Příspěvky nebo odpovědi uživatele ikaktus

Příspěvky nebo odpovědi uživatele ikaktus. Výpis příspěvků 1 až 20 (431)


přečíst (4) 15.05.24 19:53  ikaktus  (222380)

Hra na demokracii

Stejně by to dopadlo, kdyby se premiérem stal opět Babiš. Také v ČR se pěstuje nikoli věcný politický souboj (ekonomická data jako důkaz, nikoli manipulace a operační šíbři alá Janoušek či Rittig v terénu), ale čirá nenávist a k tomu ještě typicky česká závist (je miliardář a kupodivu má nárok na státní dotace dle platných zákonů). Musí vymřít aspoň 3 postbolševické generace , aby jsme si na demokracii jen nehráli.
Dosavadní doporučení: přečíst (4)
Vaše doporučení:

spíše nečíst (7) 15.05.24 14:20  ikaktus  (222380)

Jak dlouho?

Válečná ekonomika a dobrá životní úroveň není nic neznámého. Putin jen kopíruje Hitlera. Je to stejné, jako když je člověk na drogách. Skončí válka (skončí přísun drog) a začnou obrovské potíže. Zatímco v poválečném Západním Německu to ženy (chlapi téměř nebyli) dotáhli s Masrsh. plánem za 15 let k blahobytu, v Říši zla to dopadne úplně jinak. Samozřejmě, že hůře. Západní Evropa měla Marshallův plán. Russáci mají plán vzájemné pomoci (destrukci) s KLDR a obchod s vyčůraně vychytralou čínskou pandou …..
Dosavadní doporučení: spíše nečíst (7)
Vaše doporučení:

spíše nečíst (3) 08.05.24 16:16  ikaktus  (222380)

Troll na kurzech?

Text "západní fašismus" ukazuje perfektně na russácké trolly. Oni jsou fakt úplně všude. Naštěstí jsou to snadno rozpoznatelní prevíti!
Dosavadní doporučení: spíše nečíst (3)
Vaše doporučení:

spíše nečíst (2) 07.05.24 22:52  ikaktus  (222380)

Věk

Tak naši vládní soudruzi by nejraději důchod až v 70ti, protože oni můžou sedět v PS a senátu a “konstruktivně” žvanit i do 90ti let. Proto zvyšují výhody pro pracující důchodce - pro sebe! Jako emeritní personalista tvrdím, že nad 50 let je VŽDY problém. V řadě případů by to ale NEMĚL být problém. Roste počet mladých, kteří jsou na tom hůře! Tolik líných a porouchaných mladých lidí (autisti, ADHD, invalidní důchodci, mamánci na mamahotelech atd.) nemá obdoby. Nemálo 50ti letých a starších jsou na tom lépe - umí si lecos odříci, jsou loajální, i po 60ti se školí a jezdí na kurzy. Je třeba však s lidmi pracovat a pečovat o ně - ti, kdo mají spolehlivý Mercedes, Toyotu či Oktávií při stáŕí i přes 20 let (a pořád spolehlivé), ti ví, o čem mluvím.
Dosavadní doporučení: spíše nečíst (2)
Vaše doporučení:

přečíst (3) 01.05.24 10:04  ikaktus  (222380)

Nekompetentní vládo

Taková kontrolní otázka šoudruži: Kdo je nejlepší premiér a nejlepší vláda ČR? Mňo? Tak já vám to šoudruži řeknu - jsme to MY ! Vy šmejďi . Musíte se zocelovat jako to uměli šoudruži v SSSR a brát to tak nějak politicky! Například my máme 3 ministerstva navíc a ještě šme zaměstnali 74 politruků, vy šmejdi!
Dosavadní doporučení: přečíst (3)
Vaše doporučení:

určitě přečíst (9) 30.04.24 14:25  ikaktus  (289751)

Sliby lži a zlodějna

Ano, důchodci senátoři a poslanci si opět polepší. Co chcete reformovat vy bolševičtí noci?Hlavu ani patu, jen změna parametrů - to zvládne i žák základky Jurečko. Co takhle strop s max důchodem 0,7 průměrné mzdy? Co takhle sociální příspěvek z každého firemního robota, co nahradil několik zaměstnanců? Co takhle snížit šedou a černou ekonomiku a vybírat efektivně daně? Jo, to soudruzi kraďouskové nedáváte, že?
Dosavadní doporučení: určitě přečíst (9)
Vaše doporučení:

přečíst (7) 26.04.24 22:01  ikaktus  (222380)

