Příspěvky nebo odpovědi uživatele pavelpetr

Příspěvky nebo odpovědi uživatele pavelpetr. Výpis příspěvků 1 až 20 (465)


Téma: Akcie ČEZ
přečíst (3) 20.05.24 17:28  pavelpetr  pavelzavinaccentrum.cz  (271037)

Akcie Erste

Pravdu máš ty i on. Když to řekne jednou, tak z těch co to nevědí to nepochopí nikdo, maximálně mu jednou řeknou, že je generálem po bitvě. Nejde o to kdo se po bitvě stane generálem, ale o to kdo po prohrané bitvě by měl přestat být generálem jednou pro vždy. V bitvě jsou genrálové dva, správné je poslouchat toho co vyhrál.
Dosavadní doporučení: přečíst (3)
Vaše doporučení:

Téma: Akcie ČEZ
přečíst (13) 18.05.24 23:50  pavelpetr  pavelzavinaccentrum.cz  (271037)

Dukovany 5 nevypadají reálně

Co jsem pobral z Davosu, mají být energie drahé aby lidi motivovaly ke změně chování. Proč kupovat auto, když nebudo na energii co ho pohání. Doufám že se těch změn nedožiju, všichni zakrtkovaní doma s helmou ve virtuální realitě. Dovolené typu Total Recall. Investičně jsme v pasti, pozemky, zalto se budou danit velmi draze a akcie maj nejistou budoucnost. Velký bratr, všudypřítomné AI co mi nedovolí třeba otevřít ani lednici bez kreditu, na kterou budu mít licenci, nebude mým majetkem. Některé změny probíhaji v krizových dobách neuvěřitelně rychle. Jsem dost zkušenej na to abych poznal, že jsme na práhu nové éry. Darhé energie jsou součástí procesu, nikdy už nebudou levné.
Dosavadní doporučení: přečíst (13)
Vaše doporučení:

Téma: Akcie ČEZ
spíše nečíst (7) 18.05.24 08:18  pavelpetr  pavelzavinaccentrum.cz  (271037)

... proč už ne dřív

Bez vyjednávání je snadné předpovědět výsledek války. NATO má jednoznačné podmínky na přijetí. UA nemá šanci na vstup. Nesmysl si cokoliv namlouvat, fakta hovoří, ani samotní Ukrajinci nechtěj válčit a kašlou na NATO, stačí se zeptat prvních stovky co zítra potkáš v ČR na ulici, necítí vděk, takzvané pomoci maj plný zuby, radši tady začnou od nuly. Za dva dny se do bytu, co jsem prodal oficiálně nastěhuje ukrajinská rodina, v Praze se nejen jim z mnoha důvodů líbí. Jednací stůj je jediné řešení.
Dosavadní doporučení: spíše nečíst (7)
Vaše doporučení:

Téma: Akcie ČEZ
přečíst (7) 18.05.24 01:49  pavelpetr  pavelzavinaccentrum.cz  (271037)

... proč už ne dřív

CxM: Nejde o munici, ale o vojáky. Munice je dostatek i bez současné pomoci až do července i kdby se zastavila výroba. Problém je, že munice ve Stalingradu chybí přímo u jednotky. Rusové udělaj "U" kolem nějaké bráněné bezvýznamné vesnice a UA do kotle doveze zlomek co potřebuje. Taková ulička hanby ve které ten chudák co prochází neví odkud dostává výprask. Řešením je poslat Zelenskému do 20. května kulatý stolek a 2 židle, ne Taurusy.
Dosavadní doporučení: přečíst (7)
Vaše doporučení:

Téma: Akcie ČEZ
přečíst (5) 18.05.24 00:46  pavelpetr  pavelzavinaccentrum.cz  (271037)

... proč už ne dřív

Když si zvali migtanty řekli: "Wir schaffen das" Tak by se o ně měli postarat, ne je přetříděné přerozdělovat těm co je nezvali, nebo je posílat do vlasti z donucení bojovat za zem kterou bránit odmítaj.
Dosavadní doporučení: přečíst (5)
Vaše doporučení:

