Příspěvky nebo odpovědi uživatele Luboš

Příspěvky nebo odpovědi uživatele Luboš. Výpis příspěvků 1 až 20 (1046)


přečíst (4) 18.04.24 11:52  Luboš  (235469)

Blíží se jarní stavební veletrhy a politické tanečky

Takže začnu pěkně popořádku. DMG stav a.s. je stavební firma z Hloubětína v Praze, založená roku 2019, která se pyšní ve svých realizacích dvěma bytovými domy a sadou rodinných domů v jedné lokalitě. Vlastní akciový kapitál 2 milKč, vlastníkem a jednatelem je Lukáš Hůlka. Rodinná firma. Pan autor článku Bc. Hamr byl v řízení firmy v letech 2014 - 2022. Uváděné okolnosti stavebnictví nekorespondují s hodnocením managerů firem v současnosti vyjadřovaných např. CCE či jinými anketami, ani v odborném tisku, kde se dosti často ozývají obavy z dopadů stavu ekonomiky i stavu obecného na perspektivu stavebnictví. Není náhodou, že v současnosti se média předhánějí v líčení naší krásné budoucnosti (zřejmě PR naší skvělé demoliční vlády), ovšem nějak pokulhávají výsledky. Naprosto náhodné je načasování této zprávy na období zahájení stavebního veletrhu v Brně, včetně některých akcí, kde bude o směřování stavebnictví jednáno. Ročník 1983 by neměl být úplně mimo při hodnocení reality a proto lze konstatovat jen, že taková PR tisková zpráva stavební firmy je optimistická kvůli tomu, že taková má a musí být, nicméně ekonomika českého stavebnictví je vepsí, některé firmy de facto krachují a jiné se drží díky tzv. černým zakázkám po zemřelých. Trh není schopen ve větší míře akceptovat přemrštěné ceny a hrozí stav, kdy si developeři začnou rvát vlasy nad náklady údržby svého kapitálu na skladě. Realitní trh sleduje podobné cíle, i když je "příznivě" ovlivněn spekulanty na uložení peněz a ochráněním před znehodnocením (což je ovšem v tomto čase stejně pozdě, zásadní pokles hodnoty peněz již proběhl a ona hodnota v minusu je -28%). Proto ordinuji : napustit si do lavoru studenou vodu a pořádně si opláchnout obličej i oči, a prohlédnout stav znovu. Možná se pak dočkáme reálnějšího pohledu na situaci. Potřebovali by to zejména to, kteří nám budou na podobných společenských akcích či odborných seminářích nutit vizi o zářných perspektivách našeho (údajně českého) stavebnictví. Jak známo, s úběžníky perspektivy se dá dosáhnout zajímavých výtvorů, ne vždy se ale dá na výsledný obrázek koukat.
Dosavadní doporučení: přečíst (4)
Vaše doporučení:

určitě přečíst (6) 14.04.24 16:20  Luboš  (235469)

Ekonomická novinka páně Jurečky

Domnívám se, že stav je v české kotlině ještě horší. Nejen že si centrální bankéři hrají na politiky, ale nejméně v ČR si politici hrají na bankéře. V dnešní zprávě ministr Jurečka (KDU-ČSL) vystoupil s tvrzením, že minimální mzda vzroste z roku 2024 z částky 18900Kč hrubého do pěti let, tedy k roku 2029 na částku 27400Kč, což je pětiletý nárůst +44,97%, vyjádřený složitým úrokem jako jednoroční nárůst +7,71% p.a. Taková hodnota bude jistě odpovídat reálné inflaci, která tedy k dosavadním ztrátám rodin na úsporách dosahujících -25% až 28% (podle způsobu uložení) odejme dalších nejméně -45%, což se ztrátou z let devadesátých (reálně vyčíslenou na -20%) dává krásných načítaných -90% z hodnoty nastřádaných rezerv domácností, což je vysoko nad úrovní jakéhokoliv zhodnocení úspor (jak těch z minulosti, tak těch nově vytvořených), pro představu oněch -90% je ta celou dobu existence státu ČR vyjádřitelné jako trvalých -2,3% jednoduchého úročení, nebo jako složitý záporný úrok -1,66% p.a. po celou dobu trvání 1990-2029. Tato vláda škodí svým vlastním občanům, škodí lidem práce, škodí odpovědným mladým, škodí důchodcům, škodí střadatelům i poctivým finančním ústavům. Hájí zájmy velkokorporací a mezinárodních šíbrů a zbrojmích řetězců, a důsledkem jejího chování zřejmě bude i další propad životní úrovně obyvatel. JE POTŘEBA VOLIT STRANY, KTERÉ MAJÍ ODPOV2DNÝ PROGRAM EKONOMIKY a nikoliv jednu partu převlečenou do různých triček. Kdyby takto hospodařili (pardon, šafářili) představitelé této země po roce 1945, nikdy bychom nebyli schopni vystavět díla jako dálnice, přehrady, velké stavby, hotely, zotavovny a nemocnice, nebyli bychom na výši v průmyslu a nebyli bychom váženými obchodníky v zahraničí, nebyly by textilky, sklářské výroby, elektrotechnika, ani zpracovatelský potravinářský průmysl, což si tito šíbři naporcovali v jejich vexlácko-zelinářských metodách. Lidé, přemýšlejte, zda jim to dovolíte, vaše rozhodnutí nasměřuje tuto zemi.
Dosavadní doporučení: určitě přečíst (6)
Vaše doporučení:

