůdců" a tvářit s jako ten, kdo nemůže spravit vše najednou. Realita je ale taková, že nic nic nespravuje, základní nástroje nevyužívá, a jen přihlíží tomu, jak věci samospádem neřízeně běží.
Dosavadní doporučení: přečíst (26)
Vaše doporučení:

přečíst (2) 28.08.23 16:32  Miloš  darbujan34zavinacgmail.com  (268531)

OJE

Žijem v otroctví bankéřů co vytvářejí prachy z ničeho a berou si z nich od nás úrok,to je ten důvod inflace , to je samozřejmost tenhle gigantickej podvod kdy se banky spřáhli s vládama a ožebračujou ná, to fakt nikomu nevadí..
Dosavadní doporučení: přečíst (2)
Vaše doporučení:

přečíst (0) 05.06.23 22:25  Miloš  (262586)

Není kupní síla jako kupní síla

Až tak překvapivé informace článek nepřinesl. Mnohem zajímavější by bylo porovnávání kupní síly Čechů vůči zahraničnímu spotřebnímu koši, například rakouskému, německému, francouzskému. Taková kupní síla Čechů nepochybně roste díky rostoucím mzdám, silné koruně a díky tomu, že se mnohým zemím vyhnula naše česká specialita, "vyčůraná inflace" způsobená tím, že spousta českých dodavatelů rozeznala současnou dobu jako příležitost k testování, kam až mohou se svými cenami zajít i v situacích, kdy se dodavateli náklady výrazně nezvýšily.
Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:

přečíst (0) 27.05.23 21:00  Miloš  darbujan34zavinacgmail.com  (262047)

..

Sleduji i nižší grafy a trh se opravdu tlačí silně nahoru ,přijde mi to jako po tom co končil covid a cena začla krásně pumpovat up.Všichni maj strach aby to nezmeškali a ty co se drželi stranou začnou honem naskakovat a poletíme o to víc.To , že je celej tenhle systém nekonečného tištění bezcennejch papírků jeden velkej sud s prachem je ale taky pravda, můj recept je vybrat si pár větších akcií co těžko krachnou a při případném pádu prostě postupně dokupovat, to že půjdem dříve nebo později výš je skoro jisté.
Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:

přečíst (14) 26.05.23 09:25  Miloš  (261985)

Vše co dělají má jen zamaskovat jejich lenost A hlavně neschopnost

Vážená, nemusíte zbytečně mluvit a těch 5000 jste mohla obdarovat někoho chudého a potřebného ve vašem okolí a neplácat hlouposti.
Dosavadní doporučení: přečíst (14)
Vaše doporučení:

přečíst (1) 23.05.23 14:48  Miloš  (261840)

Boží mlýny

Pravda, velcí kluci tady byli a budou, ale jejich možnosti jsou u ČEZu omezené. ČEZ není žádná Sigma Dolní Benešov, která může na akcionáře udělat dlouhý nos, kdy si vzpomene. Podraz s ČEZem pod koberec nezameteš. Například i v době nejdivočejšího vyvlastňování jsme s ostatními drobasy vyhráli soud nad Mittalem - a "drobasi" v ČEZu jsou v úplně jiné váhové kategorii. V tomto směru nemám žádné obavy - zrovna tak, jako nemám obavy, že stát v dohledné době sežene peníze na vyplacení vyvlastňovaných akcionářů. Mnoho předchozích vlád si vylepšovalo rozpočet prodejem akcií ČEZu - věří snad někdo tomu, že všechny tyto hříchy vezme na sebe Fialova vláda a bude ty akcie kupovat zpátky za mnohem větší peníze, než za které ty akcie předchozí vlády rozfofrovaly? Snaží se teď uhádat každou miliardou úspor, a půjdou si půjčovat stamiliardy na vyvlastňování akcionářů ČEZu (nebo jinak řečeno, na pokrytí hříchů předcházejících vlád, které si akciemi ČEZU vylepšovaly skóre). To je přeci nesmysl, tomu nemůže nikdo věřit.
Dosavadní doporučení: přečíst (1)
Vaše doporučení:

spíše nečíst (11) 22.05.23 22:03  Miloš  (261840)