Téma: Akcie ČEZ
přečíst (6) 17.05.24 23:38  pavelpetr  pavelzavinaccentrum.cz  (271037)

... proč už ne dřív

Uvidí se co přinese mírová konference. Tito Ukrajinci co maj hlubokej odpor bojovat za Ukrajinu budou z donucení bojovat jen velmi krátce, nechtěj padnout za Zelenského, Ukrajina je absolutně nezajímá. Jako se Syřany, odvezem je snadno domů, budou ale chtí vyhnat agresora a padnout za Asada? Vsadím se, že ne, proto odešli, nejsou tu náhodou. Němci si z UA migrantů udělají leda nepřítele.
Dosavadní doporučení: přečíst (6)
Vaše doporučení:

přečíst (6) 17.05.24 20:32  pavelpetr  pavelzavinaccentrum.cz  (271037)

Daň žije

Problém pro vládu je zásadní neúspěch WFT a že daní především nejchudší, obírání důchodců. Proto musí udělat něco populistického, volby se blíží, říjen 2025 je za dveřmy. A nebo prásknou dveřma a rychle doprivatizujou poslední státní majetek, poté zmiznou na smetišti dějin i bez sektorovky. A chraň nás Panbůh před příští vládou.
Dosavadní doporučení: přečíst (6)
Vaše doporučení:

Téma: Akcie ČEZ
přečíst (2) 16.05.24 06:35  pavelpetr  pavelzavinaccentrum.cz  (271037)

2026 ČEZ

Mono: A kolik bylo lidí na světě před staletíma a spotřebovalo jaderné a eko energie? Pokles obyvatelstva z podhradí je žádouvcí. Za cca 5 let bude Metro řídit pouze "AI" , bylo to rozhodnuto. Teď zatím AI pilotuje letadla a cca už 20 let, piloti jsou nepřesné závaží, občas si vezmou pilotáž. Jedinej důvod proč není zavedené v autech je ten, že mravenců je moc a bouřili by se. Od chvíle co jsou online formuláře je daňové přiznání sranda i pro kopáče, finační úřad nepořebuje datly co to přepisujou spisovně z papíru do systému. Čína též plánuje milionové poklesy populace, Afrika zatím neslezla ze stromů. Bezlegrace, mnozí lidé si tam myslí, že stačí upálit čarodějinci a budou zdraví, stačí si dojí do banky pro kartu a mají peníze, stačí je jen vybrat z bankomatu na ulici bez práce někde v EU. Doba kdy se státy absurdně zadlužovaly končí a přicházející řešení je zjevné. Nechápem nebo si to nechcem připustit?
Dosavadní doporučení: přečíst (2)
Vaše doporučení:

spíše nečíst (6) 15.05.24 23:43  pavelpetr  pavelzavinaccentrum.cz  (271037)

vitejte

Cintula byl aktivní podporovatel progresitů, militantních slovenský liberálů. Dle mého Fico zemře, tak jako Gándhí. Kdo chce mír a klid pro ostatní, zaplatí svým životem, ale v ČR bude navíc uráženej.
Dosavadní doporučení: spíše nečíst (6)
Vaše doporučení:

Téma: Akcie ČEZ
spíše nečíst (3) 15.05.24 23:28  pavelpetr  pavelzavinaccentrum.cz  (271037)

2026 ČEZ

Uhelné el. Počerady a Chvaletice končej 2025.V roce 2026 se očekává masivní zavírání uhelných elektráren.Elektrárna Dětmarovice by měla končit 2026 a 2028.Ostatní uhelné elektrárny by měly končit 2031 a 2034.https://ekonomickydenik.cz/cez-varuje-uhelne-elektrarny-mohou-skoncit-behem-pristich-ctyr-let-kvuli-drahe-povolence/
Dosavadní doporučení: spíše nečíst (3)
Vaše doporučení:

spíše nečíst (5) 15.05.24 23:12  pavelpetr  pavelzavinaccentrum.cz  (271037)