Téma: Zlato (eCBOT)
přečíst (4) 14.04.24 05:54  Luboš  (235469)

Situace se opakuje

Prakticky je to opakování vývoje cen v předválečných situacích, kdy ekonomiky se dostávají pod tlak a současně se připravuje politicky východisko velkého válečného konfliktu. Držitele velkých balíků fi% populace v ČR) v pěkně zapeklitém vlaku.nancí pak mají snahu transformovat svoje portfolio a tlačí ceny nemovitostí, drahých kovů i některých paralelních investic do závratné výšky mimo pás běžného nárustu, a tím také přispívají k nejistotě. Důsledkem toho je taková válka nevyhnutelná, se všemi negativy a dopady na společnost. Velcí hráči hrají s myšlenkou, že i sebehorší majetek je stabilnější, včetně toho, poškozeného válkou (nemovitosti, pozemky atd.). Drahé kovy navíc ukazují možnost likvidity, čímž jsou zajímavější. Dopad pro běžného občana je takový, že se jeho peníze ocitnou u velkých hráčů, navíc slízne bonus ve smyslu válečného běsnění a pokud je mladší, bude se podílet i investicí svého života v zájmu kapitálu. Zachraňovat prohnilý systém je naprosto chybná myšlenka, ovšem současně vládnoucí vrstva jede na představě, že nic jiného není možné. Takže doporučuji si nastudovat téma válečné půjčky, nelegální zisky z trhu (keťasení), kšefty ala za jídlo všechno, a také kolaterální škody válek, a pozdější ekonomicky nutná měnová reforma (krásný záměr spojitelný s výměnou měny za euro například). Prostě, vezeme se všichni v pěkně zapeklitém vlaku.
Dosavadní doporučení: přečíst (4)
Vaše doporučení:

spíše nečíst (3) 05.04.24 21:00  Luboš  (235469)

A úročení ?

A ještě jeden postřeh z webu oné investiční společnosti. Při fixním vkladu na určité období bez doplňování vkladu je složitý úrok dosahovaný při této "investici" závratných 2,509% p.a. v čistém výnosu, tj. bez onoho 1% správcovského poplatku. No, vzít si z produktu skoro 40% ročního výnosu, to je pěkný "bussines". *** Upozorňujeme ctěné Nejvyšší státní zastupitelství, které upozorňuje občany diskutéry na možnost jejich stíhání za veřejné projevy a souhlasy s útoky RF na UK že mohou být stíháni, že by si mělo více dávat pozor na podobné finanční "vykuky", jelikož i dle ČNB je takový podíl pro správce stahovaný ze zisku možno považovat za vybíraný lichvářský úrok (i když se nejedná o půjčku).
Dosavadní doporučení: spíše nečíst (3)
Vaše doporučení:

spíše nečíst (3) 05.04.24 20:43  Luboš  (235469)