Demolice českých domácností

“Poměrně vysoké výdaje domácností do energie pak zásadně přispěly k celoročnímu poklesu ekonomiky jako celku, protože fatálně podvazovaly spotřebu domácností.” Můžeme dřít držkou v zemi ve všech důležitých ekonomických parametrech kvůli jedinému - antibabiš. ČR může vést ten největší neumětel, diletant, Spejbl lží a blábolení - vše těm nekompetentním promineme i za cenu sebezničení.
Dosavadní doporučení: přečíst (7)
Vaše doporučení:

spíše nečíst (2) 24.04.24 20:18  ikaktus  (222380)

Děkujeme voliči slepence

Zapomněl jste na dotace solárníkům - jen za r. 2023 to je 24 mld. Kč. Zato ušetřit 4 mld. na kuchařkách a uklízečkách s minimální mzdou ve školách jsou “veledůležité úspory” ….
Dosavadní doporučení: spíše nečíst (2)
Vaše doporučení:

spíše nečíst (2) 05.04.24 22:06  ikaktus  (222380)

Produkt pro ovce

Úspěšná finanční gramotnost je v zásadě jednoduchá. 1. Kvalitní manželství a zdravé děti 2. Nespoléhat se nyní na stát (zejména po likvidaci stavebka a destrukci penzijka - nyní již mrtvé produkty). V r. 2000 měly české rodiny skvělé výnosy na stavebku i penzijku. Likvidaci začal Kalousek v r. 2009 a dokonal Stanjura. 3. Každý měsíc mi chodí několik nabídek na koupi pozemků. Tzn. lidé “oplývají” bezcennými papírky a zoufale hledají to, co má opravdovou a trvalou hodnotu. Čili - jak jen to jde, zbavujte se bankovek a kupujte za ně to, co po dosažení vašeho důchodu bude mít hodnotu - vaše kvalitní manželství a děti, nemovitosti, akcie, vaše vzdělání …. 4. Pokud se necháte “přesvědčit”, že vás zachrání penzijko či DIP a podobné finanční nesmysly (hoši z managementů se na vás už těší! ), tak vám nezbývá, než mít “hlubokou víru” a pravidelně se modlit, aby to dopadlo dobře.
Dosavadní doporučení: spíše nečíst (2)
Vaše doporučení:

spíše nečíst (7) 23.03.24 10:14  ikaktus  (222380)

Nevěřím!

Nevěřím, že je to oficiální žádost/protest z vládních kruhů USA.Říše zla totálně likviduje elektrárny, teplárny a celou průmyslovou základnu Ukrajiny včetně vysokých obytných paneláků plných obyčejných lidí denně a terorista russák bude chráněným druhem? Stejně jako všichni odsuzují útok ozbrojenců na koncertní palác v Krasnogorsku u Moskvy, ALE raketové útoky rusských teroristů na divadlo v Mariupolu, kde russáci zavraždili tisíce lidí, to není terorismus ? A ještě to oficiálně posvětil soudruh Putin!
Dosavadní doporučení: spíše nečíst (7)
Vaše doporučení:

spíše nečíst (1) 05.03.24 20:38  ikaktus  (222380)

PHILIP MORRIS

Vzhledem k tomu, že národohospodářští neumětelové neznají Philipsovu křivku a nastavili spotřební daň příliš nahoru, tak to vypadá, že vyberou cca o 12% méně - kuřáci si nakupují v Polsku. S tím bude souviset pád kurzu směrem ke 14.000 až 14.500,- Kč. Před dividendou to ještě na chvilku hopne nahoru, ale potom….
Dosavadní doporučení: spíše nečíst (1)
Vaše doporučení:

určitě přečíst (23) 05.03.24 20:21  ikaktus  (222380)

Tak pozor soudruzi. Krást se nemá!

“Premiér Petr Fiala (ODS) loni v říjnu uvedl, že transformace je nezbytná mimo jiné kvůli rozvoji jaderné energetiky a že vláda hledá vhodný model i čas.”>> Model i čas jak okrást akcionáře! A je to zase stejné se zloději, kteří tvrdí, že “ozdravují veřejné rozpočty a chovají se zodpovědně. Úplně stejně, jako když rozkradou lidem formou vysoké inflace nashromážděné úspory o cca 35% za 2,5 roku tím, že zdevastují národní hospodářství (nejdražší energie, nejvyšší inflaci, nejhlubší pokles reálných mezd v EU - samé NEJ, NEJ….) a naopak kasírují na všem předraženém vyšší výběr DPH. To se to skvěle a “zodpovědně” snižuje schodek SR. Očekávám řev, že jde o skupinu s proruskými zájmy, která kazí vládě její úspěchy. To na “vlastenecké, zodpovědné a závistivé” idioty zabírá.
Dosavadní doporučení: určitě přečíst (23)
Vaše doporučení:

přečíst (12) 01.03.24 22:47  ikaktus  (222380)

