Kryptoměny – podřadný trh pro podřadné „obchodníky“ - Diskuze, názory, doporučení a hodnocení

 Hodnocení:      0 1 2 3      
Diskutující:
Návod    

Kryptoměny – podřadný trh pro podřadné „obchodníky“ - Diskuze a názory


Výpis odpovědí na následující příspěvek

přečíst (9) 12.05.2018 05:34  Pavel Šafařík  (193466)

Dotaz autorovi

Vnitřní hodnota je fundamentální hodnota aktiva. Měla by to tedy být částka, která se nám vrátí investicí do tohoto aktiva pouhým jeho držením, aniž bychom jej museli zpět někomu prodávat. Tudíž pokud "něco" negeneruje žádný příjem, ani takovou věc nelze využít pro konzumaci či služby, potom to "něco" nemá žádnou vnitřní hodnotu. To se netýká pouze kryptoměn, které jsou pouhé virtuální nic, ale také peněz tištěných centrální bankou. Papírové a především kovové peníze budou mít určitou vnitřní hodnotu rovnající se hodnotě papíru a daného kovu, z kterého byly vyrobeny. Známky a obrazy budou mít rovněž vnitřní hodnotu vyšší než nula. Minimálně v hodnotě papíru a rámu. Pokud je někdo ochoten dát víc, znamená to, že ho tento obraz velmi uspokojuje, jedná se tedy o určitou formu konzumace. Kryptoměny se ale nijak konzumovat nedají, určitě nemůžeme hovořit o tom, že by se jejich majitel mohl kochat jedničkami a nulami, které má uloženy na flash disku.

 

Jinak s češtinou jsem měl už ve škole velké problémy. To, v jaké podobě jsou mé články, už je velký pokrok oproti tomu, jak to bylo kdysi. :D

Dosavadní doporučení: přečíst (9)
Vaše doporučení:
spíše nečíst (5) 13.05.2018 01:32  Rup Jméno 'Rup' používá stále stejný uživatel  (183256)

Dotaz autorovi

... že někoho uspokojuje obraz, to se pohybujete na půdě vkusu. A vkus je velmi či dokonce čistě subjektivní pojem. Nelze tedy vkus vůbec věcně či dokonce objektivně hodnotit. Někoho uspokojuje to, jiného ono, či dokonce něco opačného (a nemusí jít ani o pohlaví). A z tohoto důvodu někdo může být velmi uspokojen kryptoassety (Vy pochopitelně ne), a Vašimi slovy řečeno může konzumovat onu úžasnou krásu matematiky, která za nimi či pod či nad nimi leźí či se vznáší. A rozhodně se tedy může kryptoassety (jak říkáte Vy: kryptoměnami) kochat celé dny. Dokonce i o víkendu.

... když tedy přisuzujete penězům vnitřní hodnotu minimálně rovnu hodnotě papíru či kovu, ze kterých jsou vyrobeny, namítám, že tuto vlastnost nemají peníze na debetkách či kreditkách, že. Nemají tedy tyto virtuální peníze, jedničky a nuly (jak říkáte) v softwaru kreditky, snad vnitřní hodnotu (pochopitelně rovnou vnitřní hodnotě peněz fyzických)? To by asi bylo groteskní, viďte. Nicméně, pokračujme, tak jako jsou fiat-peníze vyfutrované minimálně tím papírem či kovem, tak jsou kryptoassety vyfutrovány minimálně tím hardwarem, na kterém běží sítě těchto kryptoměn. A vida-vida, že by tedy měly kryptoassety také vnitřní hodnotu danou elementy fyzického světa?

... a dále, pouhým držením (třebas i zuby-nehty) se Vám nikdy nic nevrátí, to zapomeňte. Vždy to nakonec musíte aktivum prostě pŕedat někomu jinému, za což dostanete něco jiného, nějakou hodnotu, po které toužíte o něco více, nežli po tom, co jste do té doby držel (jedno jak dlouho). A je interesantní, že to kolik dostanete je funkcí času, je to tedy velmi tekuté, někdy dokonce nedostanete nic. On totiž neexistuje postup, ani myšlenkový, jak byste se mohl vyhnout faktu, že hodnota je vždy kvantifikována zájmem vnéjšího světa (vnějšího s ohledem na Vaši malićkost). A opravdu si nepomůžete tautologií, že vnitřní je fundamentální, aneb fundamentální je vnitřní. A vnějšku se nevyhnete, vy i Vaše aktivum jste fundamentální součástí celku.

