Příspěvky nebo odpovědi uživatele Jiří Velísek

Příspěvky nebo odpovědi uživatele Jiří Velísek. Výpis příspěvků 1 až 18 (18)


přečíst (15) 09.02.24 15:16  Jiří Velísek  (280784)

Nemohu příct že mám k tomu článku důvěru

Když se podívám na ceny komodit, vidím že jejich ceny nejsou nižší než před virem, ale nestouply všechny stejně. Bylo by to opravdu hodně počítání a stejně by člověk došel jedině ke něčemu co se dá nazvat leda "smluvní výsledek".Takže sice bez těch pokusů o přepočet se omezím jen na "nemám pocit, že by ten článek byl reprezentativní a objektivní".
Dosavadní doporučení: přečíst (15)
Vaše doporučení:

přečíst (5) 19.11.23 16:43  Jiří Velísek  (211674)

Že v Česku jsou méně než v některých jiných zemích EU mzdy a platy vypláceny

Že v Česku jsou méně než v některých jiných zemích EU mzdy, platy A DŮCHODY vypláceny „na dluh“. - To tak možná je. Ale určitě je část problému v tom, že dosud pracuje řada lidí v manažerských pozicích se svou utkvělou představou, že tolik a tolik musí těm lidem stačit. Pak se diví, když zjistí že jejich bývalí zaměstnanci někde jinde při sníženém pracovním úsilí vydělávají i násobky té jejich zafixované představy.A ještě vidím jeden nezanedbatelný důvod: ve firmě to jde často sice všelijak, o managementu má zaměstnanec značné a důvodné pochybnosti, ale "zatím ho nikdo nevyhazuje ..." a tak se nemůže rozhoupat. A pak zažije období kdy ta firma dlužila na mzdách, ale zůstal tam v naději že se zotaví. A potom najednou vidí z okna tramvaje, jak mizí už i konstrukce haly, kde se kdysi vyráběly velice konkurenceschopné rozměrné součásti, kde tu výrobu osobně pamatuje, ale teď už je to "čo bolo, bolo".
Dosavadní doporučení: přečíst (5)
Vaše doporučení:

spíše nečíst (1) 29.10.23 21:55  Jiří Velísek  (211674)

během osmi let 2014 až 2021 vytvořil - Kdo? Se?

Tohle vidím i já, nejsa ekonomem. Takže při příštích volbách - pá, pá, Fialo, pá, pá Stanjuro. Zvolím co? Příště zvolím menší zlo! Menší zlo než je to co je teď u vesla! Jako kecálek je sice Fiala "na té správné straně", ale my nepotřebujeme kecálky a ekonomické břídily!
Dosavadní doporučení: spíše nečíst (1)
Vaše doporučení:

přečíst (0) 31.08.23 13:59  Jiří Velísek  jirvelzavinacvolny.cz  (211674)

Jak k čertu můžeme něco komentovat?

Jak k čertu můžeme něco komentovat, když nic nebylo předloženo veřejnosti? To si jen insideři mohou honit trika a vodu na své mlýny!
Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:

přečíst (7) 27.08.23 16:31  Jiří Velísek  jirvelzavinacvolny.cz  (268477)

Desítky miliard korun za plynovody které ale už žádný plyn nepřepravují

Ve článku mi ale chybí zasvěcené stanovisko technika znalého problematiky plynovodů. Ne nějakou rychlokvašku, jakých se najde 12 do tuctu. Co se stane, když se vláda na ty plynovody vykašle? Zůstanou provozuschopné? Jak dlouho? atd atd. Protože nechci za pár klet slyšet, že by kvůli něčemu bylo velmi dobré ty plynovody znovu využít, ale že to nejde protože mezitím je sežraly zuby času. Aby to nebylo jako s tím plynovodem od pobřeží Baltského moře přes Polsko, který před několika málo toky kterási rychlokvašácká vláda označila za nepotřebné a peníze na ně zmizely neznámo kam.A při vší úctě a optimismu, nevěřím že L. Kovanda tomu všemu technicky rozumí líp než příslovečná koza petrželi.
Dosavadní doporučení: přečíst (7)
Vaše doporučení:

spíše nečíst (3) 18.06.23 18:16  Jiří Velísek  jirvelzavinacvolny.cz  (263774)

Byli jste někdy v Dánsku?