“Česká cesta”

Vývoj v ČR a jak reagovat na předlouhé vyhnívání neprůhlednývh bolševických metod zlodějen v ČR? 1. Zatímco Kalousek zdevastoval v r. 2009 stavebko, tito nekompetentní jdou o level výše - devastují penzijko (snížení dostupnosti pro chudší plebs) a co víc - likvidují pravidla kapitálových trhů. A to po 35 letech po konci “vlády jedné rudé strany” 2. Vždy, když nastoupí ODS či cosi podobného (Mirda na ministerstvu financí), tak 60% plebs s podprůměrnými platy tvrdě platí sociální inženýrství těchto “národohospodářů” a toho se asi v dalších 30 letech v ČR nezbavíme, bohužel! 3. Takže, smysluplnou cestou jsou zahraniční trhy v € a $. Čili - ETF, hlavní burzovní indexy (S&P500, Nasdaq…) , blue chips akcie, certifikáty. JEN NE, proboha, ČESKÉ CENNÉ PAPÍRY ! Poradce Fialy - Křeček šišlá, že plebs v ČR má vysoké úspory a nyní začnou utrácet a poroste DPH !? Ha, ha, ha …. Nejvyšší úspory, Křečku, mají ti nejbohatší, kteří je rozhodně nebudou utrácet v Kauflandech či Penny marketech. Oni čekají, jako já, až přijde vhodný čas nákupu cenných papírů na standardně fungujících světových trzích, což se netýká ani českých akcií a už vůbec ne akcií ČEZ!
Dosavadní doporučení: přečíst (12)
Vaše doporučení:

přečíst (8) 28.02.24 11:19  ikaktus  (222380)

Ale ale!

Až zde bude nezávislý článek od nezávislého reportéra, tak se tím budu zabývat. Čili? Čekám na benchmark BROKER společností, které zde působí, a jejich prospěch pro investory.
Dosavadní doporučení: přečíst (8)
Vaše doporučení:

určitě přečíst (18) 21.02.24 12:02  ikaktus  (222380)

Lišáci z ODS

A zase polopravdy, mlžení, manipulace a výmluvy “my nic, to ti před námi”. Tohle nedělá sebevědomá strana a sebevědomý premiér. Ano, greendeal podepsaly země EU a směr k novým technologiím je OK. Jenže tady jde o proměnné parametry a rozum. A to je třeba korigovat ! a ne všem např. nutit e-auta za každou cenu…..ODS úplně stejně reagovala u FVE a dnešních proklínaných plateb OZE pro FO i PO. Fotovoltaiku také zavedli SocDem a bylo to OK. Jenže když měl projít zákon, který by snížil státní dotace v reakci na zlevňování panelů FVE, tak to byla ODS, která to blokovala.A dodnes manipulují, že za “celým zvěrstvem FVE” nejsou oni, ale socani. Je mi nesmírně líto, že ODS trollí jak russáci v OSN, kteří se prý “brání” Ukrajině a některé země jim to věří…..
Dosavadní doporučení: určitě přečíst (18)
Vaše doporučení:

přečíst (5) 19.02.24 20:47  ikaktus  (222380)

Zemědělská politika

Každá země si dotuje základní potraviny. Chleba nemůže mít v obchodě tržní hodnotu 150 korun. Bylo to tak jak u bolševiků, tak u kapitalistů.Prozíravé by bylo, pokud by země EU měli podobně vyvážené dotace. Agrární politika v EU je hloupá i kvůli greendealu. V EU jsou 2 agrární země - Francie a Polsko. Naši “chytří” nám sdělují: nakupujte v Polsku. Jenže zemědělství si každý rozumný mozek chrání. Jde totiž o ucelený řetězec: krása přírody - údržba krajiny - životní prostředí - potravinová soběstačnost a nezávislost - kvalitní a nezávadná výživa obyvatelstva, vliv na klima - proč dovážet hovězí z Argentiny a podobně jablka, zatímco naši sadaři v zoufalství, aby se uživili, zlikvidují stovky hektarů mladých ovocných sadů a nasadí místo toho řepku….
Dosavadní doporučení: přečíst (5)
Vaše doporučení:

přečíst (5) 17.02.24 11:20  ikaktus  (222380)