Tak nám zase mažou med kolem huby

Tento článek je sprostá skrytá PR reklama společnosti PORTU, která slibuje řešení důchodového zabezpečení, které je jasně mimo rámec skutečnosti. Proč? Protože většina důchodových produktů finančních prostitutů (osob slibujících výnos tam, kde většinou vědí, že budoucí výnos není zajišťován odvozením z minulých výnosů a ani s takovou možností nepočítají, protože životnost takové společnosti je v porovnání s realitou dob do důchodu u nových přispivatelů na blahobyt bankéřů jepičí) je pouhou fikcí. Pokud si odborní či alespoň orientovaní občané uvědomí, co se stalo v USA v době krize 2008, kdy padly prakticky všechny zabezpečení důchodových produktů a běžní občané odešli žebrácké holi (mnozí na sklonku produktivního života a bez jiných příspěvků, neboť stejný osud potkal i akciový trh), seznají, že podobné vábení Sirén zmíněné společnosti má jen nahnat množství občanů do té správné dojičky. Dosavadní nejlepší důchodové fondy dosahovaly s bídou v ČR zhodnocení v průměru 1,6%, a to tedy "jaksi" požere skutečná inflace, v čase, i v procentech, přímo demokraticky všem - tedy skutečný problém bude o maličko menší u těch, kteří produkt budou mít, ale pozná se to nanejvýše rozdílem v množství soli na slaném rohlíku.Tento ekonomický systém neumí řešit svoje potíže jinak, nežli přesunem majetku od malých k velkým, a současně, vyvoláváním válečných duchů. Inu, svůj k svému.
Dosavadní doporučení: spíše nečíst (3)
Vaše doporučení:

přečíst (5) 24.03.24 21:08  Luboš  (235469)

Je to prosté milý Watsone.

Frustrovaní lidé si pochopitelně neuvědomují, že takové články jsou plně v zadání vyvolávat reakce a nálady lidí, aby poté občané z přemíry podnětů a problémů rezignovali na samotný demokratický systém a občanské postoje. Vyhovuje to těm, kteří vládnou, rozeštvávají občany, dělí opozici a dehonestují zastánce jiných názorů, nežli provládních narativů. Faktem a smutnou skutečností je, že výsledky takové správy věcí veřejných jsou tak děsivé, že jim nelze říci jinak, nežli sabotování a rozklad samostatného státu ČR, stejně, jako jsme byli svědky či chápali historii vedoucí k roku 1939 a dalším. Osoby, které takto páchají, jsou kryty kapitálem a zájmy kapitálu, mezinárodních korporací a vedou věci tak, aby byly plněny dohody, na základě kterých byli instalováni a drží se u moci. Není oboru, který by nebyl v posledních letech poškozen či zásadně zneschopněn, a to v zájmu přimknutí k "jedinému a správnému příteli spasení", který nakonec odmávne onen masomlýnek, který tak vehementně sami popírají. Ve skutečnosti jej chtějí. Dá se na něm báječně vydělávat.A ovčanům to, zdá se, nedochází ...
Dosavadní doporučení: přečíst (5)
Vaše doporučení:

spíše nečíst (19) 23.02.24 23:05  Luboš  (282036)

Ing.

Inflace sice klesá ale ceny zůstanou o 100% už víc a ještě se některé zdražuje a tomu prý se říká úspěch. Každá rodina pořád měsíčně přichází o hodně peněz a pla jsou stejné a matky samoživitelky co jsou na mateřské přidáno nedostali . Každý měsíc mají minimálně o 30% míň. A co tato prolhaná vláda vykašlala se o ně. Kdyby tato vláda skončila, celý národ by slavil. S celé neschopné vlády se stala spodina národa.
Dosavadní doporučení: spíše nečíst (19)
Vaše doporučení:

určitě přečíst (4) 10.02.24 00:15  Luboš  (235469)

Předpoklady páně Holubovic jsou zásadně mylná.

Petr Holub (* 1958, Praha) je český novinář. Od roku 2020 působí jako součást týmu serveru Seznam Zprávy. Během práce v dělnických profesích složil v roce 1986 maturitu na Střední knihovnické škole. Studoval Matematicko-fyzikální fakultu Karlovy univerzity, kterou nedokončil. Od roku 1992 pracoval jako novinář v řadě redakcí: Respekt (v letech 1998 až 2002 ve funkci šéfredaktora), Hospodářské noviny, Aktuálně.cz, Mladá fronta Dnes a Echo24. V roce 2020 přešel do redakce zpravodajského webu Seznam Zprávy. Externě pro Český rozhlas Plus komentuje politické a ekonomické události.Nezdá se mi, že tato osoba je dostatečně kompetentní k hodnocení stavu ekonomiky tohoto státu, zejména, pokud zastává pouze provládní postoje.
Dosavadní doporučení: určitě přečíst (4)
Vaše doporučení:

určitě přečíst (3) 09.02.24 12:34  Luboš  (235469)