Pokud jste v tom Dánsku ještě nebyli, zajeďte si tam. Proč? Abyste věděli, o čem mluvíte.A nejlépe, ať vás to moc nestojí, tak si vyberte nějaké B&B ubytování v nevelké obci a jeďte autem. Pokud nebudete mít smůlu, tak si užijete, ještě než se ubytujete a pochopíte odvrácenou stránku věci. Pro lepší zážitek doporučuji nejezdit v létě když je dlouho světlo, ale až ke konci podzimu. Proč? No přece protože se potmě lépe hledá.
Dosavadní doporučení: spíše nečíst (3)
Vaše doporučení:

přečíst (1) 20.02.23 15:18  Jiří Velísek  (256407)

Který vůl za to může

A zbývá přidat už jen otazník. Tak tady je: " ? "
Dosavadní doporučení: přečíst (1)
Vaše doporučení:

přečíst (0) 31.10.22 13:14  Jiří Velísek  (211674)

Změna

Teda na vás to musý púsobyt opravdu strašlyvě.

Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:

přečíst (11) 29.10.22 14:28  Jiří Velísek  (211674)

Střídání letního a zimního času

Zaráží mě, jaký význam pro státní rozpočet přisuzují ekonomové něčemu, co se odhaduje na 50, možná i 75 milionů korun ročně. V dvoubilionovém rozpočtu. Ta 75-milionová úspora nás asi zachrání !!!

Bohužel to vidím jako profesionální deformaci neboli zaslepenost. Úplně se totiž ignorují další souvislosti, což by (ve skutečnopsti těžko) mohlo znamenat že takový autor pracuje 24 hodin denně a hodinu kdy se rozednívá tak vůbec nevnímá.

Tedy, z hlediska ekonomického je mi tohle střídání času šuma fuk. Z hlediska praktického života už podstatně méně. Dopad na vnímání změny času o hodinu organismem se "poddá" během 2 - 3 dnů. Z toho hlediska vnímám jako silně přehnané tvrdit, že to dělá lidem podstatné potíže. - Ano, zeptáte se doktora. Ten sice nic konkrétního neví, studii si nedělal, ale všetečnému novináři pro jistotu řekne "no ano, ... MŮŽE" to činit potíže.

A novinář má o čem psát, rádio může každoročně vysílat ty stejně hloupé otázky a dostávat ty stejně hlopé odpovědi a každoročně je s nadšením vysílat. Nikomu to nepřijde hloupé. Přece pokryli zase pár minut vysílacího času.

A protože ráno buď tvrdě spí po noční práci v redakci, nebo musí už časně sedět za mikrofonem, tak netuší že statisícům (snad i milionům) lidí začnou ptáci pod okny svůj koncert a je po spaní. Takže teď to bylo zhruba v půl páté, beze změny času v půl čtvrté. A to nepřestane po 2 až 3 dnech. To trvá týdny, až se ptáci nabaží.

A ten stejný někdo, koho každoročně tak deptá změna času a vypraví za svým dovolenkovým pobytem letadlem a prožije si stejnou hodinu změny hned 2x za 2 týdny a ani mu to nepřijde. Nebo taky změnu větší, 2 - 3 hodiny v jednom směru.

Ale vzpomene si na tu hodinu 1x za 4 roky a nechá se zvolit do parlamentu, i do Evropského parlamentu. Nemusí tam vykazovat žádnou produktivitu, ale má na 4 roky od skutečné práce pokoj. A tam "se bude bít!" za ty co mu zas naletěli.

Mimochodem: v Západní Evropě je jim to spíše jedno. Tam se rozednívá o hodinu později. Tak je tam nikdo takhle sporstě brzo nebudí. No ale, když už s tím nějaký vykuk přišel ...

Dosavadní doporučení: přečíst (11)
Vaše doporučení:

přečíst (0) 14.09.22 16:09  Jiří Velísek  jirka1.1.1zavinacseznam.cz  (247985)

Tyhle řeči mě vytáčejí

Nemůžu za to, že pan Dědek je zastáncem eura. Ale používá tendenční argument. Totiž, Slováci sice mají EURO, ale Slovák Babiš spolu s Češkou Schillerovou zorganizovali inflaci v Česku, nikoli na Slovensku. Tam buď jak buď vláda neforzírovala stovky miliard do oběhu. 

U  NÁS JE VINÍKEM INFLACE NIKOLIV NEPOUŽÍVÁNÍ EURA, ALE INFLACE Z DOBY PŘED KONCEM ROKU 2021 !!! A V SITUCI ŠROUBOVÁNÍ CEN ENERGIÍ NAHORU (PŘEVÁŽNĚ) V SOUVISLOSTI SE ZNEUŽITÍM ZÁVISLOSTI NA DODÁVKÁCH PLYNU A NAFTY Z RUSKA SE TA PŘEDCHOZÍ INFLACE SAMOZŘEJMĚ UMOCŇUJE. A pan Dědek toto z nějakého iracionálního důvodu pomíjí. - A bohužel, aktivity odborářských bosů v poslední době hrozí další inflací a pokud jim vláda ustoupí, teprve se inflační spirála rozjede !

Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:

přečíst (0) 26.05.20 17:14  Jiří Velísek  (211674)

Lukáš Baloga píše nečitelně takže po sobě ani nepřečte

Článek zajímavý mnoha věcmi: ovšem krom dovídáme se že nový koronavirus se objevil ve středočeském městě Wu-chan ... taky "při druhé vlně, z důvodu ohromení dodavatelů", "úřady před třemi týdny uzavřeli město", ...(hrubka, za takovou se dávaly pětky).

Kurzy považuji za dobrý server. Bohužel ledabylost při psaní a při umísťování na servr (zřejmě byl článek psán na pokračování mezi odbíhámín k různým dalším aktivitám) a zcela chybějící přečtení toho co bylo napsáno jak autorem tak i redakcí vytváří prostor pro jedovaté poznámky na téma geografie a situace Wu-chanu v Čechách. A už chápu zděšení Babiše, co s tolika nakaženým bude dělat a jak se zachránit.

Jo mimochodem: ten Wu-chan je na jih od Prahy? Poučte mě prosím.

Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:

přečíst (0) 06.02.18 10:02  Jiří Velísek  jirvelzavinacvolny.cz  (191457)

Pochybné argumenty páně ministrovy

Kdysi jsem doufal, že se na ministerstvo dotal slušný člověk (rozuměno: p. Ťok). Bohužel postupem času jsem se od něj doslechl (v televizi, v živém vysílání) dost vyložených nepravd. Jko že např. v Německu na dálnicích už je většinou rychlost omezená, o daleko vyšších pokutách v Německu ... Netuším, kde ministr tyto informace bere. Po Německu toho asi moc nenajezdil, zejména ne v poslední době, jinak by takový nesmysl jako o rychlosti na německých dálnicích nemohl vyslovit, aniž by se sám před sebou styděl. Pokud se týká těch drakonických pokut: loni jsem v Německu 1x překročil rychlost. Přišlo mi lejstro, poctivě odečtena tolerance na rychlost, ... no zaplatil jsem 10 EUR. To byla ta drakonická výše. No k tomu dalších 10 EUR bankovní poplatek Poštovní spořitelny (čili ČSOB) za elektronicky zadanou platbu do zahraničí.

Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:

přečíst (47) 08.05.07 20:35  Jiří Velísek  (112628)

Odešel katalyzátor

S autem (r. výr. 1997) spokojený, spousta místa, pohodlné, leč odešel katalyzátor (197 tis. km). A co je nepříjemné, že některé práce jako výměna rozvodů je nutné dělat ve firemním servise, což je výrazně dražší (naštěstí tohle se dělá zřídka). A skoro nikdo mimo firemní servis to nepřipojí na počítač, což už je horší (například když se objeví přechodná závada na ABS). Zato s podvozkem málo starostí, až na ložiska (3 jsem vyměnil, když měla cca 130 tis. km). Pozor na upevňovací pás pod nádrží, může prorezivět a přetrhnout se, což ale neznamená, že nádrž spadne. Jen se to nesmí ignorovat. - Asi výborná ochrana proti korozi, jen abych to nezakřikl.

Dosavadní doporučení: přečíst (47)
Vaše doporučení:

přečíst (1) 20.01.03 09:24  Jiří Velísek  (55517)

Není z čeho vybírat

Je ovšem otázkou, zda je Klaus až tak váženou osobou v zahraničí. A kdo jsou ti, co si ho tak váží. Je samozřejmě rozdíl mezi vzájemným profesorským poplácáváním po rameni na jedné straně a skutečnými výsledky na straně druhé. A tak mi přichází na mysl staré známé: kdo to umí, ten to dělá. Kdo to neumí, ten to učí. Kdo to neumí učit, ten to řídí. Zatím vím, že pan Klaus umí papouškovat cizí poučky.
Dosavadní doporučení: přečíst (1)
Vaše doporučení:

přečíst (0) 17.01.03 13:04  Jiří Velísek  (30061)

Není z čeho vybírat

Klaus - především má "talent" obklopit se darebáky, nebo lidmi, ke kterým já osobně bych důvěru neměl ani omylem. Viz aféry ODS. A je nezodpovědný. Za nic nemůže. Vládl, ale nemohl za své výsledky. Předsedal parlamentu, totéž. Přednost: pokud by byl zvolen, měl by vystoupit z ODS, aby byl aspoň formálně nadstranický. A Topolánek by měl konečně trochu volnější ruce k reformě ODS. A ta to potřebuje jak soli.

Zeman - by se tam asi rád objevil - zas jiní lidé. To pak můžeme očekávat vedoucím prezidentské kamceláře Kavana a tiskového mluvčího Šloufa. Lépe nemyslet ...