... tohle bude trochu spletenéjší. Pokud jde o cit. "Tudíž pokud "něco" negeneruje žádný příjem, ani takovou věc nelze využít pro konzumaci či služby, potom to "něco" nemá žádnou vnitřní hodnotu", tak převším žádné "Tudíž", Vy prostě nemůžete z Vaší tautologie (vnitřní/fundamentální) vyvozovat žádnou implikaci, ani tuto. Nicméně, pokud jde o kryptoassety, neplatí, že negenerují žádný příjem. Kupříkladu, ano zlato žádný příjem negeneruje, či nedividendové akcie taky žádný přijem negenerují, nicméně obé lze vyuźít pro konzumaci služby, ovšem až při vhodném prodeji, třebas i penězi nezprostředkovanou přímou směnou. Tedy mají jakousi vnitřní hodnotu, přičemž jste nespecifikoval oč jde, pominu-li tautologickou hodnotu fundamentální. Ale dobrá, něco vnitřního to snad má. Ale povšimněte si, že jenom proto to má něco vnitŕního, že do hry vstoupil zájem vnějšího svéta (viz závěr mého třetího odstavce, počítáno shora od jedné). Tolik odbočka, a teď návrat ku výše uvedené větě aktuálního mého odstavce: Nicméně, pokud jde o kryptoassety, neplatí, že negenerují žádný příjem. Nejprve zcela pominu obchodování s nimi za fiat měny. Některé kryptoassety Vám generují příjem (v podobě nově vytvářených kryptoassetů) pouze na základě faktu, že je vlastníte, jde o tzv. PoS mince. Čistou a precizní analogií je bankovní úrok z fiat světa, kdy nemusíte dělat vůbec nic, u PoS mincí se vyplatí občas otevřít jejich peněženku. Nicméně třebas bitcoin, a nejen ten, tuto vlastnost nemá, ok. Nyní se tedy dostáváme ke směně kryptoassetů za fiat měny, které jsou důležité, neboť se asi shodneme, že za fiat měny (ne ovšem za všechny typy) si poŕídíme v podstatě vše z naśeho světa (snad kromě manželky souseda), dokonce i ty proklaté kryptoassety, bez oné mýtické vnitřní hodnoty. Zde nám pomůze nepominutelný fakt, že cokoli ve vesmíru má hodnotu jen a pouze v očích a srdcích jedinců z lidské smečky, aka lidí. Bez lidstva nám může být celý vesmír ukradenej, tudíž je zcela bezcenný (zde "tudíž" užít lze férově). Odstavec je to dlouhý, stručně tedy uzavřu, že kryptomarket má aktuální hodnotu v dolarech cirka 400 miliard, lze z toho bezpečně soudit, že v oćích a srdcích některých lidí hodnotu teď má, a kryptoassety lze zcela v pohodě přes most do fiat světa vyuźít ke konzumaci jak statků, tak i sluźeb, což vyžadujete ve svém tvrzení mnou citovaném na počátku aktuálního odstavce. O budoucnosti nevíme vůbec nic o nićem, námitky v tomto směru jsou tedy zcela irelevantní.

... tolik má filipika, psaná z čisté vody načisto, tedy by se dala cizelovat, o což nemám zájem.

Dosavadní doporučení: spíše nečíst (5)
Vaše doporučení:
přečíst (7) 13.05.2018 02:48  Pavel Šafařík  (193466)

Rup

To, že mají kryptoměny vnitřní hodnotu rovnou hardwaru je absolutní pitomost. Česká koruna má taky podle vás hodnotu rovnající se ceně hardwaru a softwaru využivaného českými obchodními bankami v ČR? To snad nemyslíte vážně. :)

Pokud vám pořád nedošlo, kdo tento trh vymyslel, jak ho nadesignoval, a za jakým účelem, potom vám už asi nikdo nepomůže...nakupte to a až to spadne na nulu, tak se budete zlobit, že vás napálili, ale můžete se zlobit akorát sám na sebe, že jste šel do ponziho schéma.

Dosavadní doporučení: přečíst (7)
Vaše doporučení:
spíše nečíst (6) 13.05.2018 03:39  Rup Jméno 'Rup' používá stále stejný uživatel  (183256)

Rup

... je to stejný nesmysl, jako Váš nesmysl, že fiat měna má vnitřní hodnotu danou cenou papíru či cenou kovu, které nesou jakýsi obrázek. Napsal jsem čistou a férovou analogii. Nikoli, že bych v tom viděl takovou hodnotu já. Ale protože vy takto počítáte vnitřní hodnotu fiat měn, věřil jsem, že tento přístup Vám bude blízký. No, není, holt omyl, ale nejsem na vině.