Trochu srovnání

Zmíněná částka ztráty způsobené ČNB je ekvivalentní objemu finančních prostředků za které musí vyjít občan bez dostatečného příjmu (111Kč/den) pro 2.739.726 občanů na období 1 roku. Nevím, zda takto zodpovědně hospodaří rodiny, ale domnívám se, že nikoliv. I ten ožralý bezdomovec je zodpovědnější. Zdroj k částce pro občana : CEO ČS a.s.
Dosavadní doporučení: určitě přečíst (3)
Vaše doporučení:

přečíst (0) 09.02.24 11:59  Luboš  (235469)

To mi napsala uměla inteligence a ta se narozdíl od Vás nemýlí

Zajímavý a ojedinělý přístup k investování. Budete mít úspěch podle Gausse.
Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:

přečíst (2) 09.02.24 11:47  Luboš  (235469)

Češi mají na sporicich účtech celkem 48.84 bilionu haléřů

Naučte se počítat, 1 koruna česká má haléřů 100. Pokud však narážíte na fakt "bezcennosti" úspor, je váš základní názor poměrně přesně vyjádřenou myšlenkou, kam mocipáni stav přivedli.
Dosavadní doporučení: přečíst (2)
Vaše doporučení:

přečíst (1) 09.02.24 11:44  Luboš  (235469)

Doufám že teď sazby pofrčí dolu

Platy se naopak za dobu inflace ještě vzdálily a není předpoklad, že by byly dorovnávány, naopak, dojde k tlaku na snížení ceny pracovní síly. Stejně tak působí i zlevnění koruny na vývozu. S druhou větou naprosto souhlas. Pokud chce Vláda působit ve směru vzniku dalších ekonomických potíží hospodářství a zvýšit sociální pnutí, není lepšího prostředku, než právě přijetí eura. Argument podnikatelských kruhů o možnosti plateb v eurech je účelově lživý, neboť tak lze již nyní.
Dosavadní doporučení: přečíst (1)
Vaše doporučení:

přečíst (2) 09.02.24 11:38  Luboš  (235469)

naša republika by sa mala zomknúť a prijať euro veď už aj Slováci ho majú

Chcete-li mít další objem rodinných úspor spláchnut do WC, je váš názor pochopitelný. Na Slovensku je to stálo 30% hodnoty. Současná inflace krátila úspory také v podobném rozsahu (podle okolností té které rodiny o 25 - 40%, a další ještě v následném roce). Pokud jste snad bezdomovec bez prostředků, kterého se to netýká, omlouvám se, pak je takový asociální názor poměrně předvídatelný. Mezi bezdomovci jsou tradiční voliči pravice dosti rozšířeni - je to dáno nepochopením souvislostí.Pokud jste Slovák (podle projevu) a současně český Voříšek, pak něco vzájemně nesedí.
Dosavadní doporučení: přečíst (2)
Vaše doporučení:

přečíst (0) 09.02.24 11:30  Luboš  (235469)