CZK

Věřím, že czk oslabí k € až k 25,- Kč. Oslabila by i více, ale Michl to bude hlídat intervencemi. Kupní (ne) síla domácnosti blokuje zvyšování spotřeby. Pomalu stoupá nezaměstnanost, ač novináři setrvale omílají nedostatek pracovních sil. “Odborné diskuze” Fialy s Pavlem nad ekonomickými problémy ČR umocňují nekompetentnost vlády. Brázda chudoby je velmi hluboká - lidé přišli reálně o cca 35% úspor za 2,5 roku. Zlepšování bude zoufale pomalé. CZK nemůže letos posilovat. Pro ty, co spěchají nyní začne období inkasa dividend a začíná čas na měnové zisky prodejem divi v € a $.
Dosavadní doporučení: přečíst (5)
Vaše doporučení:

spíše nečíst (1) 25.01.24 11:58  ikaktus  (188208)

Fakta

1. Téměř 30 let to byla bída, bída. Teprve Plaga (dosud nejlepší ministr) za podpory AB zvedli platy učitelů směrem k průměrnému platu 2. Asi nejhorší ministr je zatím Bek - nepochopil, že změny během šk. roku způsobí chaos - viz změny financování 3. Zatím NIKDO neprosadil výběr kvalitních ředitelů, podobně jako na jiných manažerských pozicích - postupuje se dle preferencí rady obce. Tzn. - v zásadě dle politického klíče. Tito lidé ODPOVÍDAJÍ za výběr a kvalitu pedagogů a i celé školy. 4. Přidání ne do tarifů, ale prý "kvalitním" má 2 potíže a) část se rozpustí nepedagogům (aby uklízečky a kuchařky nezdrhli) b) část rozděluje ředitel dle svého uvážení - s kvalitou výuky to často VŮBEC nemusí souviset.
Dosavadní doporučení: spíše nečíst (1)
Vaše doporučení:

přečíst (41) 17.01.24 16:22  ikaktus  (222380)

Quo Vadis Česko ?

Všechny důležité ekonomické ukazatele máme nejhorší v EU. Firmy odchází (zatím částečně) do zahraničí kvůli nekonkurenceschopnosti našich firem z důvodu nejdražších cen energií.Zaklínadlem vlády je vyrovnaný rozpočet za každou cenu - ničení průmyslu i stavebnictví.Takže milí vládní soudruzi - jestli si mám vybrat mezi účelovým “pětidemokratickým” slepencem s cestou destrukce a sebezničení a nebo účelovým slepencem ANO a SPD, tak raději to druhé. Bez vás - hospodářských diletantů, to už horší nebude.
Dosavadní doporučení: přečíst (41)
Vaše doporučení:

přečíst (3) 15.01.24 16:51  ikaktus  (222380)

Bohatí a tajně bohatí

Buffet,Gates, u nás Křetínský nebo Babiš jsou legálně bohatí. A pak tu jsou tajně bohatí mafiáni- Putin + jeho sloužící oligarchové a u nás např. Rittig či aktuálně zbohatlík Hrdlička ("legální" podvody s pozemky v Praze v řádu miliard) - zde jasně dominují figury ODS. V žádné jiné partaji to zatím nedokázali.
Dosavadní doporučení: přečíst (3)
Vaše doporučení:


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Další »
stránkovat diskuzi po 10 | 20 | 50

 Burza Prime 16:29 
Název Kurz Změna
 COLT CZ GROUP SE  678.00  +1.19% 
 ČEZ  914.00  -0.76% 
 ERSTE GROUP BANK A  1 163.00  +2.11% 
 GEN DIGITAL  560.00  0.00% 
 GEVORKYAN  256.00  0.00% 
 KOFOLA CS  282.00  -0.70% 
 KOMERČNÍ BANKA  784.50  -0.19% 
 MONETA MONEY BANK  96.10  -0.41% 
 PHILIP MORRIS ČR A  14 900.00  -0.27% 
 PHOTON ENERGY  44.80  +0.45% 
 PILULKA LÉKÁRNY  177.00  0.00% 
 PRIMOCO UAV SE  800.00  -1.23% 
 VIG  774.00  +0.52% 
Komodity online
 Ropa 83.92 USD 17.05   
 Zlato 2415.48 USD 17.05   
 Stříbro 31.50 USD 17.05   
 Káva 205.83 USD 17.05   
 Cukr 18.11 USD 17.05   
 Bavlna 75.96 USD 17.05   
Zobrazit sloupec 
Kurzy.cz logo
EUR   BTC   Zlato   ČEZ
USD   DJI   Ropa   Erste

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby, Hypotéky

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzda, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, Nafta, Nafta v Evropě

Podnikání

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Katastrální úřady

Ochranné známky

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Registr vozidel - Technický průkaz, eTechničák

Finanční katalog

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat, Cookies

 

Copyright © 2000 - 2024

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.