... Vy rád používá slovo nadesignoval a pojem Ponzi schéma, viďte. No, dobrý. Nicméně, Vaše úniková varianta, jak mě napadnete, abych si to teda koupil, a až to padne na nulu atd. ... jen ukazuje, jaké máte slabiny, jak málo toho skutečně víte o dané problematice, jak pouze jedete na pěně dní, že jste si toho všiml až minulý rok a jak slabá je Vaše argumentace, jak okamžitě víte, že už tomu rozumíte a ostatní jsou jen bIbci, jak jste hezky vyjádřil.

Dosavadní doporučení: spíše nečíst (6)
Vaše doporučení:
přečíst (8) 12.05.2018 15:32  Václav Nekolář  (193502)

Dotaz autorovi

Děkuji za odpověď - myslím, že se v mnoha věcech shodneme.

V čem možná ne: zda kryptoměny mohou být měnami. Souhlasím, že na ně lze velice dobře aplikovat Ponziho schéma, ale totéž schéma lze velice dobře aplikovat na drtivou většinu „solidních“ měn. Směnným prostředkem mohou být, ale většina „normálních“ lidí (kromě spekulantů) u běžných prostředků směny vyžaduje nízkou volatilitu. Kdyby, kdyby… :-) Kdyby vynalezli kryptoměny s velice nízkou volatilitou, to by bylo (ale to už moc fantazíruji).

Dosavadní doporučení: přečíst (8)
Vaše doporučení:
přečíst (6) 12.05.2018 23:15  Pavel Šafařík  (193466)

Dotaz autorovi

Když se na celou problematiku podíváme s nadhledem, tak můžeme dospět k jedinému závěru, a to že kryptoměny nebyli nadesignované jako měny, ale jako "Ponziho schéma". Kdyby tvůrci kryptoměn chtěli, aby plnili funkci směnného prostředku, fungovali by na úplně jiném principu. Například by při každém vstupu nového účastníka na trh došlo k určitému objemu nově vytvořených virtuálních mincí a pokud by tento účastník chtěl v budoucnu odejít, opět by se smazaly. Jelikož tuto jednoduchou funkci kryptoměny nezajišťují, čímž právě dochází k vysoké volatilitě na trhu, nemohou kryptoměny nikdy plnit funkci stabilního směnného prostředku, ale bude to vždy a pouze "Ponziho schéma". Je to tak vymyšleno. Ten, kdo to vytvořil není idiot, naopak. Je to geniální člověk, který moc dobře věděl, jakou funkci tento trh bude mít. Kdyby chtěl, aby kryptoměny byly směnným prostředkem, nadesignoval by to úplně jinak.

Dosavadní doporučení: přečíst (6)
Vaše doporučení:
spíše nečíst (3) 13.05.2018 03:21  Rup Jméno 'Rup' používá stále stejný uživatel  (183256)

Dotaz autorovi

... především je nutné si povšimnout, že ani jeden dřívější pokus o zcela bezpećné přenesení čistě monetární hodnoty po síti bez centrální autority nebyl úspěśný. Kromě jediného, a to pear to pear systému pana Nakamota. V tom je ten přínos zcela zásadní. Významná část vývojářů Bitcoinu vidí stále tento projekt jako akademický, řeší svatou trojici, totiž decentralizaci, bezpečnost a necenzurovatelnost. Teorie říká, že můžeme mít jen dva ze tŕí. Pročež se hledá grál kompromisu. Toť vše, tohle řešil Nakamoto. O nějakém ponzi schématu nemohlo být řeči. 

... ovšem obchodování s bitcoinem bylo ve hře jistě od samého poćátku. K tomu ale chybělo naprosto všechno. Postupně ekosystém vznikal a teď ho tu máme v plné kráse a s mnoha vadami. Všechno je to pořád experimantální software, vždyť jde o jednu dekádu rozvoje. Ale nohu v tvrdém byznysu již má. Nebudu se hádat o schéma pana Ponziho a ukazovat, na kterých všech zavedených seriozních finanćních trzích je. Jen připomenu, že akciový trh byl nazýván podvodem mnoho desítek let, než se na to prostě zapomnělo, tedy nikoli objasnilo, že není, ale prostě zapomnělo.

... úvahy o néjakém vytváŕení nové kryptoměny se vstupem na trh jsou nesmyslem. Bitcoin byl navržen jako asset s umélým digitálním nedostatkem, to je podstatná vlastnost. Je to principiálně deflační asset, nyní v inflační fázi. Nicméně je fakt, že každý ekonom ví, že nedostatek zvyśuje cenu. Pokud někdo chce navrhnout jiný koncept, nikdo mu nebrání a na bitcoin se může úplně klidně vykašlat a ignorovat ho. Anebo ho kritizovat, snad máme demokracii. ... a jen na okraj, ČNB má přímé spojení s porodními sály v republice a když se narodí nový občánek, tak ihned vytiskne štoček pětistovek? Podobně s márnicemi.