A Pithart? Zdá se slušný člověk. Ale je měkota. Dvojdomkař. Mezi politiky asi nemá slušný člověk co pohledávat. Ale drží se nahoře už dlouho, kdoví ...

A tak není z čeho vybírat. Aspoň osobně nevím, kdo by mohl být slušným prezidentem. Ještě že to není na mě, abych rozhodoval. V každém případě, potěš nás pánbůh.

Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:

přečíst (1) 24.10.02 13:06  Jiří Velísek  jirvelzavinacvolny.cz  (12207)

Budte konkrétnější,

napište kolik se "odtunelovalo" za které vlády. At víme, kdo je kdo.
Dosavadní doporučení: přečíst (1)
Vaše doporučení:

přečíst (3) 26.09.02 12:35  Jiří Velísek  jirvelzavinacvolny.cz  (14039)

Když chce být prezidentem, tam neměl do své vlády taha ...

Dlouho jsem byl přesvědčený, že Zemanovým budoucím plánem, ať vědomým či ne, bude dosáhnout úřad prezidenta. A na první pohled mi to bylo i sympatické, o to víc, že předpokládám stejnou snahu u Klause proslulého odmítáním všech zodpovědností, a takového chlapa patří vyhodit ven a ne se jím nechat ještě reprezentovat. Jenže Zeman měl, i když v menší míře, stejný obecný typ problémů. A tak, kdo chce kam, pomožme mu tam. Prosadil si svého člověka, o kterém má spousta slušných lidí velice špatné mínění (tedy myslím toho Kavana), a tak ať za svůj krok taky nese odpovědnost: vždyť jako prezident by mohl zas někam přitáhnout podobného hanebníka. Ať jde kam chce, ale do vřejných funkcí ať do žádných neleze. Osobně bych se za něho musel stydět. A takových, za které se stydím, máme mizi našim "establishmentem" i tak víc než dost.
Dosavadní doporučení: přečíst (3)
Vaše doporučení:

přečíst (0) 25.03.02 15:49  Jiří Velísek  jirvelzavinacvolny.cz  (15108)

Tak ať statistický úřad dopočítá

Tak ať statistický úřad dopočítá dopady resp. vztah k existujícím oficiálním údajům za celé národní hospodářství, byť i jen s přiměřenou přesností. Přece jsou známy nebo lze zjistit celkový součet resp. průmšrnou délku nemocenské atd. a je známo, kolik se celkem vybralo na zdravotním pojištění. Přece i pro zákonodárce by mělo být potřebné vědět, jaký je vztah mezi odváděným pojistným od té skupiny obyvatelstva, která nečerpá nemocenskou a částkami odváděnými těmi, kteří pak tu nemocenskou užívají. A jaký podíl z těchto peněz je následně spotřebován zdravotními pojišťovnami, aniž by byl přímo využit na úhradu zdravotní péče. Statistický úřad přece není samoúčelná instituce mající za cíl poskytovat statistikům jen zaměstnání a pak práci zastavit před dosažením cíle.
Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:


1
stránkovat diskuzi po 10 | 20 | 50

 Burza Prime 16:27 
Název Kurz Změna
 COLT CZ GROUP SE  620.00  +0.32% 
 ČEZ  875.00  -0.91% 
 ERSTE GROUP BANK A  1 070.50  -0.56% 
 GEN DIGITAL  504.00  -2.14% 
 GEVORKYAN  256.00  0.00% 
 KOFOLA CS  276.00  +1.10% 
 KOMERČNÍ BANKA  878.00  +0.80% 
 MONETA MONEY BANK  103.20  -0.39% 
 PHILIP MORRIS ČR A  15 940.00  +1.66% 
 PHOTON ENERGY  46.65  +1.86% 
 PILULKA LÉKÁRNY  199.00  -0.50% 
 PRIMOCO UAV SE  900.00  -1.64% 
 VIG  732.00  +0.14% 
Komodity online
 Ropa 89.70 USD 19:28   
 Zlato 2362.92 USD 19:28   
 Stříbro 28.66 USD 19:28   
 Káva 231.63 USD 19:28   
 Cukr 20.03 USD 19:28   
 Bavlna 84.06 USD 19:28   
Zobrazit sloupec 
Kurzy.cz logo
EUR   BTC   Zlato   ČEZ
USD   DJI   Ropa   Erste

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby, Hypotéky

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzda, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, Nafta, Nafta v Evropě

Podnikání

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Ochranné známky

Finanční katalog

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Registr vozidel - Technický průkaz, eTechničák

Monitoring ekonomiky

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat, Cookies

 

Copyright © 2000 - 2024

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.