ČNB a Vláda finančně vysává občany

Snížení sazby o půl či čtvrt bodu není vlastně vůbec potřebné, ovšem přistoupilo se k němu díky snaze o vyvolání souvisejících efektů. Z důvodu inflace (z velké části vyvolané účelovým rozkolísáním cen energií a změn ve fiskální oblasti Vládou) bylo prostým občanům pregnantním způsobem hrubě sáhnuto do jejich peněženek a na vklady, které činí zálohu rodin pro zvládnutí nepříznivé hospodářské a ekonomické situace. Jakkoliv jsou uváděné důvody vysvětlovány jako oživení ekonomiky, údaje za poslední kvartál jasně ukazují, že se naopak ekonomika stáčí dále k úsporám na pracovní síle, což implikuje stav neoživování, ale naopak, pokračování sestupu. Podle nákupních zkušeností (viz informace z obchodní sféry) nadále pokračuje trend domácností ve smyslu nákupů jen toho základního sortimentu zboží se zaměřením na nízce naceněné zboží, obvykle i nižší kvality. V otázce odměňování jsou vidět trendy pozastavení nárůstu mezd a platů, dokonce jsou ohlašovány úsporná opatření a propouštění, v některých regionech a velkofirmách zásadní. Oživení poptávky ve třetím sektoru je fikcí, v zimním období dokonce netrží ani tradiční rezorty, již dříve zasažené covid opatřeními a následným propadem. O hotelnictví je skoro lépe nemluvit. Stavební výroba je na úrovni poklesu z předchozích let krize v USA, z oblastí stavebnictví je segment inženýrského stavitelství zásadně snížen, neboť je živen jen ze sníženého objemu stavebních zakázek veřejných, na které byl objem financí zásadně snížen, v dopravním stavitelství je prostor jen pro několik vyjmenovaných akcí tlačených politicky (dlouhodobé sliby). Veřejné potřeby státu nejsou saturovány (zdravotnictví, sociální oblast, důchodový systém), a vyhlašované úpravy (škrty) jdou proti smyslu ochrany zranitelných. Zato manageři peněžních ústavů si týden hrají na bezdomovce a nízkopříjmové občany a zjišťují, že to není vůbec sranda a že není takové žití možné ani týden, zatímco tyto osoby takovou situaci snášejí (mnohdy nezaviněně, neboť o věci nerozhodují) i dlouhé roky a zásadně je taková situace poškozuje zdravotně. Z mého pohledu se jedná o skrytou genocidu nízkopříjmových skupin, které se propadají zdravotně i sociálně, až se stávají (konečně pro argumentaci těch státních manažerů kteří situaci zavinili) za přítěž sociálního systému. Přitom stačilo rozhodovat obezřetně a snažit se o zapojení od počátku do procesu soběstačnosti. ***Ovšem zůstaňme u oněch sazeb, které ČNB vyhlásila. Dopadem je levnější vývoz, snížení objemu nastřádaných peněz domácností, tlak na převod těchto peněz do rizikových investic (zvláště občanů v předdůchodovém věku) které nejsou pojištěny a stávají se v turbulentní době spíše hazardem než výnosným produktem. Penzijní fondy hospodaří v mínusu či blízce nula, stavební spoření se výnosy propadlo pod sazby úvěrů, tedy další zřejmý trend zadlužování je nastaven, neboť bydlení je základní lidská potřeba (možná to tak pánové v bance a Vládě nevidí, ale je to tak). ***Naproti tomu je odstartováno pořízení velmi drahého vybavení pro naši čackou armádu, která se od dob husitských nikdy masivně nebránila, a na tyto dluhové nákupy a závazky budeme doplácet životní úrovní dlouhodobě, a s nevítaným bonusem možného válečného konfliktu (zejména pro nezvládnutí situace diplomaty a politiky), přičemž většinový názor občanů je protiválečný. ***Současná situace připomíná stav "oživení" ekonomiky před II. světovou válkou v letech 1933-1938, kdy bylo jisté, že válečnými přípravami sice dochází ke zlepšení situace ekonomiky (více pracovních míst či zakázek), ale byla tato okolnost záhy vystřídána vystřízlivěním. ***Úprava sazeb ČNB k takové opakované situaci přispívá a je politicky motivována. Ve prospěch Vlády, která je proválečnická, protilidová, antimírová a asociální. Na takové kroky dále doplácí občan, drobný střadatel, ten, který se nemůže bránit. Ač takto většinově nechce. Ale máme zde přece demokracii, kde by měl platit názor většiny, nebo snad ne ?
Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:

přečíst (3) 20.01.24 19:07  Luboš  (235469)

