12.8.1997, Hospodářské noviny, titulní strana."Podle právního zástupce FEL Petra Tomana vytvořila Kotva zastoupená místopředsedou představenstva Kotvy zvoleným FEL blokační plombu v katastru nemovitostí uložením kupní smlouvy na veškeré nemovitosti Kotvy. Nemovitosti podle této smlouvy kupuje za 2,885 miliardy korun od Kotvy Stanislav Devátý, bývalý šéf Bezpečnostní informační služby. Účelem kupní smlouvy, která podle Tomana však nebude realizována, je pouze snaha zamezit nakládání s nemovitostmi Kotvy představenstvu, které zvolili minoritní akcionáři sdružení kolem Trendu")
MF DNES: 8.11.1997 Lichtenštejnsko zmrazilo účty Forminsteru (FEL) - Po zablokování některých účtů v C. S. Fondech se právníkům vytunelovaného investičního fondu Trend povedl další krok. Peníze na účtech kyperské firmy FEL, které vzešly právě z nezákonného odcizení fondu Trend, totiž zmrazil v těchto dnech lichtenštejnský soud. Právníci Trendu však nevědí, kolik peněz z více než 1,2 miliardy zmizelých korun na účtech v Lichtenštejnsku vlastně je a kdy se případně přesunou zpět do tuzemska. "Částku neznáme, je to bankovní tajemství. Ne všechny ukradené peníze jsou však v Lichtenštejnsku, něco je tady na peněžních účtech, něco v akciích. Kdy se případně přesunou peníze zpět domů, musí rozhodnout soud v Lichtenštejnsku," upřesnil včera člen představenstva Trendu Moffitt. "Soud v Lichtenštejnsku rozhodl na základě podezření z praní špinavých peněz pocházejících právě z fondu Trend. Potřeboval jen týden, aby zjistil, že FEL byl pouze pračkou na očištění majetku ukradeného akcionářům Trendu, " dodal. Hlavní částí majetku byly akcie obchodního domu Kotva.
ČTK 23.4.2001 Předseda představenstva společnosti KOTVA ,a.s. a ředitel společnosti Forminster Enterprises Ltd sděluje ČTK , že KOTVA bude prodána minimálně za 1 miliardu Kč.