JJ

Generál Syrskyj kterej v současnosti velí ukrajisnké armádě je Rus.
Dosavadní doporučení: spíše nečíst (5)
Vaše doporučení:

Téma: Akcie ČEZ
spíše nečíst (2) 15.05.24 19:58  pavelpetr  pavelzavinaccentrum.cz  (271037)

2026 ČEZ

Honza: ziskem sdílení má být menší výroba pro potřeby dnes už postradatelných mravenečků, neobnovitelné zdroje zůstanou zachované pro budoucnost ve které půjdou správně využít. Plná robotizace s AI to umožňuje. Programátoři, účetní, ekonomové, justice a právo, celej aparát nejen státních úředníků, řidičů jsou nahraditelní už dnes. Brzo i lékaři a vojáci. Ti všichni když budou nahraženi nebudou jezdit do práce se vším co z toho plyne pro zbytečné.
Dosavadní doporučení: spíše nečíst (2)
Vaše doporučení:

Téma: Akcie ČEZ
určitě přečíst (7) 14.05.24 21:58  pavelpetr  pavelzavinaccentrum.cz  (271037)

2026 ČEZ

Tyhle plany jsou moc vzdálené, v půli června má být mírová konference ve Švýcarsku bez Ruska, to nedá smysl. Mám zlou předtuchu, že tam vyndaj na stů smlouvy o bezpečnostních zárukách pro Ukrajinu které se teď všude podepisovaly. Jestli RF dostane nějaké nesplnitelné ultimátum, je možné že letošní prázdniny už budou válečné a je otázka co to udělá s kapitálovým trhem, inflací atd. Válku s RF máme brát jako velmi realnou, řekli to jasně a polopaticky. RF s očividně připravuje na dlouhou válku, vyráběj už teď na sklad. Ukrajinci lapaj po dechu, myslím že hrozí naše intervence, vyslání expedičního vojska. Ale za rok bude pozdě, takže jestli, tak už letos. Po mírové konferenci se nám může významně změnit úplně vše, nejen ceny akcie ČEZu.
Dosavadní doporučení: určitě přečíst (7)
Vaše doporučení:

Téma: Akcie ČEZ
přečíst (6) 14.05.24 21:21  pavelpetr  pavelzavinaccentrum.cz  (271037)

2026 ČEZ

Honza: Je tu tlak na to, že Evropané budou automobily postupně sdílet a celkově podstatně méně cestovat až do úplné stopky. Už se startuje i redukce obyvatelstva. V Davosu o těchto věcech otevřeně diskutují, že země ketré budou mít nejrychlejší pokles obyvatel budou ve větší výhodě při absolutní robotizaci. 99,5% toho všeho spotřebujem na sebe, aby těch pár co něco vymyslí, vytěží, vyrobí mohlo fungovat. Místo nás to budou brzo dělat nepočetní roboti. To 0,5% lidí si se současnými zdroji vystačí dost dlouho na to aby našlo místo kam odletět ze Země, nejpozději až bude slunce končit. Éra potřeby početného lidstva končí, lidští mravenci nejsou zapotřebí, jen je problém udělat přechod tak aby to nepochopili a nebouřili se. Evidentně to nebude těžké, já se proti tomu nebouřím, je to jediná cesta jak udržet lidstvo při existenci i po zániku naší planetární soustavy.
Dosavadní doporučení: přečíst (6)
Vaše doporučení:

Téma: Akcie ČEZ
přečíst (2) 14.05.24 03:27  pavelpetr  pavelzavinaccentrum.cz  (271037)

Jak to jde hoši?