To je jen jedna část smutné pravdy

Pa Zendulka vcelku správně na základě oficiálních (čti vládních) statistických dat ekonomiky určil citlivý index úrovně ožebračení občana touto vládou a představiteli modrého holubího Mordoru. Vychází z poměrně přesných údajů stavu ekonomiky, ovšem které byly MF pod vedením jistého Stanjury manipulovány účetními triky, které by si podnikatel vůči finančnímu úřadu nesměl dovolit ani náhodou, neboť by riskoval trestní postih v rozsahu mnoha let "natvrdo", s běžnou sankcí dovýběru včetně příslušných procent a pokut, a to i ze svého osobního majetku. Pokud se tak chová volený (jak?) představitel Vlády, je kupodivu beztrestný, a vychází často čistý jako lilie a bělostný jako alabastr. Je to výsledek podivuhodného úkazu, který zde zavedl jistý účetní, který "neuměl rozpoznat špinavé peníze od čistých", což je prvotní úkol účetního každé, třeba i jednomužné firmě. Takže nyní každý občan ví, že mu tato Vláda modrých strak, sídlících že ve Strakově akademii, historické budově, kde se střetávaly vždy zájmy lidu a bohatců, obrala svoje vlastní občany v tomto státu (na území tzv. české kotliny, ve které se nyní čím více vaří polévka již jen z holínek pana předchozího vládce - tj. vývar z hmotných statků, které již byly prohospodařeny a rozkradeny) nejméně ve výši 35% jejich současného majetku. Pan Zindulka, ekonom, o jehož odbornosti nelze pochybovat, však do svého výpočtu nezahrnul ještě i další úrovně ožebračování prostého (chcete-li dělného) lidu, spočívající ve snížení nároků vyplývajících z úspor, odložené spotřeby, investic či jiných aktiv, včetně nově přiznávaných důchodových, stejně jako ze ztrát, kladených na oltář údajného boje za dobrý úmysl, o kterém je ze zkušenosti známo, že "je dlážděn dobrými předsevzetími", nicméně obvykle "tak nějak nedopadne dobře". Proto s přihlédnutím k dalším položkám, které se dají připočíst ad hoc u každého občana zvláště, lze s smutným povzdechem usoudit, že ona bájná průměrná hodnota ztráty se u některých osob (zdaleka nejde o osoby privilegované či mocně movité, či snad dokonce - nedejbůh - prvních 100 v top žebříčku) vyšplhává i k 50% jejich aktiv, a v případě, že současně vlivem krásné politiky současných velkovezírů této republiky jsou ve výběru na ukončení práce (ať závislé, či švarcoidní, nebo snad na zakázkách) může být pro tyto osoby současná skutečnost fatální. U osob odkázaných na dávky je již dávno známo, že tyto dřou dno ekonomiky, pokud nepatří k jistým převažujícím menšinám svojí početností, a mají zajištěn přísun dávek vlivem početnosti hlav v domácnosti. Osoby samostatně hospodařící, lhostejno zda senioři či mladí, nebo samoživitelé, jsou na tom jako rčení o stavu, kdy není ani na provaz, že : "Strhnul jsem katovi masku. Měl uslzenou tvář."Patrně zde je záměr členů Vlády, neboť trestají svoje poddané životem. Přesně v duchu záměru katolictví - žij a trp, doufej na výsostech ve spravedlnost. V případě, že se - snad - někdo zodpovědný najde, kdo by chtěl renovovat fasádu tohoto systému, který si vzal z demokracie jen umění zdůvodnit ovládnutí spodních vrstev prostřednictvím mamonu a nadměrné spotřeby, doufám, že zváží i názor jistého Mahátma Gándhího, který přesně svému lidu ukázal, jak si vzít zpět svoji vlast, svoji otčinu, svoji zemi, svoji vládu denních věcí a jak změnit daný stav, i když je usazen pevně diktaturou velké a mocné imperiální země podporované kompradory. Tedy, s T.G.M. řekněme : Tož, do díla. Rozhodování, zda by nebylo lepší vybudovat nějakou jinou, novou, lepší, konstrukci pro život osob v tomto prostoru, kde by nebyli šíbři a pokusy manipulovat lidmi pro potravu kanónům, ponechám buď na odbornících, nebo na tom, jaký bude reálný další demokratický vývoj. I ten totiž ovlivní ekonomiku, a to zásadně.Pamatuji si, a je to zadokumentováno i v mnoha mediích a oficiálních zprávách, že nám kdysi bylo slibováno, že pokud budeme usilovat a budovat tento systém, doženeme a předeženeme díky našim schopnostem i Rakousko, a budeme opět světovou špičkou v ekonomice. Kam jsem se dostali po jedné generaci pod vedením těch, kteří nás ujišťovali, že to umí líp, nyní pozorujeme.
Dosavadní doporučení: přečíst (3)
Vaše doporučení:

přečíst (3) 23.12.23 20:31  Luboš  (235469)

To už je Silvestr ?

To už je Silvestr ?
Dosavadní doporučení: přečíst (3)
Vaše doporučení:

určitě přečíst (3) 23.12.23 18:39  Luboš  (235469)