... nikoli každý kryptoasset chce mít směnnou funkci, to pardon. Ale i aktuální volatilita je řešitelná, chce-li nékdo kryptoměnu ve funkci platebního prostředku pouźít. Autor by měl pozorovat, že internet je fakt zatraceně rychlý komunikaćní prostředek, Ale ano, kafe si za bitcoin kupuje jen bIb. Lamborgini ale klidně.

Dosavadní doporučení: spíše nečíst (3)
Vaše doporučení:


Výpis titulků 1až 20 (20)

Titulek   Výchozí řazení    Autor  šipka  Datum  šipka
  spíše nečíst (4) ... schéma pana Ponzi Jméno 'Rup' používá stále stejný uživatel Rup 14.05.18 10:54
  přečíst (7) ... schéma pana Ponzi Jméno 'Rup' používá stále stejný uživatel Rup 14.05.18 11:00
  určitě nečíst (8) ... bod po bodu Jméno 'Rup' používá stále stejný uživatel Rup 13.05.18 02:46
  přečíst (2) ... bod po bodu   Pavel Šafařík 13.05.18 09:28
  spíše nečíst (4) ... bod po bodu Jméno 'Rup' používá stále stejný uživatel Rup 13.05.18 10:40
  přečíst (8) ... bod po bodu   Pavel Šafařík 13.05.18 12:25
  přečíst (3) ... bod po bodu Jméno 'Rup' používá stále stejný uživatel Rup 13.05.18 16:23
  spíše nečíst (6) ... bod po bodu   Pavel Šafařík 13.05.18 16:43
  přečíst (7) ... bod po bodu Jméno 'Rup' používá stále stejný uživatel Rup 13.05.18 17:02
  přečíst (6) ... bod po bodu   Pavel Šafařík 13.05.18 17:06
  přečíst (7) ... bod po bodu Jméno 'Rup' používá stále stejný uživatel Rup 13.05.18 17:18
  spíše nečíst (7) ... bod po bodu   Pavel Šafařík 13.05.18 16:40
  přečíst (6) Dotaz autorovi   Václav Nekolář 11.05.18 22:06
  přečíst (9) Dotaz autorovi   Pavel Šafařík 12.05.18 05:34
  spíše nečíst (5) Dotaz autorovi Jméno 'Rup' používá stále stejný uživatel Rup 13.05.18 01:32
  přečíst (7) Rup   Pavel Šafařík 13.05.18 02:48
  spíše nečíst (6) Rup Jméno 'Rup' používá stále stejný uživatel Rup 13.05.18 03:39
  přečíst (8) Dotaz autorovi   Václav Nekolář 12.05.18 15:32
  přečíst (6) Dotaz autorovi   Pavel Šafařík 12.05.18 23:15
  spíše nečíst (3) Dotaz autorovi Jméno 'Rup' používá stále stejný uživatel Rup 13.05.18 03:21
1
stránkovat diskuzi po 10 | 20 | 50

 Burza Prime 10:44 
Název Kurz Změna
 COLT(CZG)  671.00  +0.15% 
 ČEZ  927.00  -0.70% 
 ERSTE  1 095.00  +0.55% 
 GEN(NORTON)  560.52  +0.99% 
 GEVORKYAN  255.01  -0.39% 
 KB  773.00  -0.39% 
 KOFOLA  302.00  0.00% 
 MONETA  99.80  +0.30% 
 PHOTON  43.95  0.00% 
 PILULKA  126.00  +0.80% 
 PM  15 420.00  0.00% 
 PRIMOCO   907.54  -0.27% 
 VIG  729.00  +0.41% 
Komodity online
 Ropa 84.41 USD 10:24   
 Zlato 2314.82 USD 10:24   
 Stříbro 28.96 USD 10:24   
 Káva 231.20 USD 10:24   
 Cukr 19.57 USD 10:24   
 Bavlna 75.02 USD 10:24   
Zobrazit sloupec 
Kurzy.cz logo
EUR   BTC   Zlato   ČEZ
USD   DJI   Ropa   Erste

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby, Hypotéky

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzda, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, Nafta, Nafta v Evropě

Podnikání

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Katastrální úřady

Ochranné známky

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Registr vozidel - Technický průkaz, eTechničák

Finanční katalog

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat, Cookies

 

Copyright © 2000 - 2024

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.