Mono: jde jen o distanc, atomovky nejsou kladivko, ničej i když přiletěj z dálky. V 80 letech málem SSSR 2x zahájilo odvetu. Díky vzdálenosti byl čas vyhodnotit že nejde o jadernej úder, ale jen o náhodný meterologický jev a voják i když vše napovídalo že letí MGM-31 Pershing to nezmačkl. Druhé málem bylo že SSSR nevěděli o USA jaderném cvičení. Proto ve skutečnosti v dobré víře RF dnes informuje, že provádí jaderné cvičení, aby se nenastalo nedopatření a zelená guma v USA nezmačkla červené tlačítko. Stačí že tihle selžou a my tady máme smůlu, protože v bunkru hrajou špatně petang. V současnosti hrozí rozstřelení nějaké ukrajinské elektrárny, ovšem z důvodu po prohrané válce po mně potopa.
Dosavadní doporučení: přečíst (2)
Vaše doporučení:

Téma: Akcie ČEZ
spíše nečíst (2) 14.05.24 02:49  pavelpetr  pavelzavinaccentrum.cz  (271037)

Jak to jde hoši?

Nejen Tusk jasně řekl, že tam jsou už dávno vojáci NATO. Ty říkáš pár, já říkám že mnoho. Google západní tisk. Nejde o dobrovolníky, ale o vojáky co pod pseudo abolicí jsou pod přímým a stálým velením NATO. Chápš, že se vměšujem do války, předáváme špionážní, staelitní informace UA? Pro tebe je voják jen ten co je s kulometem v zákopu?
Dosavadní doporučení: spíše nečíst (2)
Vaše doporučení:

Téma: Akcie ČEZ
spíše nečíst (5) 14.05.24 01:31  pavelpetr  pavelzavinaccentrum.cz  (271037)

ČEZsko vs. komunistická Čína

Proč si vynechal úplně první smlouvu Hitlera kterou sepsal s Polskem? Co smlouva o vzniku Palestiny a i možná Izraeli? Vysvětli mi to na těchto příkladech, ano? Proč se nezmiňuješ o zotročované Číně před 100 lety, říkaj ti něco boxerské povstání proti okupantům z demokratických zemí? Vynech na delší dobu svou rasovou nenávist k Číně a Rusku, tyhle oblasti jsi nám už tady na foru tisíckrát vysvětlil. Viděls mapu světa? Čtverečkované hranice USA a Afriky, jak podle tebe vznikly tyto hranice pod protektorátem západních takzvaných demokracii? Co si myslíš o tom že nejen Český legionáři včetně mého dědečka pochodovali v roce 1920 Ruskem? Do Ruska se naštosovali i Japonci, USA, Angličani, Japonci se svýma brigádama. Asi nemáš ani ánuung. kdyžto rozebíráš politiku tak v plném spektru. Omýláš Rusko a Čína. Kolik válek tu rozpoutalo "nATOM"? Já druhou atomovou válku nechci, první stačila.U mne je stále 13 května, 13:30, Honolulu
Dosavadní doporučení: spíše nečíst (5)
Vaše doporučení:

Téma: Akcie ČEZ
přečíst (4) 13.05.24 22:34  pavelpetr  pavelzavinaccentrum.cz  (271037)

Akcie Erste

0,7% HDP je cca 50 miliard korun, o tolik se zvětší státní dluh každý rok, půjdou z něj úroky. Schodek bez toho je 290 mld. Uvědom si že HDP není vše to co tu zůstane, miliardy jdou do zahraničí a netvoří tu zisky, ani obrat. Za mnohé mluví i to, že 364 000 miliard státního příjmu je přibližně 15% z celkové sumy 2,400 bilionů Kč HDP. I s DPH by to mělo být alespoň 35% a do státníhopříjmu se počítaj i další zisky typu ČEZ dividenda, sociální pojištění. Pozorně si několikrát můj text pročti, pochopíš z čísel, že výpadek 100 mld by mělo být směšné. Stát má příjem i akcízní daně a z nemovitosti, semtam nějaké pokuty a propadnutí majetku. Výběr 15% je velice málo. To je to očurávání jako u WFT, vyběr zlomek předpokládaného.
Dosavadní doporučení: přečíst (4)
Vaše doporučení:

Téma: Akcie ČEZ
určitě přečíst (3) 13.05.24 18:18  pavelpetr  pavelzavinaccentrum.cz  (271037)