Jak to vidí ti kteří nenakupují

Předem jakéhokoliv názoru je potřeba si uvědomit, že současná inflace v ČR byla nastartována dlouhodobou konfrontační snahou zástupců tehdejší opozice (nyní Vlády), ve spojení s tlakem na východ pro zajištění rozšíření hegemonie U.S.A. a NATO a západních zemí, z důvodu pohlcení trhů bývalého socialistického bloku a RVHP. Tato skupina padla ne díky tomu, že nebyla konkurenceschopná, a,e proto, že byla prodána vnitřní i zahraniční rozvědkou, svými vlastními politiky (zčásti vlivem geriatrických diagnos, zčásti vlivem snah o ovládnutí moci mezi názorovou pluralitou, se kterou si již nedokázali v principu poradit), a současně i vyvoláním nálady mezi obyvateli ve smyslu posílení konzumu, spotřeby a dovolení si věcí a požitků, které nebyly dostatečně dostupné. Nyní společnost poznává, že onen konzum byl jen vějičkou, za kterým se schovala důsledná práce PR a psychologického manipulování obyvatelstva od názorových velikánů typu V.K., který zajistil "kapitalismus jako řemen a utahování opasků", při současném spotřebování kapacit, hodnot hospodářství i výnosů privatizace (při současných častých kauzách velké i malé privatizace ve smyslu národohospodářských ztrát). To, že šíbrům lidé naletěli, již vědí. Další ranou do vazu makroekonomiky již nově založeného státu pro jednoho z kohoutů, bylo, že další pokračující názorová skupina, "dětí CEVRO" a jejich pokračovatelů, způsobila dalším tlakem situaci, že jsme ztratili návaznost na trhy, které dříve tvořily více než 65% odbytu (nepočítaje země rozvojové, kde jsme odepsali nemalé pohledávky, řešitelné bartrovým obchodem) a následně bez znalosti i zásad se připojili k tlaku politicko-vojenskému a mj. i dehonestaci hodnot, které by s civilizovaných zemích byly nadále ctěny, dokonce i v samotném Německu. Důsledkem toho je rozmíška, která vede ekonomiku do pasti nechtěných opatření, ztrát zisků, ztrát výnosů SR, a ovlivnila i samotný vznik pohybu cen a pozdějšího nárustu inflace. Jako spásné řešení nám tito "čarostřelci" ordinují snížení reálných objemů úspor (přesněji jejich reálné hodnoty) a to v čase, kdy v těsném období před tím znehodnotili úspory obyvatel svými rozhodnutími o více než 30%, přičemž dalších 20% znehodnocení z inflace se dá předpokládat v čase než se vrátí do běžného pásma s přiměřenými %-výnosů v bankovních domech. Pokud současně ořezávají výnosy opatřením ČNB, znamená to jen, že se ČR a ČNB nechala zatlačit do řešení problému FEDu, a bude podporovat toto řešení k úkoru obyvatel, ač z takové transakce nebude mít profit ani střadatel, ani občan, ani podnikatel, a dovolím si tvrdit, že ani stát (státní rozpočet) a co více, ani ČNB. Rozhoduje-li se o penězích politicky, znamená to jen, že peníze slouží jedné politické skupině, nikoliv celé společnosti. V demokracii (kterou nám zde vystavují čím dále více), je to podivný stav. Ale zde není politický systém demokracie, zde vládne korporátní vrchnostenský kapitalismus. A o tom to je.Důsledky takového stavu na sebe nenechají dlouze čekat. Tato Vláda škodí této zemi, lidem i občanům, a vlastně i sama sobě.Výsledky obchodní ekonomiky řetězců i chování podnikatelů, včetně jejich nálad v anketách i statistika a predikce oborů nejsou ani trochu nasvědčující tomu, že by inflace byla snížena na úroveň, kdy by docházelo k obohacování bank či střadatelů, spíše dochází k vysávání majetku z vrstev chudších a středních (které mají úspory) a nutné výdaje jsou hrazeny z prostředků dotovaných snížením majetku a úspor. Vláda se snaží občany nahnat do investování, ovšem bdělý člověk - střadatel dobře ví, že investice celoživotních úspor s riziky (a ty nyní jsou mnohem vyšší, než byly) již nejsou bezpečné ani v některých dluhopisech, a stát toto potvrzuje i tím, že žádné svoje dluhopisy a obligace ani nevydává - svoji spotřebu řeší na úkor obsluhy dluhu. Jak by dopadla rodina se svým rozpočtem, takto hospodařící, zná každá hospodyňka a historie zná dosti případů a způsobů, kdy byli občané oškubáni svojí drahou vládou až na kost.Do karlátek, vážení, možná i jen do májůvek.
Dosavadní doporučení: určitě přečíst (3)
Vaše doporučení:

přečíst (0) 20.12.23 20:50  Luboš  (235469)