Boží mlýny

Ivo, podle mého jsi vystrašený až příliš. Divoký východ s vytěsňovacími praktikami postavených na podplacených posudcích už máme za sebou - pár šrámů z té doby si také olizuju. U ČEZu je to něco úplně jiného. Jednak doba pokročila, a co bylo možní tehdy, by už těžko procházelo. Ta druhé - největší prasárny s vyvlastňováním dělali soukromí vládci akciovek, nikoli stát. Za třetí - ČEZ má úplně jiné rozměry, mezi jeho akcionáři jsou jak úplní drobasi, tak finanční instituce, fondy a podobně. Ze stejných důvodů, pro které stát nemohl ČEZu diktovat ceny elektřiny během energetické krize (jakkoliv k tomu opoziční chytráci nabádali), ze stejných důvodů důvodů nemůže stát takové akcionáře vytěsnit podpásovým způsobem - důvodem je nikoliv obava ze soudních pří, ale jistota takových pří. Problém klesajících cen ČEZu je jinde - pokud se nestane nic nepředvídaného, vrchol energetické krize máme dávno za sebou, situace se bude více a více uklidňovat, ceny energií klesat - a energetický klondajk, ze kterého se ČEZ radoval, se stane jen vzpomínkou. Cena akcií samozřejmě pofičí dál a dál dolu - a může spousta lidí pokřikovat po vládě, že za to může připravované vyvlastnění, jenže realita je neúprosná - ty "pohádkově" vysoké ceny energií jsou minulostí, a naopak očekávaný vývoj směřuje ke stále levnějším cenám, tudíž ke stále levnějším akciím ČEZu. Hned by se na mě mohli vrhnout všichni, kdo věří na nekonečný energetický cenový mejdan, ale podívejte se na klesající predikce na cenu ČEZu - prostě to tak je,Ještě jedna věc - neměl bych velké obavy z nedočkavosti státu vyplatit akcionáře ČEZu - to by na to stát musel někde najít peníze...
Dosavadní doporučení: spíše nečíst (11)
Vaše doporučení:

spíše nečíst (9) 10.05.23 16:18  Miloš  (261091)

Kovanda Alenka Karel...

Kovanda ze popisuje fakta? To britky smysl pro humor. Blaboleni o tom, ze "rozvrat verejnych financi je mytus", to jsou ona fakta? Vzdyt Kovanda ani nevi, co je to inflace - pred par mesici jsem ho tady nachytal, kdyz blouznil o tom, ze do inflace se nemaji pocitat koncove ceny energii u zakazniku po zastropovani, ale prepocitane ceny bez statnich zasahu. Neni to ani ekonom, ani politik, jen porad placa cim dal vestsi hlouposti, a prekvapive casto ma k tomu stejne noty jako Alenka a spol.
Dosavadní doporučení: spíše nečíst (9)
Vaše doporučení:


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Další »
stránkovat diskuzi po 10 | 20 | 50

 Burza Prime 11:34 
Název Kurz Změna
 COLT(CZG)  677.00  0.00% 
 ČEZ  934.50  -0.11% 
 ERSTE  1 107.00  +0.45% 
 GEN(NORTON)  565.00  0.00% 
 GEVORKYAN  256.00  +1.59% 
 KB  782.00  -0.38% 
 KOFOLA  288.00  +1.05% 
 MONETA  97.30  +0.31% 
 PHOTON  44.00  -3.08% 
 PILULKA  183.00  +1.67% 
 PM  14 940.00  +0.27% 
 PRIMOCO   810.00  0.00% 
 VIG  751.00  -0.66% 
Komodity online
 Ropa 83.03 USD 11:14   
 Zlato 2343.73 USD 11:14   
 Stříbro 31.46 USD 11:14   
 Káva 220.09 USD 11:14   
 Cukr 18.62 USD 11:14   
 Bavlna 80.42 USD 11:14   
Zobrazit sloupec 
Kurzy.cz logo
EUR   BTC   Zlato   ČEZ
USD   DJI   Ropa   Erste

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby, Hypotéky

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzda, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, Nafta, Nafta v Evropě

Podnikání

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Katastrální úřady

Ochranné známky

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Registr vozidel - Technický průkaz, eTechničák

Finanční katalog

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat, Cookies

 

Copyright © 2000 - 2024

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.