Akcie Erste

Ne, teď je Erste dost nahoře, je velké riziko, že jí něco lehce sestřelí. Inflace zase v dubnu stoupla na 2,9%, takže předpokládané přeskoky ze spořáků na bankovní akcie nebudoutak velké. Bude podividendovej výplach a naopak přeskoky na spořáky kde jsou peníze krité pojištěním bankovních vkladu EU. Dobrej obchodník to prodá před divi a dá na úrokovej účet, možná po divi trochu nakoupí, jestli to bude o 1/3 levnější. ČR minulej rok vydalala na zbrojení cca 1,3% HDP a má v úmyslu dát nejméně 2%. Někde se to bude muset vybrat a daně nejsou prorůstovej faktor, ani inflace. Myslím, že nás po prázdninách čeká další rána sekerou v dalším balíčku opatření.

když, tak raději investovat do ČEZu:

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/analytici-cez-ve-ctvrtleti-zvysil-provozni-zisk-uz-neplati-odvod/2517391

Dosavadní doporučení: určitě přečíst (3)
Vaše doporučení:

Téma: Akcie ČEZ
přečíst (2) 13.05.24 17:58  pavelpetr  pavelzavinaccentrum.cz  (271037)

Jak to jde hoši?

Mono: Já nemluvím o USA ale o NATO. A souhlasím, že UA není v NATO, a naopak je NATO v UA oficiálně je, samozřejmě jako pozorovatelé co zadávaj pouze cíle, parametry k zásahům, spoušť mačká Ukrajinec. Na Kubě byly raktety poté co NATO atomovky rozmístilo jako první v Turecku. Byla to hloupost, reakční čas se zkrátil na neúnosné minimum. Takže při prvním dojmu, že na SSSR letí salva, by SSSR vypustilo své střely. Ani by nestačilo využít horkou telefonní linku Moskva/DC. Něco si o tom přečti. Francie a Britanie maj vlastní atomovky. Je otom nějaká veřejná informace? Ty víš kde všude? V Evropě USA jaderné nosiče jsou a to stačí, není potřeba aby byly oficiálně v každé zemi. Je nutné aby RF měla jaderné zbraně v každé své republice? Je tím RF menší hrozbou jestli je nemá všude? Cos tím chtěl říct?
Dosavadní doporučení: přečíst (2)
Vaše doporučení:


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Další »
stránkovat diskuzi po 10 | 20 | 50

 Burza Prime 16:29 
Název Kurz Změna
 COLT CZ GROUP SE  680.00  +0.30% 
 ČEZ  920.00  +0.66% 
 ERSTE GROUP BANK A  1 169.50  +0.56% 
 GEN DIGITAL  560.00  0.00% 
 GEVORKYAN  254.00  -0.78% 
 KOFOLA CS  283.00  +0.35% 
 KOMERČNÍ BANKA  784.50  0.00% 
 MONETA MONEY BANK  97.00  +0.94% 
 PHILIP MORRIS ČR A  14 840.00  -0.40% 
 PHOTON ENERGY  45.40  +1.34% 
 PILULKA LÉKÁRNY  178.00  +0.57% 
 PRIMOCO UAV SE  800.00  0.00% 
 VIG  774.00  0.00% 
Komodity online
 Ropa 83.63 USD 20:46   
 Zlato 2435.34 USD 20:46   
 Stříbro 32.29 USD 20:46   
 Káva 207.43 USD 20:46   
 Cukr 18.69 USD 20:46   
 Bavlna 75.93 USD 20:46   
Zobrazit sloupec 
Kurzy.cz logo
EUR   BTC   Zlato   ČEZ
USD   DJI   Ropa   Erste

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby, Hypotéky

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzda, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, Nafta, Nafta v Evropě

Podnikání

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Katastrální úřady

Ochranné známky

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Registr vozidel - Technický průkaz, eTechničák

Finanční katalog

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat, Cookies

 

Copyright © 2000 - 2024

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.