Pěkné a doplňuji

Zajímavý a podnětný článek. Jen bych ještě připomněl, že existoval i segment práce, kde se hodiny nepočítaly a tím byla práce vykonávána na akord, doma, jako nájemní síla pro tzv. faktory, což byl rozšířený zdroj příjmů právě v pauperizovaných oblastech podkrkonoší, liberecka, jesenicka, i pošumaví, s převážnou výrobou (dnes by se uvádělo kompletování) výrobků skleněných, či dřevěných a nebo též textilního průmyslu. Na Slovensku to bylo ještě divočejší specifikum. Za naměřenou práci, kdy dostal pracovník polotovary či materiál, odvedl sjednanou práci a výrobky v požadované kvalitě a zbytky nespotřebované a pokažené, a bylo mu odečteno z výroby právě za ně, aby pak dostal "na ruku" za odvedenou práci celé rodiny, která po večerech s úkolem pomáhala. Důsledkem byla nuzota, tuberkuloza a podvyživené děti, později též stávky a bouře hladových, a nepokoje, které se řešily střelbou do žen, dětí i mužů, za blahovolného prezidentování tatíčka T.G.M., který ani jednou nezaprotestoval proti tomu, že byly nasazeny policejní, vojenské ba i sedlácké katolické síly proti bezbranným. Střílení do lidí přestalo nástupem prezidenta Beneše.
Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:

určitě přečíst (12) 20.12.23 20:37  Luboš  (235469)

Kupní síla obyvatel

Myslíte na Klause, Topolánka, Dalíka, Nečase, Rittiga, Langera a státní vexláky ? Čerpadláři od Zlaté podkovy měli benzín za 3,-Kčs.
Dosavadní doporučení: určitě přečíst (12)
Vaše doporučení:

určitě přečíst (22) 20.12.23 20:33  Luboš  (235469)

Lukáši výborně

Výsledek působení Vlády se dá s úspěchem přirovnat k působení diverzní skupiny v síle divize na území této porobené země. V rozvalu je prakticky každý segment průmyslu a hospodářství, občané si šeptají a zmlknou, když okolo prochází policajt, zloději se fotí na billboardy, a věci jsou do starých kolejí. Co naplat, řeči se vedou, a skutky jsou jiné. Podle ovoce poznáte je.Ale jednu připomínku bych měl. Tvrzení o oživení trhu a spotřeby a očekávání z toho důvodu k snížení inflace, to je přehnané. Zatím ve 3.Q je vidět, že občanstvo šláplo na brzdu spotřeby dostatečně razantně a pokud si člověk čte zprávy obchodníků o prodejích, stejně jako statistiky, tak vidí, že se oživené nekoná. Na té brzdě se prostě stojí. Pokud ale k tomu přičteme vyvezené ojeté elektriky do území války, nebo military šrot, máme oživený trh jedna báseň. Prostě, vyhráváme. A bolí to ty chudáky dole, a to je cíl, že.
Dosavadní doporučení: určitě přečíst (22)
Vaše doporučení:


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Další »
stránkovat diskuzi po 10 | 20 | 50

 Burza Prime 16:29 
Název Kurz Změna
 COLT CZ GROUP SE  626.00  -0.32% 
 ČEZ  872.00  -0.23% 
 ERSTE GROUP BANK A  1 080.00  +0.98% 
 GEN DIGITAL  489.00  -1.21% 
 GEVORKYAN  254.00  -1.55% 
 KOFOLA CS  271.00  -0.73% 
 KOMERČNÍ BANKA  861.50  -0.46% 
 MONETA MONEY BANK  101.80  0.00% 
 PHILIP MORRIS ČR A  15 820.00  -1.25% 
 PHOTON ENERGY  45.90  -0.86% 
 PILULKA LÉKÁRNY  196.00  +0.51% 
 PRIMOCO UAV SE  900.00  0.00% 
 VIG  735.00  +0.27% 
Komodity online
 Ropa 87.20 USD 19.04   
 Zlato 2387.94 USD 19.04   
 Stříbro 28.64 USD 19.04   
 Káva 232.10 USD 19.04   
 Cukr 19.81 USD 19.04   
 Bavlna 79.77 USD 19.04   
Zobrazit sloupec 
Kurzy.cz logo
EUR   BTC   Zlato   ČEZ
USD   DJI   Ropa   Erste

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby, Hypotéky

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzda, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, Nafta, Nafta v Evropě

Podnikání

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Katastrální úřady

Ochranné známky

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Registr vozidel - Technický průkaz, eTechničák

Finanční katalog

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat, Cookies

 

Copyright © 2000 - 2024

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.